• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 9006 A

  • Temu pokrenuo john66
  • Datum prvog posta

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
ma normalno da 90...75 bi se mogel slikati z tip plugom...na 75ne veči od 2x14 jer ako gledaš po onom zakonu"1cm brazde=1ks traktora" to bi došlo 70 cm na 75 ks kaj bi moralo bez problema iči bar ja tak radim več godinama...

Gdje je razlika izmedju 7506 special i adriatic?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
adriatiki su nešto brži od običnih zbog diferencijala koji ima 1 ili 2 zuba više od običnog...a special mislim da je isti ko i stariji samo kaj ima noviju kabinu ...
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Tvoja preporuka,kojem je bolji izbor brzina pri transportu - oranju, i izdrzljivost?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Adrijatik je nešto slabiji za povuči nego ovi stariji tipovi i special dok rade u istoj brzini..npr prije par godina vozili su moj tata i jedan kolega šljunak z drave...kolega je imal tog adriatika a tata je vozil z ovim kaj joş sat imamo...prikolice su bile iste a i natovarene otprilike isto...z našim je bez problema izašel u prvoj brzoj na brijeg a z adriatikom nije mogel nego je iše u 3.radnoj( reduktoru) ali je bil nešto brži na cesti od našeg..za oranje nebi trebal biti problem jer svejedno koristiš reduktor( radne brzine) a žilaviji ako gledamo u istoj brzini onda bi bil ovaj sporiji jer ne gubi snagu na brzinu...to je po mom mišljenju..pošto ste vi na ravnici kak i ja onda bi moral i adriatik iči sa prikolicom 15 tona +prikolica jer kod nas znam vidjeti kaj sa njima vuku 2 zmajevke 8 tona pune kukuruza+ prikolice i zide sve skupa oko 20 tona
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ako je povećan odnos na konusno tanjurastom paru onda se obodna brzina vratila povećava u svakoj brzini.

Što to znači? Da 1direktna ili ti brzohodna brzina na Special-u i Adriaticu nisu iste, odnosno, Adriatic razvija nešto veću brzinu kretanja, a rad u jedinici vremena je snaga? Dakle, po tom pitanju je snažniji. No ti tvrdiš kako nije mogao obaviti posao u istoj brzini kao Special, nego je morao brzinu niže, dakle nije ostvario veći rad, ali koliko je ostvario manji rad, ako je ta brzina niže u kojoj je obavljao rad, ipak "veća" od iste te brzine na Specialu?

Želim reći, ne bi ja tu puno ulazio jači slabiji. Prednost Adriatica, a osobito novijih godišta je TW56.10 mjenjač, veća krajnja brzina, koja priliči tom stroju, a ne da se gega po cesti ko... Zetor 4712 (nije mi ništa kriv, njega sam se prvog sjetio), Torpedo prednja vuča druge generacije...

A to koliko su isti uvjeti, na "oko" ide po onoj, pretpostavka je majka, svih, zajeba. Stanje motora, filtera zraka, PVP, tlaka u gumama na vučnom i priključnom vozilu, raznim gubicima i otporima......, koji zbog nekih razloga ne moraju biti isti na oba stroja i obje prikolice, iako na prvi pogled sve izgelda "isto".
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ala si ga sad sve nabrojio... pa normalno da je u svima brzinama adriatik brži...motori su u dobrom stanju obadva...sad ove sitnice to nikak nebi mogel uskladiti tipa stanje filtera i ostalo...
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
pozz svim ljubiteljima torpeda,ja malo pregledavam traktore jer cu kroz nekih mjesec dana i kupovati neki,imam pitanje za vlasnike 9006,dali ima grijanje u kabini?koliko je bucan unutra tj. dali mozete cijeli dan bit u kabini a da vas neboli glava?ili lakse ce bit odgovorit dali mozete slusat radio u kabini?moze li se dodati pomocno sjedalo dali ima mjesta za njega u kabini?znaci zanima me i za specijala i za adriatica ista pitanja,malo cudna pitanja ali meni je na traktoru najbitnija udobnost jer ipak sam u njemu nekad i vise od 12 sati!a vecinu mehanickih mana znam!koje su s obzirom na cijenu prihvatljive bar po meni!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Dečki pripazite više na nepotrebno citiranje prethodnih postova.
Idući put brisl bum sve takve postove!
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Sve euro kabine su imale grijanje, sad neki su to poskidali, kao i sam na mom 6206, meni nije nužno jer grije mjenjač i dif, jer kabina nije kod mene odvojena...
buka je podnošljiva, može se slušati radio, ovako sam ja to izveo :)

Ostale detalje nek opiše neko od kolega koji voze devedesetke :)

http://imageshack.us/a/img641/2787/unutranjost2.jpg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
traktor nije nešto previše bučan u kabini,jedino se dosta čuje onaj zviždeči auspuh koji ga imaju orginal,kaj se tiče getribe i opčenito mehanike isto nije ništa prebučno(ako je sve ispravno) a radio se može slušat u njemu do određenog gasa(zviždeči auspuh nadjača ton radia) normalno dok je na nekom normalnijem pojačanju(da ti ne otpadaju uši dok pustiš gas)grijanje ima i to pa mogo bi reč i jako dobro i to bez ikakvih ventilatora ili čega več sve ne,ponekad dok se traktor dobro zagrije (ako je kabina zatvorena) zna biti i vruče nutra ako je sustav grijanja potpuno zatvoren(klapna zatvorena da puše punom snagom u kabinu) e sad kak sam več rekel zavisi od stanja traktora,ali mislim da bi svi trebali moči izdržati 12 sati u njemu,jedino ti več malo dop*zdi zviždanje zbog auspuha..
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
e jos jedno pitanje od ceg bi na dugu deevetku pasale ruke hidraulike s brzim kopcanjem?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Kupiš samo krajeve koje zavariš na postojeće poluge i to je to.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,763
Automatsko kopcanje :(think): 1500 kuna :(think): isplativost :(think):.
Imao sam istu zelju i odustao za sada
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi smo isto planirali stavljat te poluge sa euro kopčanjem na 75 taka(iste su poluge ko na 90) ali do ksmo vidjeli cjenu tih kopča smo odustali..jedino smo bili našli od starog IHC-a je čovijek prodaval za jeftine pare,al je to brzo bilo otišlo...
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
uh za 1500kn cu i sam ciljat rupe nisam znao da je to tako skupo,mozda nadjem kod nekog od kolega pa uzicam,ali prvo i devetku moram kupit!:) pravim razanj a zec jos u sumi,haha
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Mi smo kupili za cca 800kn nove,nekakve talijanske.Tko puno prekačiva strojeve i nema pomoćnika odlična stvar.Nama je problem kačiti prskalicu od 1000l jer kad priđeš traktorom malo tko se može zavući i postaviti bolcne.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa kuke za brzo kopčanje II. kategorije su kod nas bila mislim oko 400 kn komad, znači dvije za 800 i to CBM-ove kakve ima večina traktora.

Uglavnom te se kuke stavljaju na traktore koji nose teške priključke i samim time ih je teško zakopčati na obične poluge, a ovo je stvarno čas posla.
Za manje traktore mislim da nema potrebe, ali naravno, ako se može nebi bilo imati i na manjim traktorima od 60 ks pa na više brzo kopčanje, prednost je to velika.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Svakom ko radi sam u sezoni i dnevno vise puta prekapca strojeve itekako bi dobrodosle brze kopce. Ponajbolje su Walterscheid_ove

-http://www.gkn-walterscheid.de/en/products/lower-links/
http://kataloge.gkn-walterscheid.de/TAS-2012/?p=11

Kod nas im je cijena za kategoriju2 800-900kn, nisu ni vani nest jeftinije.
Dobre su i ove CBM_ove za 400tinjak kuna samo dok dodjes u trgovinu i primis u ruke jednu i drugu vidis razliku.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,741
Kićo, ima i gorih od CBM-ovih.
CBM je prva ugradnja na mnogim traktorima, tak da...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ima jos kako, CBM je sasvim pristojno uradjen po meni kvaliteta kao i Walterschidove cak su i mehanizmi da nekazem isti, ima nekakvih sta imaju nest kao igla pa se to podmetne pod rucku dok se otkapca smijurija ziva al sta ces ljudi svasta kupuju samo da je "povoljnije".
 

Najnoviji postovi

Na vrh