• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
dali ste vidjeli novi pravilnik o provedbi izravnih plaćanja u poljoprivredi 25/2012 i dali ga tko primjenjivo razumije.!!!??
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2012_02_25_646.html

neda mi se to sve čitat. I uvjek su mi te nn nejasne, ali ak ti nekužis ko će, malo sam proletio i koliko sam shatio max cemo za tov moći dobiti 36000kn?
Dobro je jedino sto mi spadamo u tug pa ce jos tu nešto posipati
ali koliko sam uspio vidjet nigdje nepise koliko je po grlu,ha,??
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
36.000kn je max po Jednom pravu, a sad što je pravo dali je to hektar, dali 1 UG..neznam
Pri kraju pravilnika se spominje 1.travnja 2013 kao mogući zadnji rok da APPRRR obračuna proizvodno vezana plaćanja pojedinom podnositelju zahtjeva..ali što kako zašto neznam i ne piše..
A i koji če to biti iznos regionalnog plaćanja za prihvatljive hektare..A koja onda razlika i suma ulaze u dodatna plačanja???
Jedino sam skužio da se stopa modulacije bude primjenjivala na iznose od 100.000 na dalje..a komorskog doprinosa valjda neće biti..

Nerazumljivo mi je i više sam od toga lud!!! Kako se mogu takve mjere staviti samo u pravilnik i na snagu bez ikakvog najavljivanja..
Ljudi su prošle godine napumpali kapacitete da ostvare što veću isporuku u referentnom razdoblju jer se ono neće ponavljati.. I ti kapaciteti su teško ostvarivi u ovoj godini što zbog ponovne preraspodjele kapitala tamo od kud je povučen, prostora, hrane itd. a i period objavljivanja pravilnika je takav da je u principu već kasno za punjenje tog proizvodnog ciklusa od godinu dana
 
M

MOCO

Guest
36.000kn je max po Jednom pravu, a sad što je pravo dali je to hektar, dali 1 UG..neznam

Ja sam to shvatio kao po jednom zahtjevu odnosno po jednom mibpg!

ma jbš ti to sve, mi se moramo udružiti i zaposlit neki odvjetnički ured da nam tumaći to sve
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
nemojte se zivcirat,,to tak nema veze sa nama,sve se radi,samo protiv nas,,,zna li tko kak se krece junad,,jel pala,,il se sta podiglo,d a imam neki orjentir,,,imam par komada za van,,,:prayer:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Ja isto mislim da ce za tov max biti 36000kn po gospodarstvu,
a nigdje se nespominje koliko je po kom,he.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ja isto mislim da ce za tov max biti 36000kn po gospodarstvu,
a nigdje se nespominje koliko je po kom,he.

Ma ne, to nije točno.! Navodno da će se ova odredba od 95% mijenjati na manje ili će se donjeti neki drugi modalitet. Mislim da ovih 36.000 se odnosi po prihvatljivom hektaru u čiji iznos su uključena i sredstva za životinje ukoliko taj posjednik ima <=2,4 UG/ha..
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
ma ne, to nije točno.! Navodno da će se ova odredba od 95% mijenjati na manje ili će se donjeti neki drugi modalitet. Mislim da ovih 36.000 se odnosi po prihvatljivom hektaru u čiji iznos su uključena i sredstva za životinje ukoliko taj posjednik ima <=2,4 ug/ha..

nevolim to čitat detaljno a i neču se opterečivat kak bude bude mi tu nemožemo utjecat
 
F

flex

Guest
Ako ima neko brojeve mesara imam 8 teladi za prodati pa ako moze neko da mi posalje par brojeva putem privatne poruke.

Hvala!
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Stigli mi rumunji, poćelo pikanje, ništ ih nerazumijem imaju temperaturu a neznaju reč na hrvatski gdje ih boli!
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Stigli mi rumunji, poćelo pikanje, ništ ih nerazumijem imaju temperaturu a neznaju reč na hrvatski gdje ih boli!

