• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
Zasto pitam.... Probal sam presijati srotanje na sito za brasno i taj ostatak dati pilicima. Nisu bas bili odusevljeni !! Izgleda da im vise odgovara brasnasta hrana, sitnije mljevena !! Ali to se kosi sa pisanim naukom BC instituta gdje je navedeno da je najbolja granulacija od 0,7-0,9 !! Jer, kako kazu, to je najiskoristivije !!
Evo teksta u potpunosti :
Perad odabire hranu na temelju njenih taktilnih (dodirnih) i optičkih svojstava
kao što su veličina, oblik i gustoća čestica kukuruza. Kako kukuruz čini 55-60%
hrane pilića, njegova taktilna svojstva određuju uzimanje cijele smjese. Kada se
pilići hrane brašnastom hranom, kukuruz bi trebalo mljeti na krupnoću od 0,7-0,9
mm, jer oni lošije probavljaju veće ili sitnije čestice hrane. Naime, sitne čestice
smanjuju razvoj mišićnog želuca peradi, a on je glavni regulator kretanja hrane.
Što je kukuruz finije samljeven to je brži prolaz hrane kroz probavni sustav peradi,
pa je manja probavljivost hranjivih tvari.
Preporučuje se kokoši nesilice hraniti krupnije samljevenim krmivima tijekom
toplinskog stresa.
 
O

Obrisani član 40474

Guest
kak vam ide tov pilica ove sezone .rezulzati u mojoj okolici su katasrofalni na sve strane.3. 4 kupljeno 40 kom jos 13 zivih.susjedi od 15 3 ziva najbolji rezultati kaj znam su 50 % zivih.kaj se to dešava.do sad sam najvise imo jednom smrtnost 20 % i to je katastrofa ali ovo je kataklizma
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
27,03 su moji kupljeni i, Bogu fala, niti jedan nije uginul niti ima krive noge !! U zadnje dvije godine je kod mene tako !!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
21.05. zaklano 54 kom. pilića, prosjek 3 kg živi - dakle slabo za 60 dana tova.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
To su Grahorasti. Dobio sam ih uz ove bijele, Brojlere....
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Aha grahorasti, kako ste zadovoljni sa njima?Naša iskustva su da sljedeća:pile koje sporije napreduje,ima kvalitetnije i ukusnije meso i loša kokoš za jaja.Što se tiće uginuća kod nas je krepalo 3 od 80 kom tako da mislim da je dobro.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,737
U pravu si sto se tice Duzine hranjenja i tezine ! Grahoraste ne uzgajam, dobijem ih uz ove bijele gratis. Nekoliko komada.... Sporije rastu od Brojlera, ali ja ih ni ne tovim s njima. Maknem ih van pa su sa kokoskama !
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Pozz možeti mi reci kaj mi treba za hranit,sutra mi dolaze pilići 50 kom.pa bi vam bio zahvalan kaj mi treba od smjese i u kojoj količini ide,a kukuruz i jecam i to sve imam

Hvala unaprijed
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam već pisao da sam dobre rezultate imao sa koncentratima TSH Čakovec. I sada imam jednu turu 50 kom. koje hranim dva i pol tjedna i zadovoljan sam prirastom. Radim samo po njihovom naputku.

Koristio sam i koncentrat drugih proizvođača, ali sam imao slabiji uspjeh.
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pa ovako imate 2 varijante:
1.Hranjenje pilića od prvog dana sanom protaminom finom u omjeru jedna kg protamina na 2-5 kg mljevenih žitarica
2.Hranjenje sa poćetnom smjesom (čakovećka ,koka,pehra) dok ne pojedu oko 1 kg po piletu,pa onda prelazak na superkoncentrat od istih proizvođaća također u omjeru 1:2-5.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Dobro a koja je smjesa bolja čakovečka ili sano i koju su cijene od prilike?
Da li budu piceki stigli odrast do Božiča?
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Pa i sano i čakovačka su dobre,ja bi preporučio pehru koja je isto dobra .
Čakovečka je 60-ak kn(10 kg),pehrina isto tu negdje ,a sano je skuplji.
Ako budu dobro jeli mogli bi bit za božić 2-2.5 kg oćišćeni.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Aha a šta je bolje stavljat u šrot ječam,zob ili pšenicu? I jel odma krenem mješati sa smjesom šrot ili kasnije ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh