• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Znam da nije tema ali prasici od 30 kg su bili po 2.1 KM i to se slabo prodavalo.

Gdje su to prasići po toj cijeni, odakle si?

Poslato sa Huawei P7.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Bolje i po 13kn pa ako ti uzme sve kolko imaš(10-20kom.) nego ko ja što prodajem jedno po jedno,koljem,vozim... sve po potrebi za 15kn/kg...
Al moraš kako moraš,nema nikog da bi ih uzeo sve ni za 13kn pa se moraš patit svakako :mur:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja prodam po 45 kn zaklano odlazi samo tako u 'planu malo više pa malo spustiti cijenu.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Da se vratimo na temu... s kojom smjesom najbolje hranit male teliće koji tek počinju jest,3-4 tjedna starosti ,koja vam se najbolje pokazala?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
I mene to zanima, moji pomalo pocinju jesti same posije, al bi im trebalo jos nesto mjesati, brasno im se jos ne jede bas..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,946
Ivan Kc koliko imaš telića?ako se ne varam svakako bi trebao nekakvu početnu smjesu za teliće od renomiranih proizvođaća...sad ovisi od mogućnostima i potrebnoj količini..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ja svojima od 10-tak dana dajem šrot, čisto da imaju šta lizati, da se navikavaju i lucerne. Od 2 mjeseca starosti većinom jedu sasvim normalno. Od 16 mjeseci budu od 680kg pa na dalje, većinom to bude preko 700kg. Ne kupujem nikakvu smjesu, jedu samo što ja proizvedem.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Da se vratimo na temu... s kojom smjesom najbolje hranit male teliće koji tek počinju jest,3-4 tjedna starosti ,koja vam se najbolje pokazala?
Možeš uzeti "Meggi 35" od Sano.

Poslato sa Huawei P7.
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ma imam 3 kom. ženskih telića starosti oko 40 dana koje planiram rješit i uzet muške za tov..pa ih planiram "napumpat " čim prije do 150 kg i prodat.
Dajem ja njima pomalo smijesu žitarica i dodajem valpovku i neke vitamine ,a i sjeno imaju skroz dostupno... al nije to ,to,slabo jedu...
Znači da mi je neka gotova smjesa da ih potram malo... ili ima kaki domaći recept ,dodavat jaja u mlijeko i sl.
Napominjem neostavljam ih sebi ,svako će završit na klanju tak da mi nije bitno,samo da ih čim prije dotjeram do 150 kg :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Možeš im davati jaja i posebno, sama, bez mlijeka. Ja kad dajem jaja, samo ga malo "kvrcnem" da popusti ljuska, jednom rukom teletu pridržim glavu a drugom mu stavim jaje u usta i sačekam da ga sažvaće i proguta. Prvih nekoliko puta tele se malo opire a kasnije se navikne, samo digne glavu kad vidi da nosim jaje.

Poslato sa Huawei P7.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Ivan Kc koliko imaš telića?ako se ne varam svakako bi trebao nekakvu početnu smjesu za teliće od renomiranih proizvođaća...sad ovisi od mogućnostima i potrebnoj količini..

Imam tri kom, jos bi dva kupio pa s njima u slobodni tov, al dok dodu do cca 150 kg..

Ja svojima od 10-tak dana dajem šrot, čisto da imaju šta lizati, da se navikavaju i lucerne. Od 2 mjeseca starosti većinom jedu sasvim normalno. Od 16 mjeseci budu od 680kg pa na dalje, većinom to bude preko 700kg. Ne kupujem nikakvu smjesu, jedu samo što ja proizvedem.

Koliko od prilike dajes srota po obroku biku od 400+ kg, a koliko sijena?
Samo suhu lucernu imas, nemas prirodne livade?
Mozda ti zato tako dobro i rastu jer jedu lucernu, moji pojedu srota koliko im god dam, ali sijeno im se bas nece, vise zabale nego sto pojedu..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ne jede ni svaki bik jednako sve ovisi.
A i ne vrijedi šopat životinju samo kukuruzom ako prodaješ meso.
Živoga ajde još, ali na kile ako ima loja džaba kupce gubiš.
Moj susjed ima bika na dan dva kante velike od poliflora mu daje šrota ali s komuškom meljanog.
Ja upola manje zeleno je dobro davat ja što god imam zeleno uz sijeno dodam.
Npr zelje kad se naviknu .
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ne znam koliko dajem, morao bi izmjeriti pa reći. Imam 90% lucerne i ovo ako uleti kakva livada da netko da i to samo uzimam ako je fina trava. I još silaže im dajem, samo što nje nemam za tokom cijele godine.
Po kojoj cijeni kupuješ telce. Ja samo svoje odhranjujem, možda bi kupio koje i dogradio(prepravio) za tov, al nekako ne vidim neku zaradu dok ga kupim pa ne znam ni sam.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ovisi zna se naći po 2300 od mjesec pa odhranim al baš tad ni prebite inače najviše 3000 dam.
A gle i ovako imam viška hrane a nemam za telce svega imam za još bar 5 komada al prazno stoji.
A meso jedino donekle ide prodam sve većinom za Rijeku kad vide domaće ludilo.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Kod nas je cijena muskima oko 150 kg 25, 26 kn..
A ovi mali su preskupi, tele staro tri tjedna, 2500-3000 kn, pa to nema smisla..

Ja bi htio polako preci na slobodni tov, nebi to bile neke velike brojke, sad za prvu ruku 5 kom, kad vec imam svoje, a poslije 10-15 kom i dosta..

Ovo s kravama vise nikud ne vodi i nadam se da ih se budemo uskoro rijesili, a bikovi, ako se i ne zaradi toliko ali je i manje posla pogotovo ako nisu vezani..
Necu ja biti obavezan dva puta na dan cistiti kravama i hraniti ih za 1.90 kn po litri ekstra kvalitetnog mlijeka..
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Gle dobro je ako imaš svoje krave ostaviš telce i u velikom si plusu kupovat telce.
Pogotovo velike nema smisla niti računice .
Ja radje kupim malo mjesec dana jednu zamjenicu potrošim , i uštedim 1500 kn.
Malo tele nit imam prepis nit ništa.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Da, al zacas ne budem imao svoje krave, jer se ne isplati vise mlijeko predavati po takvoj mizernoj cijeni, a i robija je to..

A jel ti imas krave ili napajas te male telice striktno sa zamjenicom?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Imam dve ja radim sire to ti je bolje sir dve kile 60 kn .
Proda se i odgoje se telci pa je lakše .
Problem su telci eto imam prostora za npr 15 komada hranu kad gledaš imam.
Sve imaš nemaš telce i još sam besposlen ali teško je krenut.
Što god zaradiš ode .
Za sad mi se bikovi sviđaju lova na komad.
 

Najnoviji postovi

Na vrh