:rolfer::rolfer: pa kak si ih uzel bez prevoditelja :axe: sad buš moral i to doplatit veterinaru ,,,,,
 
E

edin_cupo

Guest
Ja sam vet.teh i ti lešinari nejdu kodmene,

oprostite ako mi neko od vas moze da pomogne junac od 7 mjeseci starosti koji je u tovu i nepustam ga vani nikako je izasao vani iz stale i niz nekakvo brdo skocio i prednju lijevu nogu uganuo iznad paponjka odma veterinar je bio rekao da nema loma dao 2 inekcije protiv bolova i nista vise otok ima i dalje to je bilo prije 7 dana u narodu su mi rekli da stavljam sirce i hladne obloge ali nepomaze mnogo jeli imate iskustva stim i mozeteli mi pomoci svaki savjet dobro ce mi doci posto sam pocetnik u tom poslu hvala unaprijed
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
995
oprostite ako mi neko od vas moze da pomogne junac od 7 mjeseci starosti koji je u tovu i nepustam ga vani nikako je izasao vani iz stale i niz nekakvo brdo skocio i prednju lijevu nogu uganuo iznad paponjka odma veterinar je bio rekao da nema loma dao 2 inekcije protiv bolova i nista vise otok ima i dalje to je bilo prije 7 dana u narodu su mi rekli da stavljam sirce i hladne obloge ali nepomaze mnogo jeli imate iskustva stim i mozeteli mi pomoci svaki savjet dobro ce mi doci posto sam pocetnik u tom poslu hvala unaprijed

Navuci žensku najlonku, unutra naguraj tarvine od otave ili usitnjene suhe trave, ako treba podveži još sa elastičnim zavojom i zalijevaj dva-tri puta dnevno sa vrućim vinskim octom, tako da to stalno stoji natopljeno kao tufer.
 
M

MOCO

Guest
oprostite ako mi neko od vas moze da pomogne junac od 7 mjeseci starosti koji je u tovu i nepustam ga vani nikako je izasao vani iz stale i niz nekakvo brdo skocio i prednju lijevu nogu uganuo iznad paponjka odma veterinar je bio rekao da nema loma dao 2 inekcije protiv bolova i nista vise otok ima i dalje to je bilo prije 7 dana u narodu su mi rekli da stavljam sirce i hladne obloge ali nepomaze mnogo jeli imate iskustva stim i mozeteli mi pomoci svaki savjet dobro ce mi doci posto sam pocetnik u tom poslu hvala unaprijed

imao sam sličan slučaj prije godinu dana s kravom (900kg) i još je bila visokosteona, mi smo to mjesto hladili alkoholom i eteričnim uljem čajevca i konjskom kremom. Kravu smo pustili da odšepsa napolje iz štale i zanimljivo je bilo da je uvijek legla u blato (što je mene izluđivalo) ali veterinar je rekao da je to dobro jer joj to hladi i izvlači bol i oteklinu. Trajalo je 2-3 tjedna dok se nije počela sama vračat u štalu i šepat okolo, mi je nismo tjerali nego je i po noći ostajala vani i to joj je izgleda odgovaralo jer je imala svoj mir! Kasnije se sama otelila i sad je sve ok!

Mislim da tvog junca trebaš odvojiti da ima mira i to će mu proći za najmanje 3 tjedna i trebaš mu to mjesto hladiti i nemoj masirati jer ga boli.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Da prije svega izdvojiti.
Dali imalo se oslanja na tu nogu????
Ako da onda ce biti dobro
treba joj svaki dan dati nešto za bolove, vetalgin i dati joj dexametazon catosal i kalcij, b+c vitamine
mora joj se omoguciti da joj se opće stanje nepogorsa jer poslije ako dugo leži samo propada
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
MINISTARSTVO POLJOPRIVREDE

1260

Na temelju članka 18. stavka 2., članka 24a. stavka 2., članka 41., članka 45. stavka 9., članka 46. stavka 5., članka 54. stavka 2., članka 55. stavka 5. i članka 60a. stavka 4. Zakona o državnoj potpori poljoprivredi i ruralnom razvoju (»Narodne novine«, br. 92/10, 127/10 i 124/11), ministar poljoprivrede donosi

PRAVILNIK

O IZMJENAMA I DOPUNI PRAVILNIKA O PROVEDBI IZRAVNIH PLAĆANJA I POJEDINIH MJERA RURALNOG RAZVOJA ZA 2012. GODINU

Članak 1.

