• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo TD 9006 A

  • Temu pokrenuo john66
  • Datum prvog posta

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
dok se ugrije ulje lakse prolazi kroz zazore, jel drzi podignut hidraulik kad se ugrije i dok ga ugasis (motor)? Ako ne onda ili mandzeta, ili gumice dvije na regulacionom ventilu, ili sigurnosni ventil cilindra ili regulacijski cilindar, nemoze nista drugo
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
jel moguće da problem radi 'regulator konstantnog protoka' s obzrom da je i nova pumpa ,pa nabija veći pritisak prema orbitrolu -čudno kaj su popucala nova crijeva
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
dok se ugrije ulje lakse prolazi kroz zazore, jel drzi podignut hidraulik kad se ugrije i dok ga ugasis (motor)? Ako ne onda ili mandzeta, ili gumice dvije na regulacionom ventilu, ili sigurnosni ventil cilindra ili regulacijski cilindar, nemoze nista drugo

drzi hidralulik kad se ugrije i ugasim motor pusti sasvim malo probo sam dić prednji kraj IMT-a 542 i cijelu noć ga je držo u zraku pustio ga je par cm
manžeta je nova i još neke gumice uglavnom kupio sam komplet gumica za hidraulik moro sam za Đakovo ponji
ako metnem pomočni cilindar da rastereti hidraulik el bude i onda skako
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
jel moguće da problem radi 'regulator konstantnog protoka' s obzrom da je i nova pumpa ,pa nabija veći pritisak prema orbitrolu -čudno kaj su popucala nova crijeva

radni ventil bi to morao rijesavat

drzi hidralulik kad se ugrije i ugasim motor pusti sasvim malo probo sam dić prednji kraj IMT-a 542 i cijelu noć ga je držo u zraku pustio ga je par cm
manžeta je nova i još neke gumice uglavnom kupio sam komplet gumica za hidraulik moro sam za Đakovo ponji
ako metnem pomočni cilindar da rastereti hidraulik el bude i onda skako

da bude.... probaj skinut ona dva čepa na regulacionom ventilu s prednje strane i vidi kakve su opruge da nisu pukle, ili ona iza opruga....nisam imao slučaj da u radu hidraulika spusta i diže stalno, a kad ugasis da drzi... koji si priključak imo skopčen prilikom toga koliko tezak?
vedrane??
 
Posljednje uređivanje:

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
radni ventil bi to morao rijesavat



da bude.... probaj skinut ona dva čepa na regulacionom ventilu s prednje strane i vidi kakve su opruge da nisu pukle, ili ona iza opruga....nisam imao slučaj da u radu hidraulika spusta i diže stalno, a kad ugasis da drzi... koji si priključak imo skopčen prilikom toga koliko tezak?
vedrane??

misliš na ona dva čepa ispod sjedala ????'
kanalokopač je bio skopčan kolko je težak neznam točno , al bilo šta skopčam uvjek isto
a nekada mi zna blokirat dignem hidraulik ( neki stroj) i onda ga neče pustit bez obzira sto ručicu vučeš gore dolje i par puta razmrdam ručicu i onda ga pusti
 
Posljednje uređivanje:

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
misliš na ona dva čepa ispod sjedala ????'
kanalokopač je bio skopčan kolko je težak neznam točno , al bilo šta skopčam uvjek isto
a nekada mi zna blokirat dignem hidraulik ( neki stroj) i onda ga neče pustit bez obzira sto ručicu vučeš gore dolje i par puta razmrdam ručicu i onda ga pusti

Možda ti je uključen fini hidraulik,
onaj dio gdje se kapči toplink ima s desne strane jednu polugicu, koja se isto mora podesiti da bi hidraulik pravilno radio.

I na koju rupu stavljaš toplink, trebalo bi bit sve na donjoj, osim pluga.

Sve mi se čini da je majstor oštetio regulator dok su rastavljali, na regulatoru je na zadnjem dijelu opruga, tj. neki ventil, možda ga je majstor povinuo i sad šteka taj ventil i zato nekad neće spustiti.
 
Posljednje uređivanje:

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
probaj zamijenit regulator, ak mozes doc do kojeg makar na posudbu.. pa ces vidjet....novi nije bas jeftin bar ga ja nisam nasao ispod 150 eura za novog bilo kak
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
trebam malu pomoć di se kopča sajla od broja obrtaja na TD 9006
čito sam prije negdje na forumu al nemogu nigdje nač :weedman:
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
trebam malu pomoć di se kopča sajla od broja obrtaja na TD 9006
čito sam prije negdje na forumu al nemogu nigdje nač :weedman:

Naprijed na razvodu paljenja, iznad radilice, odnosno ispod kompresora. Sajla ide vrlo blizu remena, pa pazi kako ćeš ju učvrstiti, jer tu naprijed je savinuta za 180 stupnjeva.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Naprijed na razvodu paljenja, iznad radilice, odnosno ispod kompresora. Sajla ide vrlo blizu remena, pa pazi kako ćeš ju učvrstiti, jer tu naprijed je savinuta za 180 stupnjeva.

hvala Vedrane
el imaš još koju sliku TD-a 9006 onoga od ujaka sa prednjim blatobranima zanima me kak to izgleda el mu dobro stoje jer bi i ja na svoga montiro
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
hvala Vedrane
el imaš još koju sliku TD-a 9006 onoga od ujaka sa prednjim blatobranima zanima me kak to izgleda el mu dobro stoje jer bi i ja na svoga montiro
Nemam detaljnih slika tih nosača.

