• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

M

MOCO

Guest
ti u stvari imaš idealnu hranu za rasplodna goveda, a ne tovna. Kakogod,fali ti energije, a najjeftinija energija je kukuruz.
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
74
ti u stvari imaš idealnu hranu za rasplodna goveda, a ne tovna. Kakogod,fali ti energije, a najjeftinija energija je kukuruz.

dali si mislio na kukuruznu silažu ili na zrno ili oboje. dali ima neko tablicu dnevnih potreba tovnih grla s obzirom na uzrast.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
dali si mislio na kukuruznu silažu ili na zrno ili oboje. dali ima neko tablicu dnevnih potreba tovnih grla s obzirom na uzrast.

svako ima svoju recepturu,,al uglavnom 3kile smjese ti bik pojede, za kilu prirasta,,,,pa si izracunaj,,,,al ova godina ti je preskupa za tov junadi,,posto je kuruza skupa,,a ti nemas kuruze,,kuruza ti najpotrebnija u tovu junadi,,
 
A

asvlado

Guest
Pozdrav svim clanovima!

Pozdrav svima! Novi sam clan a za par mjeseci ulazim u posao tova junadi. Tu sam da razmjenjujemo informacije,lijepo i ugodno se druzimo i pomazemo jedni drugima. Planiram proizvoditi svoju hranu i vec sam krenuo sa obradjivanjem zemlje. Znaci procitao sam mnoge postove i strucna obavjestenja i natpise o tovu junadi ali u vjerujem da se u praksi tek vidi kako i sta. Takodje,vec sam krenuo u realizaciju objekata(papiroloski dio),planiranje(to ce mi raditi strucno lice) i ostalo. Silazu,sijeno,kukuruz u zrnu,jecam,zob,soju...planiram sam proizvoditi i mijesati ali ce mi tu svakakodobro doci vasa pomoc i savjeti.
Koja je to najnaprednija formula i omjer itd.?
Objekat planiram raditi na principu obrnutog kosog poda od mjesta hranjenja i prilagoditi ga tako,da sve operacije mogu obavljati masinama(uglavnom polovnim) ali da se ne kicma previse :) .Eto,usput mozemo i malo vise oziviti temu i vidjeti sta je to novo i koji su to,najbolji nacini za tov.
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
pozdrav svima! Novi sam clan a za par mjeseci ulazim u posao tova junadi. Tu sam da razmjenjujemo informacije,lijepo i ugodno se druzimo i pomazemo jedni drugima. Planiram proizvoditi svoju hranu i vec sam krenuo sa obradjivanjem zemlje. Znaci procitao sam mnoge postove i strucna obavjestenja i natpise o tovu junadi ali u vjerujem da se u praksi tek vidi kako i sta. Takodje,vec sam krenuo u realizaciju objekata(papiroloski dio),planiranje(to ce mi raditi strucno lice) i ostalo. Silazu,sijeno,kukuruz u zrnu,jecam,zob,soju...planiram sam proizvoditi i mijesati ali ce mi tu svakakodobro doci vasa pomoc i savjeti.
Koja je to najnaprednija formula i omjer itd.?
Objekat planiram raditi na principu obrnutog kosog poda od mjesta hranjenja i prilagoditi ga tako,da sve operacije mogu obavljati masinama(uglavnom polovnim) ali da se ne kicma previse :) .eto,usput mozemo i malo vise oziviti temu i vidjeti sta je to novo i koji su to,najbolji nacini za tov.

ja doma imam kosu ploću koja ide od hranidbenog stola stim da je blatni hodnik izvan objekta i čini mi se taj sustav držanja ok,
stim da bi kosi pod trebao biti prema težini teladi razlićit nagib.tj telad bi trebala imati veći pad a bikovi manji
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
svako ima svoju recepturu,,al uglavnom 3kile smjese ti bik pojede, za kilu prirasta,,,,pa si izracunaj,,,,al ova godina ti je preskupa za tov junadi,,posto je kuruza skupa,,a ti nemas kuruze,,kuruza ti najpotrebnija u tovu junadi,,

Da je takva konverzija ja bi danas kupovao novi X5.. :))
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
246
malo da obnovim temu i da pokazem bikove
useljeni 15.11.2011
na slici je 11 komada i imamo jos 4 svezana u drugoj stali

dobri bičići! di si nabavljo telad i po kojoj cijeni?
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
mi smo prezadovoljni s njima
kopovali smo ih od jednog svercera,i neznamo odakle ih je dovlacio
cijena je bila 1180KM(605E)
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
mi smo prezadovoljni s njima
kopovali smo ih od jednog svercera,i neznamo odakle ih je dovlacio
cijena je bila 1180km(605e)

pa koliko su bili teški kad su toliko kostali? Koliko je kod vas cijena bikova
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
nismo mi kupovali po kili,mi smo kupovali djuture
a bili su oko 160 kg
al su jako dobra telad
i sad kad se izracuna cijena je oko 7.30km
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
246
i sad kad se izracuna cijena je oko 7.30km

hmm, neznam koja je kod vas cijena bikova na utovaru(i hrane), ali po mom iskustvu, da toliko plaćam telad, bio bi u debelom minusu. ja uglavnom kupujem mlađu telad i onda ih još malo sa zamjenicom dohranim dok ne idu u pravi tov, tako da me tele od nekih 100 kg izađe 2,5-3 tis. kn. ako je više od toga i nemam nekog računa.
računam da će na utovaru cijena biti bar 13 kn, a nadam se i više.
Ali teladi je sve manje i manje, tako da ću po svoj prilici iduće godine u rumunjsku po telad...
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
nismo mi kupovali po kili,mi smo kupovali djuture
a bili su oko 160 kg
al su jako dobra telad
i sad kad se izracuna cijena je oko 7.30km

to mi se cini jako puno kod nas je max 26 kn, istina je da nema teladi
i svi obićno uvoze iz rumunjske, mi smo uspjeli kupiti 23 domaća i to smo kupovali 2 mjeseca prosjećno smo plaćali 25 kn težina je bila 130 kg kažem u prosijeku

kolika je kod vas onda cijena bikova??
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
to mi se cini jako puno kod nas je max 26 kn, istina je da nema teladi
i svi obićno uvoze iz rumunjske, mi smo uspjeli kupiti 23 domaća i to smo kupovali 2 mjeseca prosjećno smo plaćali 25 kn težina je bila 130 kg kažem u prosijeku

kolika je kod vas onda cijena bikova??

pa jbg neznam ni ja tak su se kod nas krecala,bolja telad su po toj cijeni losija su jeftinija
ja stvarno neznam odakle su dovucena,mi ih nismo ni gledali vec smo se dogovorili sa covjekom da ocemo takvu telad i zadovoljni smo s njima,al su bili u prosjeku oko 160kg,al ih nismo vagali kad smo kupovali
i sva telad su sa urednim papirima
i po toj cijeni smo smo platili prvih 10komada
pa smo nakon mjesec dana kupili jos 5 po cijeni od 1150km

a za cijenu bikova sad neznam tacno.mi smo 31.10.2011 prodali po cijeni od 4.30km(2.20e)
i mislim da je i sad cijena preko 4km al neznam tacno
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh