• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
Deutz 4006 na odušku(cijevi) od bosch pumpe na vecem opterecenju ne curi čista nafta nego kao ulje jer je gušće i crno a dok tu pušta u motoru fali ulja ,,,,zna li netko o čem se tu radi dal je ovo opće moguće ???
Svakako cu skidat pumpu i dizne
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Stavio sam cilindar, zanima me čemu služi ova rupa i poklopac iznad kardanskog vratila
 

Prilozi

  • IMG_20220411_205232.jpg
    IMG_20220411_205232.jpg
    46.1 KB · Pregleda: 41

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Tu ti je lager gornje (pogonske) osovina reduktora kardana.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Uredu hvala, šteta a mislio sam da bi mogao gore prebaciti vratili dammo dođe višlje puno bi mi pomoglo to ali što je tu je
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Ne znam kaj gore ima (jel možda ide remenica kao na Universalu), no ta se osovina vrti suprotno od kardana, brzinom motora (direktno od tanke spojničke osovine).
 

edizg01

Novi član
Tu od
29 Tra 2022
Poruka
1
''Reinkarniram'' jedan RX170, kupujem bočne stranice haube i zadnju poteznicu za vuču prikolica, ako netko ima, nek se javi :)
 

Prilozi

  • Inked850199-tx-75-torpedo_LI.jpg
    Inked850199-tx-75-torpedo_LI.jpg
    64.2 KB · Pregleda: 42

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
Pozdrav,ima u susjednom selu Torpedo 4006 sa crvenim felgama za prodaju znam da ne bi trebo imat puno sati al je vizualno u lošem stanju.
Pa se mislim da ga uzmem za dijelove pošto ja imam 4806 mislim da bi to sve štimalo.?
Prebacio bi mijenjač i sve nazad od tog 4006 stavio ove veće kotače.
Da li to sve isto samo prešarafam?
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,228


Koji stroj, cijena bagatela, ovaj je bio bolje ulaganje od dionica, zlata, nafte, nekretnina....
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
589
Bok, dali torpedova hodraulika može raditi na hipenol 90? Pitam zbog toga jer imam zetora i torpeda a htio bi koristiti neke zajedničke priključke sa kipom pa da mi ne miješa ulje inače je sad super 5 unutra
 

zvonee

Novi član
Tu od
12 Tra 2020
Poruka
8
Pozzdrav svima!
Zanima me dali tko ima radionički priručnik za torpedo 4506 da je voljan prodati ili podijeliti?
 

zagi33

Novi član
Tu od
11 Lip 2014
Poruka
9
Pozdrav! Ima problem sa hidraulikom na torpedu 4506. Mjenjao sam mandetu na klipu i gumice na razvodniku i to sam sve slozio isao isprobat i sad mi digne hidrauliku a rucica za dizanje je spustena i nemogu je spustit vise! Zanima me dal sam prilikom vracanja razvodnika krivo narihtal one polugice nutra?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
Moguće da da.

Usput jel imo tko takvog iskustva da hidraulika neće spustit ( zamijenjen regulator-stavljen original DF od hidr.kutine).
Dobro drži ne cukava vise gore ali ponekad mu se desi da ne spusti a diže ko lud, jednostavno niti se nemore tak delat.
Na kraju sam reklamiral,do sad nema odgovora. E pa je stavljen onaj jeftini kojeg sam jedva ugural unutra malo cukne gore tu i tam ali ništa strašno za sad.
 

Prilozi

  • 20230320_104144.jpg
    20230320_104144.jpg
    34 KB · Pregleda: 10

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,144
Pa ta hidrulika Kutina hvaljena i pravi zastupnik sa df pa problemi.. Imao iskustvo s njima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,494
Pogodite o čemu se tu radi, malo su kroneri oglođeni , bude još to poslužilo svrsi pod uvjetom da se koristi za ono što je predviđeno.
Radi se o Torpedu 4006, ručna brenza je u pitanju. Ferode se natoćale uja i ni držala ručna brenza.
IMG_20230506_131749~2.jpg
Nabavljenje nove ferode, i sad to samo montirati ali??? Nekako nategnem šušte gori, ali facken doboš nikako.😠
Opet feroge skidati , na stolu montirati na baznu ploču, mjeriti ali ferode prevelike dok je doboš mali. 😡
Malo sam dosjede feroda pobrusio a doboš potokarili . I Jovo na novo, montirati na poziciju, išlo od prve (u drogom pokušaju).
IMG_20230506_124650~2.jpg
E sad je trebalo uglaviti poluge, ali ?
Stare poluge su bile perzatezane i kraćenje, tako da je trebalo opet kemijat. Idem u potragu za novim polugama, nemamo ali naručimo ,naručili ali te nisu orig. (nego od ferciona). Opet zajebancija , kratiti ih, jednu od starih premašćat itd....

IMG_20230617_133915~2.jpg
Finalmente složeno. 😆
Ferode su iz Srbije, poluga iz EU, a traktor nekada složen na Mlaki , Rijeka, Mlaka je naziv za dio grada gdje je bila tvornica Torpedo. E sad nismo u stanju napraviti jedne obične ferode, a za polugu i da ne pričam.🙈
 

Najnoviji postovi

Na vrh