U Pravilniku o provedbi izravnih plaćanja i pojedinih mjera ruralnog razvoja za 2012. godinu (»Narodne novine«, br. 25/12) u članku 19. stavak 2. briše se.

Dosadašnji stavak 3. postaje stavak 2.

Članak 2.

U članku 22., stavku 1., broj »95%« zamjenjuje se brojem »65%«.

Članak 3.

U članku 30., stavku 6., iza riječi: »krave dojilje« dodaju se riječi: »kombiniranih pasmina«.

Članak 4.

Iza članka 86. dodaje se članak 86a. koji glasi:

»Članak 86a.

(1) Korisnici koji su u 2011. godini koristili državno poljoprivredno zemljište na temelju Odluke o privremenom raspolaganju poljoprivrednim zemljištem u vlasništvu Republike Hrvatske (»Narodne novine«, br. 29/11) i u mirnom su posjedu istog, dužni su do 30. svibnja 2012. godine regionalnom uredu Agencije za plaćanja dostaviti potvrdu općine ili grada na području na kojem se državno poljoprivredno zemljište nalazi da su u cijelosti platili naknadu za ranije korištenje tih poljoprivrednih površina.

(2) Odredbe stavka 1. ovoga članka odnose se i na korisnike dosadašnje posjednike kojima su istekli ugovori o zakupu poljoprivrednog zemljišta u vlasništvu države do stupanja na snagu ovog Pravilnika, i koji su u mirnom posjedu istog.

(3) Dokaz o plaćenoj naknadi za korištenje poljoprivrednog zemljišta iz stavka 1. i 2. ovoga članka za 2012. godinu, korisnici su dužni dostaviti regionalnom uredu Agencije za plaćanje do 31. prosinca 2012. godine.«

Članak 5.

Ovaj Pravilnik stupa na snagu danom objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 011-02/11-01/173

Urbroj: 525-07/0217-12-4

Zagreb, 30. travnja 2012.

Ministar
Tihomir Jakovina, v. r.
____________________________________________________


Po mojim saznanjima na datum 10.06.2012. treba na gospodarstvu odnosno u JRDŽu imati 65% UG od referentne količine iz 2011. Broj prihvatljivih grla iz referentnog razdoblja se može vidjeti u PDF privitku na AgroNet aplikaciji u tablici obračuna izravnih plaćanja. Većini je vjerojatno taj broj manji od grla isporučenih (zaklanih ili izvezenih) u 2011.g. jer su priznata samo jedinstvena grla za koje je u 2011 zatraženo i držanje i klanje. To će se možda još mijejati. Bitno je da svatko prekontrolira svoj broj UG s datumom 10.06. tj. da ako "nemože" ne proda junad prije tog datuma. Vjerojatno će raćunati 65% od referentne količine a to su sve grla 12-24mj. starosti koja nose 0,6 UG.
Tablica za izračun UG se nalazi u brošuri Načela dobre poljoprivredne prakse:
telad do 6 mj. = 0,15 UG
6-12 mj. = 0,3 UG
12-24 mj. = 0,6 UG
> 24 mj. = 1 UG
 
Posljednje uređivanje:

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Ajde kolega to malo pojasni sta nam nisu obračunavali kvotu po komadu a ne ug??

Da, obračunava se po komadu za isplatu, ali za ispunjavanje uvjeta za isplatu za ovu godinu se obračunava u UG, i ako imas 65% UG od referentne količine onda ispunjavas uvjete za isplatu, te se onda obračunava komadi iz referentne x iznos koji bude po komadu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh