• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov junadi

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
pretpostavljam zbog velike suše i nedostatka hrane. ja sam prodo prije 10ak dana 1komad od 520kg za 14kn¸+PDV, a susjed 4kom prosjek 500kg on nije u pdv-u isto po 14kn.
a nema baš ni zainteresiranih tipa PIK VRBOVEC,PIVAC i sl, koji su prije gotovo pa redovno dolazili
 
M

MOCO

Guest
kak da stavim kad je u excelu?

pa prepiši najbitnije, štajaznam obujam x znači toliko kg! i tako da vidimootprilike ili kak jel to ista tablica za junice, bikove, krave ili ima razlike?

a jel mi možeš tu tabelu poslat na mail? mene zanimaju holštajni
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

MOCO

Guest
ma ja sam čekao skoro 10 dana da mi dođe po kravu, a kad smo je pogodili bilo je da dolazi za 2 dana, jer navodno ima previše stoke ono tipa "vozi sve"
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
jel mi mpže netko reć kako idu poticaji za tov junadi ove godine. lani je išla prijava + cca 10 mjeseci od prijave moguće klanje (s tim da je min staro 12mj) i dobije se 1900kn. e sad, ove godine moj referent is HZPSS mi stalno govori da zbog promjene vlasti cijele godine nisu nikome prijavljivali telad za tov junadi i kao ne radi se prijava jer se ne zna što će se???. jel to točno il me mulja, il on nema pojma?
 
M

MOCO

Guest
meni moj nije htio napravit prijavu jer kaže da lane nisam imao ništa u tovu prijavljeno za poticaj i da zato ove godine nemam pravo na tov!??
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
susjed je natovario u nedelju 7 komada,prosjek 530kg po 16 kn ali pare za 30 dana nekud u Šibenik,e sad budemo vidjeli el bude tako,a ovi iz agencije samo služe da dobijaju plaču od njih slabe koristi kad čovijek mora sam hvatati nove propise i pravilnike,dokle više misle izmišljat toplu vodu:vragek::vragek::vragek:
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Pa prošla godina je bila referentna godina za tov i više nema, sad neznam kako če tko imati pravo na poticaj ako se počinje baviti tom proizvodnjom ili ako povečava proizvodnju

i nije to zbog promjene vlasti
 
M

MOCO

Guest
Pa prošla godina je bila referentna godina za tov i više nema, sad neznam kako če tko imati pravo na poticaj ako se počinje baviti tom proizvodnjom ili ako povečava proizvodnju

i nije to zbog promjene vlasti

pa bilo bi jako glupo da se sad odjednom više nitko novi ne treba bavit tovom
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Teoretski se može baviti ali bez poticaja, slično je i sa mlijekom i tim kvotama

mi tovimi cca 55 kom a dobimo poticaj za 30 kom, iako smo u ref godini imali cca 45
 

heik

Član
Tu od
27 Velj 2012
Poruka
87
jel mi mpže netko reć kako idu poticaji za tov junadi ove godine. lani je išla prijava + cca 10 mjeseci od prijave moguće klanje (s tim da je min staro 12mj) i dobije se 1900kn. e sad, ove godine moj referent is HZPSS mi stalno govori da zbog promjene vlasti cijele godine nisu nikome prijavljivali telad za tov junadi i kao ne radi se prijava jer se ne zna što će se???. jel to točno il me mulja, il on nema pojma?



isto to je i meni moj referent reko
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
i meni moj je tako rekao,,a rekao je da veliki pisu,,naprimjer,,sirjan,,da upisava u tov,,e sad zasto on da,,mi netrebamo,,,to fakat nezna ni on,,
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Referenti na terenu rade redovan poso i bilo bi dobro da ih ima tko informirat od strane njihovih šefova bar za te osnovne stvari, sam taj rječnik veliki ili promjena vlasti itd nije na nivou oni bi trebali objasniti zakon nadam se da ce se kolega blagaj uključiti u raspravu on više prati zakone i zna objasnit
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Bio sam nedavno sa voditeljem tog odjela HPA-gosp. Kilibardom i baš smo pričali o toj temi.. U pravilniku se nigdje ne navodi da treba raditi prijavu stavljanja u tov jer su podaci o tome gdje su koja grla koliko vremena i od kud su upućena na klanje ili k drugom posjedniku dostupna u JRDŽu. E sad istina je da veliki proizvođači rade još uvijek prijavu, a ni on sam nezna zašto, po pravilniku nema potrebe ali oni vjerojatno imaju neku viziju za koju se nadam da se neće ostvariti..jer nema potrebe..
 
M

MOCO

Guest
Bio sam nedavno sa voditeljem tog odjela HPA-gosp. Kilibardom i baš smo pričali o toj temi.. U pravilniku se nigdje ne navodi da treba raditi prijavu stavljanja u tov jer su podaci o tome gdje su koja grla koliko vremena i od kud su upućena na klanje ili k drugom posjedniku dostupna u JRDŽu. E sad istina je da veliki proizvođači rade još uvijek prijavu, a ni on sam nezna zašto, po pravilniku nema potrebe ali oni vjerojatno imaju neku viziju za koju se nadam da se neće ostvariti..jer nema potrebe..

da nemaju možda informaciju!?? nebi baš rekao da su toliko vidoviti
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
@opg horvat zašto je tebi onda samo 30 prijavljeno ako si u referentnoj godini imao 45? i klako znaš da ti je prijavljeno ako se ne prijavljuje

2. ako sam dobro shvatio, ako si u referentnoj godini imao jedno grlo prijavljeno, više ne trebaš prijavljivat za tov, već jednostavno markirat tele kad se oteli čekat određeno vrijeme, dat ga na klanje i što onda? ja sam nosio neki kolk i još neke papire nakon klanja?

3. kolko vrijedi referentna godina? recimo netko imao u referentnoj godini muške telce (bavi se mlijekom) i prijavio ih za tov i sad recimo ove g mu sve ženski telci se otelili koje ostavlja za rasplod (znači ove g nema ništa u tovu) i jel ima na temelju referentne godine recimo za 2013 opet pravo tova, sa godinom preskoka, u količini grla u referentnoj godini

4. kada će bit sljedeća referentna godina?
 

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Neznam točno zašto 30 ali vjerojatno zbog onoga sto je blagaj pisao prije da je na 1,6,2012 god iz jrž uzet broj stoke na gospodarstvu i to preragunato u uvjetna grla po onoj bedastoj procjeni ili zbog nečeg drugog mi je smanjen referentni broj
pa oni znadu da imaš goveda kad su u registru
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Nekužim kako njima rade prijavu a nama ne? Sta oni imaju posebnu agenciju

Pa možeš i ti platit i napravit prijavu samo što sad to kao nisi obvezan pa su fer da ljudima bezveze ne uzimaju novce.. :/
Ali "netko" "negdje" ima neku viziju u vezi toga da će onda on koji ima grla prijavljena nešto moći ostvariti a ovi ostali neće, i to će samo jedan dan baciti na stol u HPA i oni će ispasti budale pred komitentima..ali u meni živi nada da se to možda ipak neće dogoditi jer nas je ipak puno koji ne prijavljuju više pa smo kao jači, no vidjeli smo već svašta..
 

Bracika

Aktivni član
Tu od
23 Ožu 2011
Poruka
232
de ljudi pomozite...imam 12 komada oko 600 kg prosjek(ima i simentalaca i holštajna i križanih) prebo sam ih odavno prodati, ali nemogu..
nitko konkretan mi nije dao ponudu nikakvu, samo svi pričaju da slabo ide i da malo pričekam i ja čekam i čekam od početka 9. mj.
sad bi ih dao i po 13, samo da mi ne troše više ovako skupu hranu, jer sam samo u sve večem gubitku..
molim Vas ako netko ima nekog ozbiljnog otkupljivaća da mi pošalje kontakt, ja ih imam 7-8, ali nitko ništa ne nudi, bila su samo dvojica pogledat bikove, ostali neće doć ni vidit jer kažu da je jako slaba potražnja
 
Na vrh