• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
Ovako!
Referentne 2011. god sam predao 4 bika i sad ja predpostavljam da mi je bila kvota u tovu 4 uvjetna grla i za 2012.
A 2012. sam predao samo 3 bika i sad neznam dal sam ja izgubio pravo na poticaj u tovu i za sadašnju 2013. godinu, a ove godine bude predano 6 komada???

Nije mi tu sad više ništ jasno, nek neko to pojasni!

budi sreten ako bilo kaj dobiš
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Smiješ smanjit za 50%, a ako smanjiš više od toga, onda ti se umanjuje poticaj.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa nisam smanjil za 50%, bilo je manje samo za jedan komad prošle godine, a ove godine je povečano za 50%.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
onda nema veze, ali nećeš dobit tih 50% više. Poticaj ti ostaje isti.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Je znam da nebudem dobil više, samo nek ostane bar kak je i bilo.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Smiješ smanjit za 50%, a ako smanjiš više od toga, onda ti se umanjuje poticaj.

Koliko je ovo sigurna i provjerena informacija?
Koliko ja znam moraš imat 95% od kvote,ali samo ove godine iznimno 65% jer je bila sušna godina i nema hrane...
A ako imas vise od kvote,ne dobijes vise sigurno,hehe

šanana,najbolje da odeš kod sebe u agenciju i tamo to provjeris...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma budem otišel u agenciju, prijatelj je šef pa budemo popričali.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
A koja je informacija iz HPA sigurna i 'provjerena'? Ja prenosim ono što mi je rečeno. Možda u mljekarskom sektoru treba držati kvotu...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
A koja je informacija iz HPA sigurna i 'provjerena'? Ja prenosim ono što mi je rečeno. Možda u mljekarskom sektoru treba držati kvotu...

Ma razumijem,u svakom uredu tvrde drugacije.
pitam zato jer se radi i o meni,također nemam broj grla koji sam imao u kvotnoj godini.
Ono sto sam ja napisao gore,tako su mi rekli u zimi kad su bili oni zimski sastanci,i baš sam pitao za to!

šanana,kad preispitaš,javi što kaže šef da cujem najnoviju informaciju...
 

ddejann

  
Tu od
27 Ožu 2011
Poruka
8
a ja sam u 11. mjesecu 2011. prodo 2 bika, 2012 u 3.mj jednoga, u 7.mj 3 kom,a ove god u 2.mj jednoga i u 4 mj 2 kom, i jel bi za koje mogo sad dobit poticaj?
i jel to sad budu isplacivali? i kolki je poticaj po biku
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ma razumijem,u svakom uredu tvrde drugacije.
pitam zato jer se radi i o meni,također nemam broj grla koji sam imao u kvotnoj godini.
Ono sto sam ja napisao gore,tako su mi rekli u zimi kad su bili oni zimski sastanci,i baš sam pitao za to!

šanana,kad preispitaš,javi što kaže šef da cujem najnoviju informaciju...

Prvotna odredba je bila 95% ali je to nakon primjedaba udruge promijenjeno na 65%.
 
D

Danijel68

Guest
Dragi forumaši
tek sam se registrirao i ovo je moj prvi post. Nemam nikakve veze s poljoprivredom ali razmišljam o ulaganju u tov junadi. Imam mogućnosti preuzeti / iznajmiti farmu za cca 300 komada junaca. Pokušavam si složiti računicu da li se mogu upustiti u to bez zemlje i mehanizacije. Znači hranu bih kupovao na tržištu dok je plasman mesa osiguran.
Molim vaša cjenjena mišljenja.
 
D

Danijel68

Guest
Zašto? Ozbiljan sam poduzetnik, interesira me da li postoji računica.
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
dal bi hranil junice i prodaval kao visoko steone ili bi ih ostavljal i slagal stado mlječnih krava
(ali ako nemaš zemlje nemaš računice)
a ako na farmi koju bi iznajmil ima 300 junica a nema hrane za jednu godinu te junice ti pojedu minimalno 1,5 mil kn hrane
i moraš znati da junice, krave ili bilo koja stoka nisu strojevi i da s tim nije raditi kao u firmi
 
D

Danijel68

Guest
dal bi hranil junice i prodaval kao visoko steone ili bi ih ostavljal i slagal stado mlječnih krava
(ali ako nemaš zemlje nemaš računice)
a ako na farmi koju bi iznajmil ima 300 junica a nema hrane za jednu godinu te junice ti pojedu minimalno 1,5 mil kn hrane
i moraš znati da junice, krave ili bilo koja stoka nisu strojevi i da s tim nije raditi kao u firmi

Razmišljam o čistom tovu, znači od 150 do 650kg i onda prodaja. Na farmi nema ni jedno tele, njih bih uvezao. Računam da dva radnika to mogu raditi. Veterinarska služba je tamo dobro organizirana. Taj iznos od 1,5 milijun kn je približno odvaljen ali i uz njega ta proizvodnja bi imala računicu. S vremenom bih od susjednih OPGova kupovao viškove hrane ali bitno mi je da imam računicu u najgoroj varijanti.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
nema racunice,,,zaboravi,,,,ako mislis da pametujemo,,osjeti na vlastitoj kozi,,al,,iznos od 1,5mil,kuna,,to ti je najmanji ulog,moze biti samo vise,,da imam tu paru,,sigurno nebi ulago u to,,,,:s::s:
 

mirko bosanac 1

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
417
jaro nemoj se upstat u to ako nemas svoju mehanizaciju i objekat nema te nigdje ja imam farmicu malu mogu drzat 30komada bikova i nedrzim a imam svu mehanizaciju bolje idi prositi nego to raditi ostaces i bez zdarvlja i para
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
probaj,ove godine bi tov mogao zazivit zbog niske cijene stocne hrane...i biskova kojih ima na trzistu...
 
Na vrh