• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
hm, ja vidim slike normalno ?


edit;

uploadao sam slike na drugi servis pa sad nebi trebalo bit problema
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Max 5 komada da se tove do kraja. Mada je onda malo zeznuto čiščenje, ali odradi se.

To je inače predviđeno za prihvat teladi pa do starosti nekih 10 mj i stalo bi ih 10 komada unutra s tim da ih kasnije selim u druge bokseve gde se tove do kraja, ali sve je to još u izradi, pa ih moram tu toviti do kraja.
Sad su trenutno 3 unutra starosti malo preko 4 mj i još ću dva ubaciti malo mlađa, ali čim završim sljedeći boks selit ću ih pošto tam bude traktorsko čiščenje.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Zwer odradeno je ekstra.Lijepo za vidjet ,uredno,sto je rijetkost vidjet.
Svaka cast.

Sanana jel zemlja il imas plocu ispod slame nevidi se najbolje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma betonska je ploća dole na podu, nesmijem si ni zamisliti kak bi se čistilo da je zemlja dole, to bi bila prava kaša dole :)
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Pa i nebi. Ujak ima vanjsku "zimsku" poluotvorenu staju u kojoj je 15-tak krava po sistemu "krava-tele" a koje su od proljeća do jeseni vani, koja je na zemlji i cijelu zimu se ne čisti.
Funkcionira to čisto ok, jedino što mora bit malo većih dimenzija. Konstantno nastireš i onda kad se razina dosta povisi čistiš. Đubar u tom slučaju je kao da je mljeven....
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Vido sam bez ploce pa zato pitam.
Kad se podigne nivo prostirke osoka prolazi kroz nju i odlazi.Tako mi je cova reko.
Objekat ga nije kosto 100 evra onog crijepa polovnog i letvi a ostalo je sve od bagremovih stubova
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Za takav montažni objekat tko ima mjesta taj napravi pravi posao, mali ulog, netreba nikakvog betona, sve su okopa u zemlju, samo da je prostora i cjelu godinu osim onog najhladniejg zimskog perioda stoka uživa na zraku, ne guši se između zidova, nažalost nisam u takvoj mogučnosti, al ida jesam nebi razmišljao o "betonskom tovilištu".
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
pa nije baš jaftino ali kad se u obzir uzme da možeš nahraniti živinu u 5 min i poslije toga ravno u birtiju (karikirano pričam)a da se ne osjeti da si bio u staji onda nije ni skupo.
Rešetke koštaju odprilike 245kn/m2 + pdv.

Ovo je za početak bio odrađen jedan dio kao za probu te je samo na jednom dijelu u postojećem sjeniku iskopana i izbetonirana laguna dubine cca 2.2m i popločena rešetkama na kojoj je box 8x5m pregrađen u 2 dijela.

Do sada je tov bio u objektu pored na vezovima i koji mislim da će isto uskoro u preradu...

s cim si to krečio i odkud je ta junad cjena......
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Ja sam prošlih par dana preslagal jedan objekt za junad, to sam prije skladištil rolo bale i tak to neku mehanizaciju sad bude tu išlo 18-20 kom teladi do 350 kg....
Komplet prednja strana je na sistem da se za 5 minuta otvori i zatvori osim ulaznih vrata danas su zatvoreni jer su danas tek stigli 8 kom još oko 10-11 dođe idući četvrtak i to bude to nek se tove :D




 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Hvala kolege :)
Da stvarno su pravi takvih več dost dugo nije bilo....
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
Ljudi koje recepture imate i koliko dnevno po biku potrosite hrane....zanimaju me vasa osobna iskustva da pokusam na bazi njih napraviti neke ustede, a opet da ne izgubim na prirastu dok se trazim....zanima me za tov teleta starosti 2-3 tjedna pa do kraja
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
E ovak ja nemam neku posebnu recepturu večinom imi dajem da jedu na volju znači idemo otpočetka.
Kad je tele staro 2-3 tj. onda ga počinjem polako uvoditi u sijeno malo smijese i slaže i to sve uz mljeko ili mlječnu zamjenicu,ako nema dosta pravog mljeka,i tako sve do 3 mj starosti onda več ima oko 150-170 kg ovisi o potencijalu...
Nakon 3 mj prekid mljeka i počinje konzumirati smijesu,mljeveni kukuruz (šrot),sijeno i slaža i tak se tovi do nekih 350 kg onda ga prebacujem na čistu silažu, šrot i sijenažu lucerne i još nekih trava ljulj,DTS...
I tako se tovi do kraja do nekih 650 kg pa do kolko dojde u 12 mj starosti nikad nisam dulje tovio od 14 mj jer mislim da je sve dalje bacanje novaca do kolko kg dojde u 12-14 mj ide na prodaju kod mene je to oko 650 kg pa nadalje ..
Ove godine idem sa zobi i ječmom u šrot da bi ušparo na smijesi pa da vidim rezultate i uz to još mislim ič sa silažom VVK I normalno silaža cijele stabljike kukuruza i kojekakvih vrsta sijenaže iči ću sa čistom zobi pokošenoj u voštanoj zriobi, mix zobi i lulja i lucerne pa da se vide rezultati..
Inače smijesu imam od Belja tip GJ1 ta se koristi do nekih 280 kg ali ja uvijek malo dulje hranim do nekih 350...
 

Zekson

Dobro znana faca
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
513
Evo napunilo se tovilište do kraja 20 kom.Ove god. imam i dva Belgijanca u tovu pa da vidimo rezultate.
Zadnje dvije slike su ovi stariji imaju oko 300 kg još kojih mjesec dana i idu drugom gazdi..




 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Koliko bi trebalo odprilike kvadrata prostora za jednog bika u slobodnom tovu?
Imam neki stagalj, u kojem bi jednu stranu prenamijenio u drzanje bikova na slobodno pa me zanimaju malo te stvari..
 

Najnoviji postovi

Na vrh