• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Cjenu su trenutno žalosne, nadam se da se bude do prolječa nekaj promjenilo.
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
232
jel zna tko jel se šta popravilo sa potražnjom/cijenom bikova?
meni se čini da će ići gore, jer su kod mene počeli dolaziti nakupci..još uvijek nude preniske cijene, ali vjerojatno su nešto "nanjušili" čim su oni sami krenuli u akciju?:?:
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
bude se brod punil navodno ovaj mjesec, trebal je iči pred novu godinu al je nekaj stalo, sad bi oko 15. trebalo ići pa zato kupci dolaze, ja se isto nadam da kad brod ode da bu cijena bolja
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bude se brod punil navodno ovaj mjesec, trebal je iči pred novu godinu al je nekaj stalo, sad bi oko 15. trebalo ići pa zato kupci dolaze, ja se isto nadam da kad brod ode da bu cijena bolja

I sam sam čul takvu priću, nadam se da je istinita.

Imam 3 komada za kraj 3 mj, nadam se da budu bar 16...
 

podravec :)

Član
Tu od
18 Ruj 2011
Poruka
492
I sam sam čul takvu priću, nadam se da je istinita.

Imam 3 komada za kraj 3 mj, nadam se da budu bar 16...

to mi je rekel kolega, ima 300 koada za van, i ja se nadam da bude tak v 3. mj, mi imamo 20 za van
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uhh...300 komada....nadam se da budemo pošteno tržili svi skupa!
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
232
bude se brod punil navodno ovaj mjesec, trebal je iči pred novu godinu al je nekaj stalo, sad bi oko 15. trebalo ići pa zato kupci dolaze, ja se isto nadam da kad brod ode da bu cijena bolja

a kod nas u Slavoniji je još bar 1-2 kune lošija cijena nego kod vas, pitam se zašto. ja bi dao svojih 12 komada, koje sam odavno trebo prodat i po 12 kn sad, al najbolja ponuda mi je bila 11,5 kn i ne da više.
imam onda još 18 komada za kasnije tamo u 3 mj. pa će valjda bar oni postić pristojnu cijenu ( znači da nebudem u minusu kao sad)
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Mi isto imamo 30 -ak kom za treči ili četvrti mj, ako nebudu bar 16 kn to je sve onda katastrofa u odnosu da smo prodali kukuruz i spavali cjelu god
 
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
300
jel zna iko oce li cijena bikova narasti u 2-3 mjesecu? kolika je sad? el je 15 kn/kg?
gledam na njuskalu al tamo stave cijene kak se sjete; od samo 12 .pa čak sve do 16
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Na njuškalu ti prekupac stavi cijenu nižu da prodaje onda tebi daje ultimatum kak u oglasniku ima po toj cijeni istu foru rade i na radio oglasima pojedini ljudi u vrijeme svinokolje koji kupuju svinje stave da prodaju po nižoj cijeni tak da tebe prisile na spuštanje provjerio tu muljažu na radio banovini žena prodaje dvoje svinja iza njenog javljanja ja ju odmah nazovem veli prodano pa kad si prodala u istoj sekundi ljudi svašta rade zato netreba nasjedati...
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Pa možda je neko bio brži od tebe i iskoristio povoljnu cijenu. :mrgreen:

I kod nas je sad pala cijena bikova al ići će sigurno gore, možda već u 2 ili 3 mjesecu. :supz: Pretežno svake godine je tako.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Jako teško pitanje si postavio,sve zavisi o razno raznim uvjetima.
Ali svakako za zdravlje junadi je puno bolja duboka stelja,tj. puni pod.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
jeli bolji puni ili resetkasti pod za tov do 600kg

Svaki pod ima svojih prednosti i mana. Mi smo prije rata tovili junad u početnom tovu - do 350 Kg. Tov je bio na rešetkastom podu. Prednosti rešetkastog poda su što nemaš nikakvog posla oko čišćenja a i sa osokom je lakše manipulisati nego sa stajnjakom, ne treba ti nikakva prostirka. Mane su veća cijena takvog poda.
Prednosti punog poda su niža cijena, ako se koristi duboka stelja junad su mišićavija sa manje loja, a ja bi svakako dao prednost stajnjaku nad osokom kao đubrivu. Mane punog poda su što zahtjeva čišćenje i prostirku, ako ćeš izđubravati traktorom onda objekat treba prilagoditi (visina, širina, položaj vrata itd.) treba ti slama za prostirku. A i manipulacija sa stajnjakom je teža nego sa osokom i traži više posla.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da se nadoveđem na Cowboy-a, i potrebno je imati pregonske bokseve da možeš bikove pretjerati kad ideš čistiti objekt.
Mi recimo imamo dva veća objekta na rešetke i tu nema brige oko čiščenja, a imam jedan objekat na dubokoj stelji, ali ispalo je tak oda ga moram čistit ručno, 5 komada je u njemu i čistim svakih 7-10 dana na način da privezem prikolicu k vratim i ajmo miško vile u ruke i deri, jedan sat teretane svaki tjedan :)
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
527
hvala svima na detaljnim odgovorima, imam još jedno pitnje? koliko m2 je potrebno po jednom biku od 150 - 600kg s obzirom da cijeli tov provode u jednom boksu.
 
Na vrh