• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ja uvjek računam 2,5m2 po glavi. S tim da jasle budu uvjek dovoljno velike da sva stoka u jednom boksu može odjednom jesti, znači da stanu svi zajedno.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Stavit ću sada slike od objekta kaj smo ljetos napravili u temu "Staje za krave, tov junadi..." pa pogledaj.

Evo i slika od kraja 8. mj prošle godine kad je boks napunjen, za prvu turu samo 5 komada.















 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Kolega koliko toviš ti komada inače?

Vi imate i nešto krava ili se varam?

Nemam ti ja puno kolega, 2016. godinu sam zaključio sa 8 komada u tovu i imamo još 5 krava i junicu.
Nego moj ujak ima 20 komada u tovu i 6 krava, nešto junica i telića.

Meni je plan 2017.-tu godinu zaključiti sa novih 10 komada, ako Bog da, znači ukupno nekih 15 komada da bude u tovu, pošto neću ove godine još u potpunosti završiti cijeli kompleks tovilišta, ove godine ide još samo jedan boks paralelno s ovim gore na slikama. To ako završim bit ću sretan.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Sanana koliko im puta nedeljno bacas slame.A objekat je prva liga.

Stavljam po cijelu rolo balu nakon čiščenja i to drži do tjedan dana, kad izgaze stavim drugu rolo balu na to i onda čekam kad sve to skupa dobro izgaze, čistim. U prosjeku od čiščenja do čiščenja prođe 20 dana, u ljetu kad su vrućine nešto malo manje, oko 2 tjedna ili moram još dodatno staviti slame. Ovisi koliko piju i koliko se brzo slama izgazi.

Evo ti i slika jednog čiščenja i dodavanja slame.









 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,272
Nemam ti ja puno kolega, 2016. godinu sam zaključio sa 8 komada u tovu i imamo još 5 krava i junicu.
Nego moj ujak ima 20 komada u tovu i 6 krava, nešto junica i telića.

Meni je plan 2017.-tu godinu zaključiti sa novih 10 komada, ako Bog da, znači ukupno nekih 15 komada da bude u tovu, pošto neću ove godine još u potpunosti završiti cijeli kompleks tovilišta, ove godine ide još samo jedan boks paralelno s ovim gore na slikama. To ako završim bit ću sretan.
Znači ti sve teliće kupuješ?

I mi lagano probavamo tov, sad ima viška kukuruza pa da vidimo kako to ide :). Prošle godine smo imali 2 komada, sad smo ostavili 6 koje budemo hranili do malo veće kilaže..

A inače muške teliće do 180kg hranimo i onda idu van, ženske većinom ostavljam sebi za podmladak.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,229
Kolega, dobro si ti to napravil..
I ja moram u izradu nekog objekta sad u proljece..

Al najbolje od svega bi htel da ne moram s tim imati posla, jos da ishranim ovo kaj imam i nadem si neki posao i ostavim stoku za vijeke vijekova..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Znači ti sve teliće kupuješ?

I mi lagano probavamo tov, sad ima viška kukuruza pa da vidimo kako to ide :). Prošle godine smo imali 2 komada, sad smo ostavili 6 koje budemo hranili do malo veće kilaže..

A inače muške teliće do 180kg hranimo i onda idu van, ženske većinom ostavljam sebi za podmladak.

Ma ne kupujem sve teliće, znaju mi krave oteliti i do 4 muška godišnje, kupim koliko imam novaca namjenjenog za to.
Meni kaj se oteli žensko, a nije mi za rasplod, hranim do 3 mjeseca i prodajem, mjenjam za muško.
Ja inače imam jako puno hrane, prodajem puno sijena i žitarica kroz godinu, mogao bi komotno prehraniti 30 bikova u tovu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Pogledaj na slikama, vidjet ćeš desno jedan box, tu su unutra, stavim prikolicu paralelno uz zid i pretjeram ih uz zid u taj box.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ne, taj je trenutno sad prazan dok tamo lijevo ne napravim drugi pregonski boks, za sad koristim taj stari za pregon, a manji bikići su u štali do proljeća.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
@ŠANANA
Sviđa mi se ovaj tvoj boks za bikove.
Tokom ove godine i mi planiramo raditi bar 6 boksova da ide 5-6 komada u svaki.
Sad trenutno imam 20 komada iste kilaže, stari boks gdje je išlo 7-8 smo produžili da svi stanu, i kad oni odu ostaje mi velika šupa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
U svakom slučaju bolje je više manjih bokseva da imaju što manje mjesta za ludovanje, manja je mogučnost ozljeda.
 

VolvoT650

Član
Tu od
9 Pro 2016
Poruka
187
Ja sada imam 7komada i njih drzim u stali ,ali dok budu veci nece moci da budu tamo jer je dosta uzana pa planiram napraviti drugi objekat gde ce biti u slobodnom tovu.
A u tu stalu gde su sad ovi,cu ubaciti nove tamo negde na jesen.
 

Najnoviji postovi

Na vrh