• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Torpedo traktor

B

budanec

Guest
torpedo7506 je odličan a pogotovo mi se sviđa što ga mijenjaš ko auto .
 

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
E hvala vam puno! Znaci da gledam koju godinu, 90. na mlađe?

Za te pare bolje kupit kakav bolji stroj.....
http://www.njuskalo.hr/traktori/fiat-90-90-dt-oglas-3508939

Kaze mi da oglas ne postoji! a koliko sam ja upoznat dobrog fiata nemozes nac ispod 11000 EUR

7506

Postoje dvije vrste getriba. Sa ravnim zubima (mislim da se nalaze na modelima bez prednje vuče, i ne mogu goniti prednju vuču) i novije sa kosim zubima (po meni kvalitetnije). Mjenjač ima sinhronizirane sve brzine (ovaj sa kosim zubima, za ravne ne mogu tvrditi nisam siguran). Također ima dobar izbor brzina. 4brze, 4radne, 4spore brzine, +4 brzine u rikverc (ima jako brzi rikverc, odlično u blatu). Također, prednja vuča radi i u rikverc. Koliko sam upoznat postojale su dvije vrste prednje vuče, talijanska i Torpedo. Po meni, Torpedo je nedvojbeno bolja. Ima osjetno veči ajnšlag, kvalitetnija je, a poluosovine kompletno pašu od TAM-a 110. Koliko sam vidio, ima dva izvoda hidraulike iza (za kipu ili šta već treba). Mjenač je malog hoda i vrlo precizan, nakon vožnje 7506 (1997god) svaki drugi traktor je "muka" (nije muka, ali nije ugodno kao na 7506) ovog šaltaš kao auto, precizno kratko lako. Volan ekstremno lagan (kod duplaka). Najmanji potrošać u klasi. Ako uspiješ nači očuvan primjerak (nažalost teško je, ali može se) neče ti biti žao.

Da nadodam još kako ima 540 i 1000 o/min kardana.

Dali ovako nesto odgovara tvom opisu?http://www.njuskalo.hr/traktori/traktor-torpedo-7506-adriatic-oglas-3477309
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Ne mozes traktor kupiti na temelju slike oglasa, kao niti dati ocjenu. Ono šta mogu reći na temelju slike je:

Boja na traktoru je dobra (unutrašnjost blatobrana, nosači blatobrana djeluju svježe, nema hrđe, također, motor, kučište mjenjača, hidraulika, nije hrđavo), pošto se radi o 89' godini, pretpostavljam da je traktor farban. Ukoliko je, ne mogu vidjeti detalje kvalitete bojanja, no recimo da nije ciganjluk, netko se potrudio da to bude kao je i bilo. Također, naljepnice, znak Torpedo napred na haubi, maglenke na krovu, sve je na svom mjestu, utegnuto i lijepo izgleda (barem na slici. Ako je netko kupio kilu RAL 6018boje i pošpricao blatobrane iznutra po hrđi, a to se na slici ne vidi, jebiga, to po meni nije korektno). Kabina ima sva stakla, i opet kažem, prema dojmovima na slici, dobivam osjećaj kako se netko o tratkoru brinuo. E sad, dali je to bilo kontinuirano maženo i paženo, ili je stavljena "maska" sad pred prodaju, treba utvrditi na licu mjesta.
Ako po ničem drugom sa slike, ja bi po ajnšlagu reko da je prednja vuča Torpedo, što je po meni bolje.

Piše kako je stavljena nova instalacija i svjetla. Ok, lijepo da je. Ako češ gledati, škicni dali su svijetla Saturnus, ili neki renomirani proizvođać, ili ona sa placa, koja izblijede nakon sezone na suncu, a sjenila su od crne plastike ofarbane nekom sivom bojom, užasno loše kvalitete. To ti je jedna smjernica, dali je stavljeno novo samo da se kaže da je novo, ili je netko napravio onako kako mora biti. I to ti daje barem neku sigurnost kakvi dijelovi su stavljeni u motor. Nadam se Mahle ili Cumminson.

Kad se ugrije, napraviš neku vožnju, na odušak ne smije šikljati para. Naravno, neka razlika u temepraturi postoji, i lagano isparavanje i može proći (iako to nakon generalke ne bi tolerirao, no ok), ali da ta para ima pritisak, tj. da ide van kao zrak iz pumpe, to nije nikako dobro. Kaže gazda da je napravljena generalka, pa obrati pozornost i na to.

Kvačilo mora biti mekano, kliziti. Mjenjač također, šaltanje kratko i precizno, nema zapinjanja.

Ako budeš išao gledati, obrati pozornost na kompletan motor. Recimo, ako neki motor masti po sebi, i opereš ga danas, jel sutra dolazi čovjek pogledat tratkor, vidi se da je prano. Ivasol ostavi tragove, a i vidiš da nema prašine. Obrati pozornost i na boš pumpu. Na 4.om izlazu lajtunga sa boš pumpe zna lagano curiti nafta, to nije kapanje ni špricanje, već samo ostane lagano masno, pa se uhvati prašina. No, ako je traktor uređivan i ako ima cijenu kakvu ima, valjda očekuješ da sve bude kako treba. Barem ja tako mislim.

Špera je kod njih relativno dobro riješena i to se nije kvarilo (uvjek je bilo "majstora" koji unište šta dođe pod ruku ili nogu, ali kažem, ovo je bilo dobro riješeno). Provjeri dali radi.

Provjeri prednju vuču, hidraulik....

Kupnja trakora nije traženje po njuškalu. To je samo okvirna smjernica. Auto u ruke i na teren, ljudi naprave 500km dok sve obiđu i kupe traktor. Nije to pravilo ni znak da ces kupit dobar tratkor ako si napravio 500km, samo želim napomenuti kako se ne treba zaletavat, već pogledat sve šta se nudi, povest sa sobom čovjeka od znanja i to je to.



Sretno, jako ako nešto kupiš.
 

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Ne prodajem ja svoj, možda će bit na prodaji ovaj TX 65, bez prednjeg pogona

DSC08986.jpg

DSC09000.jpg

Pozdrav!
Da li je prodan ovaj traktor ili je na prodaju? Hvala.
Bio bih zahvalan ako netko više zna o takvom ili sličnom traktoru,da napiše.Tražim traktor 60-80 ks,ne preskup jer radim 10tak ha zemlje,povrtlarstvo tako da bi vrtio frezu,pumpu za navodnjavanje i špricu sa jednom granom sa klipom pa treba i izlaz hidraulike,a tad bi možda našao i neki plug 2brazde okretač za njega.
Sad am ga nadrobio,al kad nisam baš stručnjak za traktore. Hvala.
 
Posljednje uređivanje:

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
856
Nitko ništa.Izgleda da člana Vedrankc više nema na forumu.Zna li netko nešto o njemu i kako doć do njega.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Molio bih da mi neko objasni u cemu je problem, traktor kada radi izbacuje ulje ispod sedista, sistem hidraulike ne funkcionise??? Radi se o traktoru proizvodnje '90 god, Torpedo td 48

Ček.. napišeš "sistem hidraulike ne funkcioniše" i staviš "???" Jel ti nas pitaš, radi li hidraulik, ili radi ili ne radi.... Ne kužim. Ako hidraulik ne radi, kako ne radi, nema podizne sile, ili ima ali nedovoljno, ili pada, ili poskakuje ili...

A curiti može na semerinzima, sa lijeve i desne strane, tamo gdje "ruke" hidraulike, tj. sama dizalica "izlazi" iz kučište hidraulike, koje se nalazi ispod sica.

Curiti može i na brtvi, ispod poklopca kučišta hidraulike i to je najmanji problem. Odšarafiti niz vijaka 13, očistiti tragove stare brtve ili silikona, ponovo brtviti diht/brtvenom masom, moja preporuka Victor Reinz Reinzosil, koje sam na tube potrošio, i nikad nije pustila, bio brtveni poklopac pod pritiskom ulja, plinova ili bez pritiska. Uz to, nemam loša iskustva sa Loctite brtvenim proizvodima, ali Victor Reinz je nešto posebno.

http://cdn0.autopartsnetwork.com/images/catalog/wp/full/W01331636808REI.JPG


Curi li na prvoj ili na drugoj slici, ispod teksta:

1. http://i45.tinypic.com/21c8oz4.jpg Dakle na slici je skinut poklopac kučišta hidraulike.
2. http://i45.tinypic.com/23ml9ip.jpg Dakle, izlaz dizalice iz kučišta hidraulike.
 
Posljednje uređivanje:

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
pozdrav
imam namjeru da kupim deutz 7506 duplak.dleluje mi isto ko torpedo 7506 pa zato ovdje pitam,dakle iskustva,mane,dijelovi?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
pozdrav
imam namjeru da kupim deutz 7506 duplak.dleluje mi isto ko torpedo 7506 pa zato ovdje pitam,dakle iskustva,mane,dijelovi?

Ako je očuvan i održavan, odličan stroj.

Daj slike da vidimo.
 

adnan.jusic3

Član
Tu od
11 Lis 2012
Poruka
87
Ako je očuvan i održavan, odličan stroj.

Daj slike da vidimo.

to da je odlican to znam,vozio sam torpeda 7506 i mjenjac mu jee zakon:lako se salta a izdrzljiv je i dugovjecan kao i u mog imt-a
samo ja bi radije njemca al imam jednu dilemu:hocu li moci naci dijelove a da nebudu preskupi(mislim na uvoz orginalnih dijelova iz njemacke)
ako neko ima deutza 75 nek napise kako se snalazi...
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Pozdrav ljudi,zanima me gdje se spaja dovod goriva za grijac na naftu?Imam grijac onaj suhi al nabavio sam ovaj i sipo malo nafte na njeg doveo mu struju probo i pali mi bolje nego na ovaj suhi grijac,motor je malo supalj pa teze pali ujutro.
 

Najnoviji postovi

Na vrh