@bole, imaš pp.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Deutz-Torpedo 9006

Zdravo,
imam jedno pitanje u vezi tog deutza... :partyman:
Moj stari i ja razmišljamo o kupnji dupljaka,on bi htio univerzala (445,640,530...) a ja tražim po
njuskalu jeftine dupljake i nasao sam Deutz-torpedo 9006 za 46 000 kn.

LINK:http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-poljoprivredni-strojevi-oglas-5165685

Mene zanima dal je taj deutz bolji od univerzala i kakva je potrosnja.
Ili bi mi mogli preporucit neki dupljak al ispod 50 000kn

Hvala,pozdrav iz zagorja... :butthead:
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako ti treba traktor za teške poslove,za veči plug,velku tanjuraču onda ti je ovaj odličan. Normalno da je veča potrošnja Deutza naspram Universala,ti si tu našao upoređivat traktor sa 6 cilindara sa traktorom od 4 odnosno 3 cilindra.
Jedina mana Deutza što ti nije okretan jer je dugačak,dok Univerzala okreneš samo tako.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Ako ti treba traktor za teške poslove,za veči plug,velku tanjuraču onda ti je ovaj odličan. Normalno da je veča potrošnja Deutza naspram Universala,ti si tu našao upoređivat traktor sa 6 cilindara sa traktorom od 4 odnosno 3 cilindra.
Jedina mana Deutza što ti nije okretan jer je dugačak,dok Univerzala okreneš samo tako.

a čuj,netreba meni baš za velike poslove...sve ide dobro samo sto trebamo jaci traktor za oranje i vožnja prikolice...
IMT nam je več postal premali ,al nedam ga <3
znaci,bi bio bolji onda univerzal?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako za 50 000kn nađeš Universala sa prednjom vučom onda ga uzmi i nečeš požalit sigurno,jedino šta je u transportu spor.
Ja imam Unija 530 bez prednje vuče sad ima oko 4800-5000 rs,neznam točno jer mi jedno vrijeme nije sat radio, bez da smo dirali mašinu,samo smo na 4000rs promjenili lamelu i teraj dalje.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,171
Ako za 50 000kn nađeš Universala sa prednjom vučom onda ga uzmi i nečeš požalit sigurno,jedino šta je u transportu spor.
Ja imam Unija 530 bez prednje vuče sad ima oko 4800-5000 rs,neznam točno jer mi jedno vrijeme nije sat radio, bez da smo dirali mašinu,samo smo na 4000rs promjenili lamelu i teraj dalje.

ima za 50 000...jedan lik radi s mojim starim i on se bavi s tim (kupuje traktore i aute u lošem stanju i doma ih sam sredjiva...frajer ima MF 3065...prije je imao i dva 3080,sredio si je sam VW tuarega,audija A6,megan,golf 5 sredjeni,univerzal 643,640,530...) frajer je genijalan,mozda nam on nadje nekog univerzala
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
mješavina završi u karteru naravno.... bosch pumpa i dizne su isle na reglazu ali opet isto...dali bi to mogala biti AC pumpa

To se meni desavalo,,treba promjeniti semeringe na pumpi...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ima za 50 000...jedan lik radi s mojim starim i on se bavi s tim (kupuje traktore i aute u lošem stanju i doma ih sam sredjiva...frajer ima MF 3065...prije je imao i dva 3080,sredio si je sam VW tuarega,audija A6,megan,golf 5 sredjeni,univerzal 643,640,530...) frajer je genijalan,mozda nam on nadje nekog univerzala

univerzala 640 a tebi bi bio dosta i store404 ili mozda 504 ijako nije na nekom glasu taj 504 imas ih ispod 50 000 kuna dok univerzala neces naci a te novce...
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
univerzala 640 a tebi bi bio dosta i store404 ili mozda 504 ijako nije na nekom glasu taj 504 imas ih ispod 50 000 kuna dok univerzala neces naci a te novce...

Ja sam prodao 504 za 45tkn oko 5000r/h....
 

Betmen

Član
Tu od
29 Sij 2013
Poruka
124
Pozdrav, imam pitanje, trebali bi kupiti torpeda 7506 4x4 ili 9006 4x4, traktor nam treba za oranje i za teske prikolice, dali se ijedan od tih traktora isplati uzeti za takve poslove zbog toga sto su oni namjenjeni za medjurednu obradu, a ne toliko za teske poslove, jel oba imaju isti mjenjac ili razliciti, i kolika je razlika u potrosnji u teskim poslovima za oba?
 
Na vrh