• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

D

denisalarma666

Guest
pozdrav svima,evo i ja se bacio u tov bikova imam 10 komada za pocetak,jednu turu sam prodo po 15 kuna,zanima me hranidba,ja ih hranim sa kukuruzom,psenica,zito,tritikal,sve zajedno meljem,przim soju i meljem,sve imto dajem,zanima e da li bi valjalo jos sta uz to.
 
D

denisalarma666

Guest
bolju cijenu,kod nas je takva kakva je,nema neko u okolici mene da je dobio bolje,vitamini,razmisljao sam o tom,ali di sam ja onda u toj prici na 10 komada,dat im sve sta treba,mislim da je bolje ne radit nista,jel sto ja znam,nitko nije dobio vise od 15.kn.po kg.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
a cuj,,kak je tebi,tak je i svima,,racunica ista,,tko se kak snadje,,,kod mene su 16kn,,
 
D

denisalarma666

Guest
snalazim se tak da imam sve svoje,telice samo simentalce,kupujem od 10 dana po 1800.kn.i odhranim ih sa svojim kravama,kome vi prodajete jel znas neke kupce koji bolje placaju,ja prodajem tangaru iz splita,cist racun duga ljubav,sam da je cijena mal bolja,usluzni tov ne dolazi u obzir,vidim tu neki pisu da su po 22.kune dobivali,mislim da nije istina,sto se tice kilaze od 500. do 700.kg.
 
D

denisalarma666

Guest
Da,to smo i mi vidjeli,ma to je neka muljaža,valjda je to zaraženo nekim virusom pa se zato i prodaje.
Tovim ih 9 mjeseci,tu negdje do 550 kg. I onda prodamo!
Ali mi več godinama idemo sami u rumunjsku i biramo što nam paše.
Nije to holštajn,on ima samo crnu boju,ali ima formu i sve karakteristike simentalca,to je neka druga vrsta.
Boja nije uopče bitna,baš u prošloj turi od 50 bikova najbolji je bio jedan crne boje!
U rumunjskoj ima svega,tako je i nas zapalo,ima:simentalca,chevrolea,angusa,belgijsko plavo... To su sve odlične mesne pasmine za tov!

pozz.bas sam i ja uzeo jednog crnog za probu,to je mjesanac simental i holstajn,i mogu reci da ce bit najbolji bik,i da ak se pokaze dobro,da cu sve takve uzet u iducoj turi.
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,804
Brat je prodo prosli tjedan po 16,5 i 500 kilase po 17. E sad ti budes mene pito kom je to prodo a ja cu ti odma rec da nemam pojma kak mu ime znam samo da je veliki plavi kamion zadarske reg. Po 16 idu na trcec.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Brat je prodo prosli tjedan po 16,5 i 500 kilase po 17. E sad ti budes mene pito kom je to prodo a ja cu ti odma rec da nemam pojma kak mu ime znam samo da je veliki plavi kamion zadarske reg. Po 16 idu na trcec.

Ovaj tjedan je cijena 15kn, za sljedeći se najavljuje vwć 14,5kn, ako imaš kupca po 16 šalji ga odmah k meni i častim te ko vola..
Ovo tržište je takvo zlo za proizvođače i za ubuduće gledam da izbjegavam bilo kakvu proizvodnju gdje cijenu proizvoda određuje ponuda i potražnja!! Jedino poslovi gdje cijenu određuješ po principu troškovi+profit..
Ovo je prestresno i nemoguče je išta planirati! Koma opća živa da si onu stvar odgrizneš
 
M

MOCO

Guest
možda izvagat!?


šalim se, ti sigurno misliš na neki drugi način, čuo sam da ameri junicama određuju težinu mjerenjem obujma prsa- al ne znam točno formulu!
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Cjena ovaj tjedan 16 idući 15,5 kn,ali cjena ide dolje, sad do kud će ici dolje i dali ce opet rasti?????
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
pozdrav interesuje me kako saznati koliko telad ima tezinu

Ja sam u Sloveniji na velesajmu uzeo metar koji je sa jedne strane već baždaren u kilogramima i to dvije mjere. Jedna je kao za tovljene a druga za ne tovljene bikove, junice, krave... ima čak i tabela za svinje. Metar pokazuje kilažu samo na osnovu obima prsa i nije baš nešto precizan, ali za orjentaciju može poslužiti.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ja imam tablicu koja izračunava težinu na osnovu obujma prsa i visine grebena, prošlu turu kad sam prodavo jednog sam mjerio i to je bilo tu negdje sad sam opet jednog prosječnog mjerio i danas tovarimo pa budemo vidjeli
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
Cjena ovaj tjedan 16 idući 15,5 kn,ali cjena ide dolje, sad do kud će ici dolje i dali ce opet rasti?????



ovdje kod mene od polovice 9mj cijena bikova je 14kn,a rijetki koji su prodali po 15kn novce moraju čekat
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ovdje kod mene od polovice 9mj cijena bikova je 14kn,a rijetki koji su prodali po 15kn novce moraju čekat

to sam čuo da su u slavoniji bikovi 14, zašto je to tako??
Kod nas je i prošli tjedan jedan sto nije u pdv-u prodo po 16,5 a bili su čak 17
 

Najnoviji postovi

Na vrh