• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Uh,taj negdje ima kila...
Vidim u pozadini ima još takvih...
Jesu to Vaši?
Koliko su otpriolike teški,i koliko su stari?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
sta kazete na izgled ovog



Uploaded with ImageShack.us

Uf majke ti izgleda ogromno,,, to je simentalac?
A nije ni star jel,,, a dlaka mu se sjaji samo tak,,,, jel buš dobil 15 kn/kg.
Ja sam prije tjedan dana prodao bika 670 kg po 14 kn/kg.
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
da simen...... to je slika od prije 2 godine, imam i sad takvog sličnog al mi se nece slikat...ovaj je bio oko 700kg, star malo manje od 2 godine ipak je na šrotu silazi kukuruznoj i sijenu, bez smjese i bez ikakvih premiksa i dodataka...
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
da simen...... to je slika od prije 2 godine, imam i sad takvog sličnog al mi se nece slikat...ovaj je bio oko 700kg, star malo manje od 2 godine ipak je na šrotu silazi kukuruznoj i sijenu, bez smjese i bez ikakvih premiksa i dodataka...

ima ih kak kad nekad vise nekad mnje uglavnom ispod 6-7 koji su priblizno jednaki po starosti i tezini, sve nasi

bila bi dobra vratina od ovog, vrat mu siri nego glava (bez rogova)
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Danas gledam najavu za sutrasnju emisiju Plodovi zemlje i nesto sam cuo da je kao vraceno dva broda tovne junadi natrag u Hrvatsku?
Zna netko sto to bi?
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Mislim da nisu vračeni, nego su bili zadržani u luci dva dana, radi neispravnog protupožarnog aparata. Naši si naplatili 15000$ popravak i 15000$ stajanje broda u luci. Sramota!
 
D

djuro 96

Guest
bikovi nisu vraceni i kazna je bila trideset ili treideset i pet tisuća kuna bilo je danas na poljoljoprivrednoj emisiji imam jedno pitanje ... do kolko mjeseci tovite bikove ... i kolko od prilike budu teski i kolko litara brasna na dan dobiju kad ih u ubrocite ?? i jel im daje koncentrate ??
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
ovako sada odprilike izgleda moja receptura, (oko580kg žive vage su) :::
15%-suncokretova pogača
15%-ječam/zob
5%-stočno brašno/posije
65%-kukuruz
kad su krenuli u tov dobivali su tkz.Super za telad,soju..
na to dodajem jos kukuruznu silažu i sijeno


neka mi neko odgovori/potvrdi
meni malo glupo pravilo ili zakon da kad podnosim zahtijev za poticaj da od onda se vode da su u tovu
e sad ja ih tovim od 3 mj.(sve uredno prijavljeno,putnica itd.) a k meni tek refernt HPA dolazi u 9 mj. da napravi zahtijev pa mi po njegovom stoji da od sada su u tovu (znači devetog mjeseca)
moram ih radi poticaja držat do 5 mj. pa onda prodat(kad ću ih prodavat bit će stari 18mjeseci) ,sada su već blizu 600kg

kolko iznosi poticaj po grlu???
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Poticaj je 1800kn ali prvo dobiješ navodno 800kn a kad se riješiju papiri u klaonici onda ostatak
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Poticaj je 1800kn ali prvo dobiješ navodno 800kn a kad se riješiju papiri u klaonici onda ostatak

Mislim da to nije točno,poticaj je 1900 kuna,ali je smanjen na 1600 kn.
Nikakav novac ne dobiješ prije klaonice,jer tek kada ti stignu papirir iz agroinspekta da su bikovi zaklani,sa tim papirima ideš podnosit zahtjev za poticaj.
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
Mislim da to nije točno,poticaj je 1900 kuna,ali je smanjen na 1600 kn.
Nikakav novac ne dobiješ prije klaonice,jer tek kada ti stignu papirir iz agroinspekta da su bikovi zaklani,sa tim papirima ideš podnosit zahtjev za poticaj.

Je se onda ispričavam! Samo sam napisal kak su mi rekli jer sam imal u planu upisat kojeg bikića. Znaći i ja sam krivo informiran!
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
moja za sad jedina greška kaj nisam odmah nakon kupnje zvao HPA da mi naprave zahtijev za poticaj
do sad jos nisam tovio bikove
morat ću prenamjenitt trenutni prostor ili sredit neki drugi da ne moraju biti vezani ko krave, bolje da su slobodni -jel tak?
ja mislim da bi onda bili mirniji-ne volie izgleda biti vezani
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
heh
nemora bit da si ti u krivu...
jer u skoro svakoj županiji su pravila igre drugačija,što se tiče administracije,papira itd.
jer znam,imam zemlju u 2 različite opčine,pa svaka ima drugačija pravila...
 
K

kalesija

Guest
http://img143.imageshack.us/img143/7184/fotografija0018s.jpg
http://img823.imageshack.us/img823/6817/fotografija0040.jpg
http://img88.imageshack.us/img88/5606/fotografija0026.jpg
http://img155.imageshack.us/img155/5913/fotografija0019.jpg
imam i snimak ali neznam ga postavit na forum pa mi se sad neda patit ali ću ga stavit kroz koi dan pa se nanjemu bolje vidi štala dino do snimke ništa od štale.non stop 2 do tri slabo jedu pa ih pomalo liječim ali ovi što su krenuli naoči se vide kako napreduju.šta vam se čine bikovi .dino jeli vi imate problema kad vam tek dođu u tov i u kojoj mijeri.

ova stala izgleda dobro i nije previse finansijski ( 5 hiljada eura )posto ija planiram takvo nesto dosada sam drzao po 10 grla ali kontam malo vise pa me zanima kako si rijesio izdjubrivanje i koje su ti dimenzije tacno boksova
pozdrav
 

krckrc

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
74
jedno pitanje za znalce. pošto radi vremenskih uvijeta nemogu imati kukuruznu silažu niti zrno kako bi vi formirali ishranu tovne junadi s tim da bude šta jednostavnija. od sirovina bi imao lucernu može omotana i suha, sjenažu ljulja i sjenažu graška. šta se tiče zrna žitarica uzgajao bi tritikale ili pšenicu radi slame te ako je potrebno malo zobi ili ječma. kukuruz bi kupovao ali da ne sudjeluje više od 50% u smjesi. prijedlozi????
 
Na vrh