• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Donmarco,..
Moj tata je tako jednom probao kao i ti, ali su mu nažalost od 20 pilića u 3 krepala, a 10 palo s nogu! Jednostavno nisu više mogli hodati! Ali baš potpuno isto, 3 vreće startera à 10 kg i kad su operjali otvorio im vrata! Samo jedna kokoš je doživjela starost da počne nesti jaja! I ta kokoš je imala malo crnog perja po tijelu, iako je tovljenik!
Najvjerojatnije netko ima sreće, a netko ne!! Od tada moji više ne drže te tipične bijele tovljenike, već samo grahoraste i s njima nikakvih "problema"! I jako su dobre nesilice, dok nesu imaju svaki dan jedno jaje... A ta kilaza je super kad uzmeš da trče maraton svaki dan, i ne može se to uspoređivati sa kaveznim uzgojem gdje samo leže i jedu! Usporedba je nemoguća, kako po težini, tako ni po ukusu...
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
hvala donmarco na info, upravo je to moja zamisao. 'ko preživi (hehe, neće nitko) pržit će se u ulju, kuhati u juhici, peći u pećnci...
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
mali update:biggrin:

pilići na starteru prvih par dana, sad im postupno dodajem mješavinu žitarica u starter, uskoro starter ukidam i nogom u prkno van na livadu! prebrao sam one na točkice, pjegice i sl, takve ostali izbjegavaju a sad i vidim zašto, naime ovi točkavi i pjegavi zaostaju veličinom tj dva posve bjela su sad već za oko 20% veći od njih. pod je pokriven piljevinom koju stalno čeprkaju tako da nabacaju u vodu koju im moram 2x dnevno mjenjat . razmišljam o onim dudama...kakva su iskustva?

vrlo sam zadovoljan, uzimam u 3 mjesecu veću količinu, sad kad sam vidio funkcionalnost prostora u kojem su smješteni, dodat ću još jednu lampu i to je to!:(y):
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam prošle godine postavio dude - pojilice ali voda dolazi slobodnim padom, nebih izdržale pritisak vodovoda.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
uzmeš 5 l plastičnu kantu od vode iz dućana, odrežeš dno, napraviš držalice za špagu ili što već na tom otvoru, zatim postaviš - instaliraš dude na čep, dakle ta naprava visi od nekud (tronožac) i čep je dolje a otvor je gore. I onda im nadolijevaš svakih malo kad potroše.
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
mali update:biggrin:

pilići na starteru prvih par dana, sad im postupno dodajem mješavinu žitarica u starter, uskoro starter ukidam i nogom u prkno van na livadu! prebrao sam one na točkice, pjegice i sl, takve ostali izbjegavaju a sad i vidim zašto, naime ovi točkavi i pjegavi zaostaju veličinom tj dva posve bjela su sad već za oko 20% veći od njih. pod je pokriven piljevinom koju stalno čeprkaju tako da nabacaju u vodu koju im moram 2x dnevno mjenjat . razmišljam o onim dudama...kakva su iskustva?

vrlo sam zadovoljan, uzimam u 3 mjesecu veću količinu, sad kad sam vidio funkcionalnost prostora u kojem su smješteni, dodat ću još jednu lampu i to je to!:(y):

Ovi veći su muški.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
uzmeš 5 l plastičnu kantu od vode iz dućana, odrežeš dno, napraviš držalice za špagu ili što već na tom otvoru, zatim postaviš - instaliraš dude na čep, dakle ta naprava visi od nekud (tronožac) i čep je dolje a otvor je gore. I onda im nadolijevaš svakih malo kad potroše.
Čemu komplicirat, kad može jednostavno.
 

Prilozi

  • tov pilića.jpg
    tov pilića.jpg
    60.4 KB · Pregleda: 230

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Ovi veći su muški.


ih...ko da će ih to spasit:biggrin: nego, da ostavim jednog da trese kokoši?
odoh danas kupit dude..krv mi piju nabacivanjem piljevine u vodu, mislim da to namjerno rade, samo da me živciraju!

cirka jedna duda na koliko pilića?
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Osim ako im nestane vode, i temp je 30 C, onda kad staviš vodu, počinje šora ko će prvi popiti prvu kap.....
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Postoje 2 načina da ne dođe do šore:
1 - nikada ne ostati bez vode,
2 - malo zahtjevnije, ali efikasno, svakom piletu odrediš ime i narediš da piju po strogom abecednom redu.
Uzmi jedan od ova 2 modela napajanja i nema šore vidjeti ćeš.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
nema faking duda u mojoj vukojebini...tj urbanoj sredini:icon_axe:

u razgovoru s prodavačima zaključio da sam budala koja jedina želi sebi olakšati...kao pa što je problem 5x mjenjat vodu ili pa što ako je malo prljava...

sutra kopam njuškalo, valjda ima nešto..zasad sam dignuo pojilice, al fali uteg dole jer divljaci skaču pa poljevaju
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ako postavljaš pojilice na cijev dobro bih bilo ispod napraviti valov jer dosta vode iscuri na pod i brzo se namoči piljevina. Kako pilići rastu tako podižeš pojilicu, znači nije ju dobro fiksirati na određenu visinu.
Na google-u upiši pojilice za piliće i sigurno ćeš naći rješenje za sebe.
 

ninci

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
206
Nipl pojilica ima jeftino naručiti na e-bay-u, ja sam naručila 25 komada za cca 50 kn.
(nije mi se žurilo s pošiljkom pa je putovala iz kine skoro mjesec dana, ako se želi brže- onda je i skuplje).
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Svaka čast @ninci, na njuškalu deru po 10 kn, komad. Ove obične nisu za cijevi već ove druge.
 

Prilozi

  • nipl.JPG
    nipl.JPG
    11.2 KB · Pregleda: 68
  • nipple.JPG
    nipple.JPG
    21.8 KB · Pregleda: 69

Bratko

Iskusan lik
Tu od
26 Velj 2014
Poruka
778
Mislim da su obične i za cijev i za kantu, a neobične su samo za cijev određenog promjera.
 

Najnoviji postovi

Na vrh