• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 7506

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Htio bih na svog Torepda 7506 da stavim gume 16.9-30, trenutno su na njemu 18.4-30. Malo sam neudomici da li 16.9-30 pašu na istu felgu. Moja je predposatvka da pašu ali opet da pitam
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,993
Pogledaj dimenzije napisane na felgama ili im izmjeriš širinu. Ak su širine 13 ili 14 coli, 16,9 idu bez brige.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
izgleda da imam problem, pošto su mi felge izvrnute naopako nisam mogao da potražim broj, a sam ih nemogu prekrenuti jer su preteške. Sad ako mjerim do vanjskog do vanjskog ruba flege dođe mi 15 cola.Ako mjerim unutrašnji dokle naliježe guma dođe 14 cola. Evo gledao sam i Sehin katalog za gume 16.9-30 preporučuje se felga w15l : Valjda ta oznaka označuje širinu felge od 15 cola. Jer sam planirao uzeti Seha gume sa 14 platana je su trenutno na akciji
Evo sa ovog linka ako mjerima A dođe da su moje felfe 14 cola
http://www.donatigomme.it/eng/catalogo/cataloghi/Trelleborg/file/infotech/b1.htm
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,993
Na našem traktoru su zadnje gume 420/30-30, dakle, po širini i šire od 16,9, a po promjeru manje, a felge su DW 12".

14" ti je najtaman, jer nebu balon širi od ripni.
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Nema prednji pogon. Znam da će s ovim gumama biti malo sporiji ali to mi nije toliko bitno jer ne idem nigdje daleko.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Da li svaki torpedo ima onu spirala kod cilindara ili umjesto spirale moze doci mali hladnjak ulja ?
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Na 45 ici sam vidio spiralu, dok na 75-ici ima manji hladnjak ulja umjesto te spirali. Vjerovatno ovi veći imaju i veće hladnjake ulja.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
slazem se puknuti

Za te pare fali mu podosta dijelova(dodatne opreme) kao sto su pred utezi i blatobrani, pomocni cil. hidraulike, prosirenje blatobrana, mrezice na haubi, cep na volanu..

Na prvu mi se cini kao sminka bitnoi da je auspuh sa strane a mozda je i dobar trak al opet prodaje ga mobishop..
 

yu2myg

Novi član
Tu od
21 Srp 2013
Poruka
5
Potreban katalog rezervnih delova za DT 7506.Problem sa diferencijalom pukla poluosovina.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Bio je na njuškalu jedan crvene boje,mislim iz Jakšića blizu tebe tj. Požege,malo ga bilo pa maknut pa opet se pojavi.Sad ga trenutno nema,ne znam da li je prodan.Cijena je bila 30 i nešto tisuća. Taj je izgledao dosta dobro na slikama.

To je moj traktor.
Kad sam ga prvi put stavio mislili smo ga prodati i maknuo sam ga jer je bilo svakakvih nerealnih ponuda.
Drugi put sam ga objavio tek toliko da vidim hoću dobit te novce, i kad sam našao prednji utovarivač na njega odustao sam od prodaje definitivno. :(rofl):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nismo posle pričali...pa da pitam jel funkcionira dobro sa prednjim utovarivačem?

Nabaci slika pa da društvo vidi.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Nismo posle pričali...pa da pitam jel funkcionira dobro sa prednjim utovarivačem?

Nabaci slika pa da društvo vidi.

Funkcionira, ja sam se čak iznenadio kako pumpa to sve tjera istovremeno (volan, hidraulik i utovarivač). Ma da me je više zabrinjavalo to što nema prednju vuću pa sam ga čak mislio mjenjati za jednog duplaka, ali kad sam 2 puta očistio tovilište i tovario kolegi u polju na mekanom gnoj definitivno sam odustao od zamjene, dok nebude situacija da se zamjeni za nekog Z7340.
Inače utovarivač je skinut sa Deutz-a 7206 pa je na mog Torpeda paso u šaraf.
U svakom slučaju utovarivač mi je postao nezamjenjiv na gospodarstvu.








P.S. Šanana, kad sam vidio kako tvom 565 dobro stoje ripnjače naprijed i ja sam ih na Torpeda stavio.
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ripnjače kažeš :D: Daj sliku!

Nego, kakve si uzeo, gde i pošto plačene??
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Imam samo ovu jednu sliku gdje se vide gume.


Marku ne znam na pamet koje su, uglavnom jeftinije od ovih nije bilo.
Imao sam na njemu skoro nove obične gume, nije ih trebalo mjenjati uopće, ali na 558 su bile loše gume, a pošto Torpedo radi više njegove rabljene smo stavili na 558, najviše me iznenadilo koliko je traktor mirniji sa ripnjačama i ne igra mi prednji kraj više uopće kad je korpa na utovarivaču.
 

antun76

Novi član
Tu od
26 Pro 2016
Poruka
1
imam torpedo 75 06 nest mu mjenjač neradi. rikverc i bijeli zec se ubaci al neide nikud. a u crnom zecu sve radi. nelupa ništa i nije razbijeno ništa
 

Najnoviji postovi

Na vrh