• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
ja uzimam iz pilka patke,guske,neselice,pilice vec 5-6 godina i super su.
 
H

Hrvach

Guest
Magla, 90% ljudi iz naše okolice tovi piliće od tamo i jako su zadovoljni. Moram ih malo reklamirati, možda dobijem kakav popust:lol::weedman: Stvarno rade profesionalno i nemam prigovora
 
I

ihorzic

Guest
Pilko je sasvim uredu što se tiće robe.
Asortiman je OK.
Pitanje je samo koju sortu uzimate i za što Vam treba.

Nije isto uzeti pile za trotjednu prodaju ili pile za intezivan tov do kraja.

To sam mislio na sorte ROSS ili Hibro ili ,..
 
H

Hrvach

Guest
Mislim da Pilko ima ROSS piliće ali nisam siguran, možda kolega Filip zna pošto i on uzima od njih.
 

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
ma ako su dobri dobri su nema veze jel kob ili ros samo da je jato dobro i briga oko higijene i temperature pri valjenju i transportu .
 

donmarco

Član
Tu od
28 Velj 2011
Poruka
237
Ross Chickens are from New Zealand. This chicken breed is created from two main poultry breeds, the Ross chicken from Scotland and the Cobb chicken from the United Kingdom or the United States. These chicken breeds are known for their broad chests, white feet, and a ferocious appetite that enables them to grow at rapid paces. They are popular breeds of chicken for home poultry keepers and each one or two years, new batches of fertile eggs are hatched to maintain a parent flock. Subsequently the new flock produces chickens for poultry production.

Ross Pilići su iz Novog Zelanda. Ova piletina pasmina je stvorena od dvije glavne peradi pasmina, Ross piletine iz Škotske i Cobb piletinu iz Velike Britanije ili SAD-u. Ove piletina pasmine su poznati po svojoj široka prsa, bijela stopala, i divlji apetit koji omogućuje im da rastu u brzom koraka. Oni su popularni pasmina piletine za dom peradi čuvara i svaki jednu ili dvije godine, nova serija plodne jaja izleći za održavanje roditeljsko jato. Nakon toga novi stado proizvodi pilići za proizvodnju peradi.
Google translate
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ross Chickens are from New Zealand. This chicken breed is created from two main poultry breeds, the Ross chicken from Scotland and the Cobb chicken from the United Kingdom or the United States. These chicken breeds are known for their broad chests, white feet, and a ferocious appetite that enables them to grow at rapid paces. They are popular breeds of chicken for home poultry keepers and each one or two years, new batches of fertile eggs are hatched to maintain a parent flock. Subsequently the new flock produces chickens for poultry production.


Google translate

čuj daj ti nama to prevedi ima nas koji nismo baš jezično obrazovani:rolleyess:
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
evo i mi se bavimo tovom pilića...baš smo danas dobili piliće u jutro...
sorta je ross..
forum063.jpg

By claasceltis at 2012-01-05
forum067.jpg

By claasceltis at 2012-01-05
forum066.jpg

By claasceltis at 2012-01-05
forum065.jpg

By claasceltis at 2012-01-05
forum064.jpg

By claasceltis at 2012-01-05
 
H

Hrvach

Guest
Kakav je ovo pilić na 3 slici? To je isto ROSS ili im se zalomilo nekaj?
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
gdje se mogu kupiti ti piliči ross za tov dali je to ovo šta mi kupimo po vetrinarskoj ili negdje za tov
 
H

Hrvach

Guest
Da, ove koje kupimo su najčešće ROSS pilići. Barem je tak kod mene u Pilku
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
hmm...ja sam krivo napisal..ovaj na treći sliki je kob sorta a ne ross...:S
jer ima i dve hiljade kob-a...a ostalo ross.
 
I

ihorzic

Guest
koliko ti je u turnusu i za koga radiš
ako nije tajna
 
Na vrh