• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 9006 A

  • Temu pokrenuo john66
  • Datum prvog posta
L

ler

Guest
Štore 504

Ja sam prodao 504 za 45tkn oko 5000r/h....

Dobro si dobio za njega mislim dobro si ga prodao Štore 504 oko 5000 sadni sati koliko sam skužio 45.000 kuna svaka čast :(clap):
 
L

ler

Guest
Torpedo

Pozdrav, imam pitanje, trebali bi kupiti torpeda 7506 4x4 ili 9006 4x4, traktor nam treba za oranje i za teske prikolice, dali se ijedan od tih traktora isplati uzeti za takve poslove zbog toga sto su oni namjenjeni za medjurednu obradu, a ne toliko za teske poslove, jel oba imaju isti mjenjac ili razliciti, i kolika je razlika u potrosnji u teskim poslovima za oba?

Ne svaćam tvoje pitanje u svezi toga da su ti traktori namjenjeni za međurednu obradu ti su traktori napravljeni po licenci Deuza što se tiče potrošnje ti ti traktori su mali potrošači nasuprot drugih traktora evo ti jedan primjer što može torpedo 75 http://www.youtube.com/watch?v=MxBrZlDUHzc
 
L

ler

Guest
izvinjavam se torpedo 9006

Ne svaćam tvoje pitanje u svezi toga da su ti traktori namjenjeni za međurednu obradu ti su traktori napravljeni po licenci Deuza što se tiče potrošnje ti ti traktori su mali potrošači nasuprot drugih traktora evo ti jedan primjer što može torpedo 75 http://www.youtube.com/watch?v=MxBrZlDUHzc

Izvinjavam se torpedo 9006
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Ne svaćam tvoje pitanje u svezi toga da su ti traktori namjenjeni za međurednu obradu ti su traktori napravljeni po licenci Deuza što se tiče potrošnje ti ti traktori su mali potrošači nasuprot drugih traktora evo ti jedan primjer što može torpedo 75 http://www.youtube.com/watch?v=MxBrZlDUHzc

znam koliko je jak i 75 i 90, ali zanima me kako se dugorocno ponasaju u oranju. dali dolazi do nekih kvarova zbog teskog rada, jel sam cuo da imaju dosta lose mjenjace, e to me zanima, a sto se medjuredne obrade tice, ljudi iz zadruga su mi rekli da oni sa torpedom rjetko oru i rade takve teske poslove. Zato pitam ovdje da mi kazu vlasnici tih traktora svoje iskustvo i misljenje o istom.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to kaj su rekli to je u pitanju odnos vlasnika prema stroju...tj.ako ti njega kolko tolko paziš i ako mjenjaš ulja on ide bez problema...moja 75-tica ima prek 20000rh i nikad nije otišel mjenjač ili motor...potrošnja im je mala a ide on bez problema u oranju ..mjenjaš brzine lako kaj u autu i ako je pravilno podešen mjenjač ne iskače iz brzine kak neki govore...moj je stalno radil oko 90ha i to sve sam oko 25 god..ovo na videu nije 75 nego 9006... i kod njihovih motora makar karter gas bacao i pola metra taj motor još bude išel samo kaj je to grdo za videti...razlika između 75 i 90 je samo motor i to kaj je devedesetka duža i samim time neokretnija nego 75-tica
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
to kaj su rekli to je u pitanju odnos vlasnika prema stroju...tj.ako ti njega kolko tolko paziš i ako mjenjaš ulja on ide bez problema...moja 75-tica ima prek 20000rh i nikad nije otišel mjenjač ili motor...potrošnja im je mala a ide on bez problema u oranju ..mjenjaš brzine lako kaj u autu i ako je pravilno podešen mjenjač ne iskače iz brzine kak neki govore...moj je stalno radil oko 90ha i to sve sam oko 25 god..ovo na videu nije 75 nego 9006... i kod njihovih motora makar karter gas bacao i pola metra taj motor još bude išel samo kaj je to grdo za videti...razlika između 75 i 90 je samo motor i to kaj je devedesetka duža i samim time neokretnija nego 75-tica

To mali plavi, to sam htio da mi netko kaze, nesto iz vlastitog iskustva, jel tvoj adriatic ili special, koja godina, koliko cesto mjenjas ulje, koje ulje sipas i koliko stane u mjenjac? Jel isti mjenjac kod 9006 i 7506?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
To mali plavi, to sam htio da mi netko kaze, nesto iz vlastitog iskustva, jel tvoj adriatic ili special, koja godina, koliko cesto mjenjas ulje, koje ulje sipas i koliko stane u mjenjac? Jel isti mjenjac kod 9006 i 7506?

moj je bez prednje vuče ali prek ljeta radim kod kolege sa devedesetkom sa prednjom vučom..moj je 80 godište ...sipam u njega midland ulje u motor u hidrauliku ide hidraol a za mjenjač nisam siguran...getribe su iste i na 75 i 90...a pošto sad zadnjih 5 god radi samo 10 ha. a nutra je kvalitetno ulje dosad je triput mjenjano i još je bilo dosta masno..neznam točno kolko stane ali budem pogledal pa ti napišem...normalno ako puno radiš onda se češče mjenja ulje...
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
moj je bez prednje vuče ali prek ljeta radim kod kolege sa devedesetkom sa prednjom vučom..moj je 80 godište ...sipam u njega midland ulje u motor u hidrauliku ide hidraol a za mjenjač nisam siguran...getribe su iste i na 75 i 90...a pošto sad zadnjih 5 god radi samo 10 ha. a nutra je kvalitetno ulje dosad je triput mjenjano i još je bilo dosta masno..neznam točno kolko stane ali budem pogledal pa ti napišem...normalno ako puno radiš onda se češče mjenja ulje...

Dali si mislio na getribu da si ga tri puta mijenjao ili na motor u zadnji 5 god i na kolko ga otprilike radni sati mijenjas?
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
moj je bez prednje vuče ali prek ljeta radim kod kolege sa devedesetkom sa prednjom vučom..moj je 80 godište ...sipam u njega midland ulje u motor u hidrauliku ide hidraol a za mjenjač nisam siguran...getribe su iste i na 75 i 90...a pošto sad zadnjih 5 god radi samo 10 ha. a nutra je kvalitetno ulje dosad je triput mjenjano i još je bilo dosta masno..neznam točno kolko stane ali budem pogledal pa ti napišem...

Po pitanju izdrzljivosti mjenjaca, bolji je 75 uzeti onda, ako su mjenjaci isti. Motori znam da su vrhunski, oko toga nema price, samo pazit pri visokim temperaturama, recimo ljeti ga ne opterecivati previse i samo toci i vozi. Po mom zrakom hladjeni motor je preporod, sto se tice potrosnje, i izdrzljivosti.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dali si mislio na getribu da si ga tri puta mijenjao ili na motor u zadnji 5 god i na kolko ga otprilike radni sati mijenjas?

u motoru. u getribi je jednom zamjenjeno..mjenjam na oko 150-200 rh ali još je dobro ulje a kolko znam preporuča se na 100 kaj je ipak prebrzo i nepotrebno bacanje ulja mada ga iskoristim za motorku...


a pri visokim temperaturama po ljeti ga nemaš valjda ni za kaj teškoga koristiti jedino vuča prikolica...zračnjaki imaju nešto veču radnu temperaturu...sa njim je bolje raditi pri malo večim obrtajima motora nego sa vodenim iz razloga da se brže vrti turbina i bolje ga hladi...nemoraš se toga bojati da bi mu se kaj dogodilo pri manjim obrtajima ali ljepše je dok motor pjeva a ne da mu je teško...
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
u motoru. u getribi je jednom zamjenjeno..mjenjam na oko 150-200 rh ali još je dobro ulje a kolko znam preporuča se na 100 kaj je ipak prebrzo i nepotrebno bacanje ulja mada ga iskoristim za motorku...

Ako ulje na oko izgleda da je dobro nemora znacit da je dobro jer ono izgubi svoja svojstva ja mijenjam ulje u traktoru tri puta godisnje na 150-200rs i s tim da nabavljam ulje iz jedne firme koja ima kamione a oni koriste omv ulje koje ima u kamionu interval 50tkm a u getribi 1000-1500rs je promijena i vec sam ga dva puta mijenjao od kad je traktor kod mene i najesen ide opet izmijena ulje u motoru bi bilo pozeljno poslje svake zime promijenit ako traktor stoji u preko zime u minusu!!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ako ulje na oko izgleda da je dobro nemora znacit da je dobro jer ono izgubi svoja svojstva ja mijenjam ulje u traktoru tri puta godisnje na 150-200rs i s tim da nabavljam ulje iz jedne firme koja ima kamione a oni koriste omv ulje koje ima u kamionu interval 50tkm a u getribi 1000-1500rs je promijena i vec sam ga dva puta mijenjao od kad je traktor kod mene i najesen ide opet izmijena ulje u motoru bi bilo pozeljno poslje svake zime promijenit ako traktor stoji u preko zime u minusu!!

ma nije bitno na izgled nego dok staviš na prst odmah osjetiš kolko je masno ili je kak mi velimo da je kak voda tj masnoča tolko da se osjeti..a traktor ne stoji prek zime uvijek se nekaj nađe za raditi tak da je stalno u pogonu..
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
u motoru. u getribi je jednom zamjenjeno..mjenjam na oko 150-200 rh ali još je dobro ulje a kolko znam preporuča se na 100 kaj je ipak prebrzo i nepotrebno bacanje ulja mada ga iskoristim za motorku...


a pri visokim temperaturama po ljeti ga nemaš valjda ni za kaj teškoga koristiti jedino vuča prikolica...zračnjaki imaju nešto veču radnu temperaturu...sa njim je bolje raditi pri malo večim obrtajima motora nego sa vodenim iz razloga da se brže vrti turbina i bolje ga hladi...nemoraš se toga bojati da bi mu se kaj dogodilo pri manjim obrtajima ali ljepše je dok motor pjeva a ne da mu je teško...

Imam ja kuci vladimirec t25, isto zracno hladjeni, znaci motor izmisljen, veca radna temperatura im pogoduje boljem izgaranju pogonskog goriva i usto bolju iskoristivost motora tojest manju potrosnju, ljeti recimo oranje poslije zita ili vuca prikolica do silosa, to jedino na sta moras malo pripaziti.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ma sve ok svako radi kako misli da je najbolje ja sam iznio samo svoje radnje i iskustvo i moj radi preko zime ako ne radi tjedan dana palim ga da malo proradi i da nafila akumulator i malo ga provozam necemo vise o tome u krivoj smo temi pa smo malo otisli u off nadam se da nas moderatori nece:icon_axe:
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Ma sve ok svako radi kako misli da je najbolje ja sam iznio samo svoje radnje i iskustvo i moj radi preko zime ako ne radi tjedan dana palim ga da malo proradi i da nafila akumulator i malo ga provozam necemo vise o tome u krivoj smo temi pa smo malo otisli u off nadam se da nas moderatori nece:icon_axe:

Kakva je 90-ka u oranju, i koliko izdrze mjenjaci?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Kakva je 90-ka u oranju, i koliko izdrze mjenjaci?

Neznam kakva je 90-tka u oranju kod mene ima 45jedna koja nema nikakvih problema sve radi bila je jedna 48adriatic kojoj je balirka i cupanje panjeva unistilo mijenjac i jedna 55 cini mi se za nju nisam nista cuo taj skoro nista ni ne radi ovisi kolko mislis zemlje i kakvu zemlju obradivat sta sve mislis radit s njim i tak po mom ako ti je dovoljno jaka 75 uzmi nju i radi i redovito servisiraj i bit ce sve ok!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ako je neka srednje teška zemlja onda ide sa 3x12 ali ako je tvrda bolje onda uzmi 2x16 ili 17..getriba bude držala bez problema ako bi bilo tak plugovi kak sam navel...jer ipak nije ni getribi svejedno dok vrte sva 4kotača a motor nemreš sam tak zaustaviti.. po meni je bolja 75 tica zato kaj je i okretnija a i nemoraš imat na brigi kaj bude z getribom jer prije motor stane nego kaj popuca..ako nemaš neku potrebu za večim onda uzimaj 75
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Neznam kakva je 90-tka u oranju kod mene ima 45jedna koja nema nikakvih problema sve radi bila je jedna 48adriatic kojoj je balirka i cupanje panjeva unistilo mijenjac i jedna 55 cini mi se za nju nisam nista cuo taj skoro nista ni ne radi ovisi kolko mislis zemlje i kakvu zemlju obradivat sta sve mislis radit s njim i tak po mom ako ti je dovoljno jaka 75 uzmi nju i radi i redovito servisiraj i bit ce sve ok!

Samo oranje, i vuca teskih prikolica, nista na kardan, tipa balirke-malcera-beraca, samo iskljucivo kao vucni traktor, zemlja relativno tvrda zadnjih par godina, okolica Vukovara.
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
ako je neka srednje teška zemlja onda ide sa 3x12 ali ako je tvrda bolje onda uzmi 2x16 ili 17..getriba bude držala bez problema ako bi bilo tak plugovi kak sam navel...jer ipak nije ni getribi svejedno dok vrte sva 4kotača a motor nemreš sam tak zaustaviti.. po meni je bolja 75 tica zato kaj je i okretnija a i nemoraš imat na brigi kaj bude z getribom jer prije motor stane nego kaj popuca..ako nemaš neku potrebu za večim onda uzimaj 75

Ovo sto si naveo na vrhu poruke za plugove jesi mislio da to vuce 75 ili 90?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ovo sto si naveo na vrhu poruke za plugove jesi mislio da to vuce 75 ili 90?

ma normalno da 90...75 bi se mogel slikati z tip plugom...na 75ne veči od 2x14 jer ako gledaš po onom zakonu"1cm brazde=1ks traktora" to bi došlo 70 cm na 75 ks kaj bi moralo bez problema iči bar ja tak radim več godinama...
 

Najnoviji postovi

Na vrh