• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
čitao sam da je za mliječne krave potrebno 1,1 hektara vlastite zemlje ali sam mislio da se za tov ipak može proći kupujući hranu na tržištu...

moglo bi se izači kad bi uz ovu cijenu hrane cijena za kg žive vage bila 18 kn
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Isto tako,nedaju vise od 13 kn/kg.
Ma mesari vole bez pdv-a...
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Ja u zadnj vrijeme prakticiram da ono sto proizvedem sam i prodam,tako isto i s bikovima.Godisnje utovim 4-5kom. od svojih krava i to sam rijesavam...
Vozim na klanje u klaonicu,gdje placam 180kn klanje,njima ostaje glava koza, iznutrice....
Zadnjeg sto sam odvezo imo 600kg,kuc sam dovezo dve pole od 310kg...
Dok je majstor mesar to sve poraspodijelio u pakete od 5 i 10kg. ostalo 270kg za prodaju(40 kosti,loj)
270kgx40kn=10 800
Dok platim majstora i sve troskove ostane oko10 000 sto je u svakom slucaju bolje nego prodavat kojekakvim svercerima,ucijenjivacima,gulikozama...
Papire normalno vadim koda ga prodajem u klaonicu,znaci putovnica i sve ostalo...
Ko ima priliku nek proba,nije jednostavno prodat tolku kolicinu mrsa al jednom kad nadjes musterije onda to ide...
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Radul, svida mi se ovo sa prodajom bikova u cistom mesu.. Jest da ima vise posla s tim i gnjavaze, ali mislim da se najvise profitira.. Samo da ova nasa krasna drzava ne zabrani prodaju takvog mesa na kucnom pragu..
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
To je cca 16,5 kn po kili i to bi bila realna cjena u odnosu na prošlogodišnje troškove
ja imam 50 kom to bi bilo malo teže i pdv je tu tako da.....
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Naravno to se odosi na manje prizvodjace,koji nemaju pravo na poticaj za tov junadi i sl.
3-4kom. se da godisnje utrzit...sto nije lose za malo pokrpat kucni proracun....
 
V

vogino

Guest
Molim za odgovor ko zna na ova pitanja u vezi sa poticajima:
1. Da li treba biti u sustavu PDV-a da bi ostvario poticaj za tov junadi?
2. Koliki je poticaj za jednog bika?
3. Koja je procedura da dobijem poticaj za tov bikova (imam 15 bikova), koji uvjeti i slicno?
4. Kad je sljedeca referentna godina?
Hvala!!!
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,929
obvezan ulazak u sustav PDV-a ako imas primitka u protekloj godini 80,500.00kn,ako se ne varam..
nisma nasao nista u vezi pdva i poticaja,jedino navodno ako imas poticaje vece od 48 tisuca kuna onda ulazis u sustav poreza na dohodak..
ali valjalo bi to provjerit jos!
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko ja znam obavezno je biti u sustavu PDV-a ako ukupni godišnji dohodak prelazi 280.000 kn.
mada da se mene pita nebi nikad bio u sustavu, ali nebi se ni borio s poticajima, ono što prodam je samo moje i gotovo.
 

zvona123

Novi član
Tu od
1 Pro 2013
Poruka
17
Pozdrav,odmah se ispricavam sto cu ovo pitanje postavit ovdje ikao sam mozda trebao negdje drugo. Zanimama me koliki je poticaj za tovne bikove ,koliko najmanje moras imati grla da bih mogao ostvariti poticaj te koliko dugo grlo mora biti u tovu da bi se ostvarilo pravo na poticaj? Hvala unaprijed :)
 

zvona123

Novi član
Tu od
1 Pro 2013
Poruka
17
Pozdrav,odmah se ispricavam sto cu ovo pitanje postavit ovdje ikao sam mozda trebao negdje drugo. Zanimama me koliki je poticaj za tovne bikove ,koliko najmanje moras imati grla da bih mogao ostvariti poticaj te koliko dugo grlo mora biti u tovu da bi se ostvarilo pravo na poticaj? Hvala unaprijed
 
V

vogino

Guest
komer i sanana hvala ! znate li koliki je poticaj po biku i kako ga otvariti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh