• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
A to nakraju godine budu gledali ili?? I to ce uzet podatke iz hap?
Sta ak je svoje vagnem pa ce bit više
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Nemoj me klat tu pise od 6-12 mj 0,3 ug????
A ja imam bike 12 mj 500kg??
Ko je to sastavljo ??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Imam pitanje, a nejasnoće su se pojavile nakon današnje poljoprivredne emisije.

JA sam poticaje za tov radio preko službenike selekcijske službe, koji mi dolazi doma, kad imam doma muške teliće napravili smo prijavu u tov i dalje kak je sve več ono išlo prijašnjih godina...na kraju potvrda od agroinspekta iz klaonice i to je to, predavao sam ju u selekcijsku službu.

NO....bil sam tam prije kojih tjedan dana i veli mi šef selekcijske da se to više ništ ne radi, da oni gore imaju sve informacije i dokumente priložene i povučene iz glavne baze, da je trenutno ukinuta sva ta administracija. No da nek čuvam doma sve papire u slučaju nedaj Bože kakvog zla.

Danas idem baš pogledati moj primjerak zahtjeva za potporu za 2012. god. i vidim na prvoj strani LIST-a A da mi ovi "X"-evi štimaju, odnosno da je označen X u polju za tov junadi i kravlje mlijeko, to onda valjda znači da sve štima.

Ali označeni su mi X-evi i za: ovce i koze, duhan, mlijeko ovčje, mlijeko kozje, pa me sad brine čemu to, a ja se ne bavim time.?
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
To je normalno, svima su automatski oznaceni svi x-evi.
Gle, u trenutnom pravilniku nigdje ne stoji da sad treba raditi prijavu stavljanja u tov (sto je i logicno jer se sve vidi u JRDŽu) ali za sad to svi veci proizvođači još uvjek rade. Jer s našim minustarstvom nikad neznaš, donose pravilnike i njihove izmjene preko noći bez da su kome kaj rekli. A i u HPA ako zeliš uredno naprave prijavu i uzmu novce.
 

mali gazda

Član
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
93
Ali označeni su mi X-evi i za: ovce i koze, duhan, mlijeko ovčje, mlijeko kozje, pa me sad brine čemu to, a ja se ne bavim time.?[/QUOTE]

to i mene zabrinjava bojim se da sljedeće godine ne dobijemo kaznu da smo htjeli pravarit državu što smo tražili poticaj za ono čime se ne bavimo ja im više niš ne vjerujem oni su spremni na sve
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ne na kraju godine nego 10.06., po podacima iz jrdža od hpa.

nisi odgovorio kak to sa uvjetnim grlima???

Sta da onda do 10.6 neprodajem imam nekih 5 za van

kakva je kodvas sad cijena?? (el radis još naljepnice
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
nisi odgovorio kak to sa uvjetnim grlima???

Sta da onda do 10.6 neprodajem imam nekih 5 za van

kakva je kodvas sad cijena?? (el radis još naljepnice

Moj savjet je da ne prodaješ ako ne moraš još tih 10 dana.
Cijena je 16kn, možda bi se s nekim nategnulo na 16,50kn, a za izvoz je navodno oko 17.
Radi se sve..
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Al to me ebe kak tak malo uvjetnih grla sobzirom na starost el to uzimano na primjeru buše ili je prepisano iz avganistanskog zakona???

Necu možda do desetog još dovućem 4 kom, ili posudim od susjeda

el radi ona tema bojanje priključaka da te tam pitam
 

rawbau

Novi član
Tu od
12 Kol 2011
Poruka
11
pozdrav ima li ko ovdje iskustva sa pasminom belgian blue ,znači ne mislim na držanje više njih nego ako je iko od vas imao tu vrstu tj. za klanje ,interesira me jer vidim da su veliki prinosi
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
pozdrav ima li ko ovdje iskustva sa pasminom belgian blue ,znači ne mislim na držanje više njih nego ako je iko od vas imao tu vrstu tj. Za klanje ,interesira me jer vidim da su veliki prinosi

prinosi su na polju a kod njih prirast, mislim da možda imaju bolji prirast ali sve ovisi o hranidbi
jedino je radman dosta veći pa ih mesari bolje vole
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
dali ih netko ovdje na forumu uzgaja

ja sad prvi put imam 5 kom, a šogor mi tovi u koperaciju i imao je junice i super su napredovale
doduše mislim da to iz rumunjske nije neka čista krv ali ok napreduju
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
ja sad prvi put imam 5 kom, a šogor mi tovi u koperaciju i imao je junice i super su napredovale
doduše mislim da to iz rumunjske nije neka čista krv ali ok napreduju

Dnevni prirasti su vrlo slični simentalcu ali je dnevni neto prirast mesa bolji, radman je veći, njih bi bilo bolje prodavati na tople polovice.
Uglavnom izgledaju veći od simentalca (utovljeni) a po 10-15kg su lakši..
Svim mesarima se sviđaju ali je i telad skuplja. Ja bi bio najsretniji da u tovu imam dobre Charolaise..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Imam ih par komada,slažem se sa svim navedenim,dnevni prirast jako dobar,radman kao u charolais-a.
Oni su kako bi se reklo mali a nabijeni,na niskim nogama naprema simentalcu.
Jedino što mi se ne sviđa,kada pređu cca 400 kg, počinju se mastit,u intenzivnom tovu.
Oni su dobri za uzgoj na otvorenom,samo je teško doci do njih,kao i do charolais-a,svega par komada na stotinu.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Sad kad smo išli po telad u rumunjsku kaže stari da ih bilo dosta mogo je možda sve uzet ali su ga ovi skojima je išo spuntali da budu uvijek bolesniji a bilo je upravo kontra
charolais i limuzn su tu negdje i to je stvarno ekstra kao i svaka mesna pasmina ona je uzgojena za tov.
A sad kad sam prodavao bikove zvao jednog mesara i kaže da samo simentalce kupuju....
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
U Francuskoj bikove charolaisa i limousina plaćaju 20 € centa po kili više od simentalaca.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
U Francuskoj bikove charolaisa i limousina plaćaju 20 € centa po kili više od simentalaca.

TO DOJDE KUNU I POL VIŠE :shock:, A KODNAS SELJAČINA VELI SAM SIMENTALAC, A JA IMO NEKE KRIŽANCE SIM SCHAR
 
M

MOCO

Guest
ma nema pojma!
pa ti si njemu nudio robu bolju od one koju traži!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh