• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Mislim da su obične i za cijev i za kantu, a neobične su samo za cijev određenog promjera.
Da ako ih zamažeš silikonom.
 

Prilozi

  • pojilice-perad-tzv-nipl-pojilica-slika-26536358.jpg
    pojilice-perad-tzv-nipl-pojilica-slika-26536358.jpg
    31.7 KB · Pregleda: 156
  • nipl cijev.JPG
    nipl cijev.JPG
    23.3 KB · Pregleda: 110
  • nipl cijev 2.JPG
    nipl cijev 2.JPG
    7.5 KB · Pregleda: 182

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ovaj link što si stavio?? odakle znaš da je u paketu 25 komada? i cijena je u GBP

I kad preračunaš u USD ispadne ti isto jer jedna funta vrijedi 10 kn, a 1 USD vrijedi 6,2 kn i to ti je 50 kn za 25 kom.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Ovaj link što si stavio?? odakle znaš da je u paketu 25 komada? i cijena je u GBP

Vidim da se slabo služite načinom postavlajnja oglasa i smještaja podataka o proizvodu na oglasu na ebayu pa da razjasnimo neke nedoumice.:(hi):
piše kako slijedi:"GBP 3.69 Approximately US $5.61"
zatim shipping: "Shipping: GBP 1.99 (approx. US $3.03)"

što bi ispalo approximatley iliti cirka 8,64usd tj 8,64x6,7=57,88 kn, koliko je i naplaćeno preko paypala.

zatim skrolajući prema dnu nailazimo na opis i sadržaj paketa, pošto u naslovu imamo naznačeno "1 Packet"

Condition: 100% New
Material: Plastic
Size: Approx:5cm x1.7cm(2" x 5/8")
Color:Red
Package includes: 1 Packet
Part No.:A00409
Note: Material:Stainless Steel+Plastic; Usage:for the drink of chiken;1 packet includes 25 pieces.
 

ddale

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
5
Pozdrav svima!

Uskoro namjeravam uzeti 50-60 jednodnevnih pilića i moram priznati da mi je ova tema od velike pomoći za početak.
Vidim da za hranu koristite najviše čakovec i sano, a ja sam iz okolice Slavonskog Broda pa me zanima da li je netko koristi hranu od Žita (vitalka), Osatine ili Valpovku i kako se pokazala.
Pitanje za Luku009 koliko su ti teški bili ovi 4-kilaši kad si ih očistio tj. koji postotak otprilike otpadne. I još nešto zadnju turu ovi što su bili oko 3 kile nisi hranio čakovečkom jel se može znat kojom?
 

ddale

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
5
Pa zar nikog više nema na temi!
Za 2 dana mi stižu pilići, a mama mi kaže da bi im trebo uzeti nekakve vitamine koji im se daju u vodu pa ajde ljudi malo pomozite koje, kako im se daje i da li su baš neophodni?
Luka, zgzac, turopolec i ostali ajmo ljudi malo podić temu, jeste uzeli već proljetnu turu, kako napreduju itd.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,878
u vodu geomicin,iako ja ne dajem vitamine,nego odstajalu vodu,znaci navecer natocim kantu i preko noci ostane u njoj i ujutro im dam bez vitamina,mozes im i caj od kamilice kuhati,ali na tu tvoju kolicinu,nije ti bas prakticno..ako imas bunar,nemoras cekati da voda odstoji...
sto se hrane tice slusaj iskusne ljude,a ti mozes odvojiti pilice i davati im razlicitu hranu pa vidjeti na kojoj najbolje napreduju..

mora ti biti jasno da sve ovisi kakve pilice i kupis,ima boljih i losijih,nekada sam znao sorte tovnih pilica,ali sam malo zaboravio..svakako pitaj u selu babe od kuda najbolje uzeti pilice i tako i ti napravi...osiguraj im topao prostor,suhu stelju i hranu i svjezu vodu i pomalo!
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
@ddale opet nisam vagao očišćene piliće krajem prošle godine.
JA RADIM OVAKO:
- prostor smanjim na potrebnu veličinu za piliće, a kako oni rastu tako im povećavam prostor,
- na pod stavim slamu i pospem sa krupnom piljevinom jer im se od sitne začepe dišni kanali
- stavim bijelu infra sijalicu 250 W i prostor zagrijem oko 40 stupnjeva. Temperaturu reguliram podizanjem i spuštanjem sijalice. Ako su pilići u grupi znači da im je hladno, a a ako se udaljavaju od sijalice znači da im je vruće. kada im je dobra temperatura nalaze se svuda po prostoru,
- postavim hranilicu sa starterom i pojilicu podnu sa mlakom vodom s tim da u vodu stavim malo šećera, a kada malo porastu stavljam im automatsku pojilicu, u vodu stavim malo geomicina (narandžasti prašak) par puta - ne stalno,
- hranim sa čakovečkim koncentratom. Probao sam i sa drugima ali mi se ovaj pokazao dobrim (ne kažem da su drugi koncentrati loši). Naputak o upotrebi ima na vrećici i njega se pridržavam bez odstupanja.

Za piliće ti ne mogu reći koji su dobri, a koji lošiji. Prošle godine sam u proljeće imao loše piliće, meso je bilo tamno plavo, neukusno, a nije postignuta težina,jednostavno rečeno promašen slučaj - bačen novac.
 

vrijedni

Novi član
Tu od
2 Pro 2014
Poruka
9
ja sam svojima davao taj neki prašak oko 2 tjedna ali nije geomicin jer ga nema više u obićnim poljoprivrednim apotekama nego neki zamijenski i to sam im davao u prokuhanu vodu
 

bozo112

Član
Tu od
28 Lis 2014
Poruka
66
Ja samo dajem vitamine prva tri dana i to isključivo MUVISEL, koji sadrži potrebne vitamine i selen.Što se tiče GEOMYCINA on je antibiotik koji sadrži određene vitamine,može se davati pilićima ali i nesilicama kod smanjene nesivosti,ali moje je mišljenje je da nema potrebe životinju "kljukati" antibiotikom ako nije bolesna.
 

ddale

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
5
Hvala svima na pomoći, ipak ću bez geomicina, a uzeti ću neke vitamine prema preporuci bhorva i boze, moram vidjeti šta ima u ponudi. Inače pilići će biti iz Valipileta jer u svom mjestu nemam izbora a dalje nisam išao tražiti jer oni koji su ih uzimali do sada zadovoljni su pilićima.
Piljevina krupna nabavljena kao i sijalica, vodu sam zapamtio mlaka.
U četvrtak stižu pilići, a u slučaju bilo kakvih problema vidim da se imam kome obratiti.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Muvisela imaš u polj. trgovini a AD3 samo u veterinarskim ljekarnama.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Evo da i ja dam svoj glas. Muvisel dajem i ja godinama. Prvih tjedan dana u vodu i to je to ! Imam neku čudnu mjericu, pojma nemam od kuda i zašto ta i takva, al se pokazala dobro.
 

Lan@

Član
Tu od
4 Tra 2012
Poruka
61
Sto se tice Valipileta sigurno neces pogrijesiti..Nije da ih reklamiram ali vec dugo uzimam njihove pilice i jako sam zadovoljna..Dobro napreduju a mortaliteta skoro da nema..U prosloj turi od 100 pilica dvoje je bleknulo, sto je sasvim prihvatljivo.
 

ddale

Novi član
Tu od
23 Velj 2015
Poruka
5
Evo stigli pilića danas, živahni skakuću, cvrkuću nisam primjetio da ima nekih neuobičajenosti, ali nisu od valipileta nego od hraščaneca kaže trgovac promijenili su dobavljača. Nadam se da neće biti problema, nije mi htio odavati poslovne tajne nego kaže samo da ne rade više s valipiletom.
Što se tiče vitamina uzeo sam A+D3+E jer su jedino to imali u trgovini.
bhorv kako im ti daješ te vitamine i koliko dugo jer trgovac mi je reko dosta manju mjeru nego što piše u uputstvima.
 

Najnoviji postovi

Na vrh