• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Sasso ima golovrati, grahorasti i crveni a razlike osim u boji nema (možda neka mala ali za nase količine zanemarive) . Konkretno moji na selu uzimaju te sasso i drze u slobodnom uzgoju oko 4 mjeseca (ako iz zatvoriš tov će biti kraći naravno) ,kad se zakolju budu jako krupni pilici,imaju cvrsce i kvalitetnije meso a opet mlado da se može i peć i svašta radit s njim... Nešto i prodaju po 30-35 kn/kg ...
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Ok, recite mi koje su to mesne pasmine tzk. "Domaci"? Sasso hibridi? Kakvi sta, nisan narocito upucen znan da ima svakakih sassoa?
Ja sam ovdje od kolege "ivanhecimovic" otkrio golovrate kokoši-to je ludilo u pozitivnom smislu...
Kokoši nesu super krupna jaja i stvarno dosta (ne znam koliko, nisam brojio), a mladi pjetlići mi budu sa 3-4 mjeseca oko 2 kg... Ja sam mislio na te "domaće".
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Meni su se zatrgle skoro, imam još svega par komada nikak dobit dobrog pijevca od njih... Jedan je prosle godine bio prekrasan i krupan i ostavim ga za rasplod ali je posto agresivan pa je otiso🔪
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,189
Danas rjesili ekipu iz tova...40 kom...cisti ocisceni u prosjeku 3.5 kg (izvagano 10 kom za prosjek)... zadovoljan
 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
Meni su se zatrgle skoro, imam još svega par komada nikak dobit dobrog pijevca od njih... Jedan je prosle godine bio prekrasan i krupan i ostavim ga za rasplod ali je posto agresivan pa je otiso🔪
Ja sad imam 4 mlada pjevca i 6 kokica (4mjeseca)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Trenutno imam starog golovratog kokota, 5 mladih bijelih prošaranim sivom bojom i jednog mladog crvenog. Uz kokote i stare kokice, imam i 6 mladih kokica, 4 golovrate, jedna crvena i jedna žuta. Sve su po cijeli dan u voćnjaku na paši, ali su stari i mladi još uvijek razdvojeni. Bijeli mladi kokotići idu pod nož čim nakupe dovoljnu težinu. Kad riješimo bijele, trebalo bu spojiti stare i mlade. Dvoumim se jel pustiti mladog crvenog kokotića ili da ostane stari golovrati. Stari kokot me se boji. ali kad mu okrenem leđa, zaleti se za menom, a ak slučajno čučnem odmah mi je na leđima.
Ako ostavimo starog, kak se bu ponašal prema mladim kokicama?

 

kninquin

Aktivni član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
1,226
opa, ovaj je i promukao.
Ja ne ostavljam nikada te "agresivce", oni i napadaju iz straha, a ako imaš malu djecu onda to može biti i jako opasno!
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,918
Ja sam svog pjetla odma prvi dan kad sam ga donio naucio pameti. Poceo se frajer zaletavati dok mu nisam pokazal metlu. Sad kad udjem medju kokosi one mi jedu iz ruke a on ne prilazi blizu. Inace svake godine promjenim pjetla i to gledam da nije previse tezak a ni sitan. Ovoga imam jedno 8 mjeseci i super je. Htjel bi potomstvo od njega al kvocke ni pod razno. Jedan mi je austrolorp napal djecu dok su se igrala i od onda sam oprezan preventivno sa svakim pjetlom. Bolje nek se on mene boji nego ja njega.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Taj golovratasti nije bil dominantan kao mladi, ali smo većeg "riješili" jer je bil pretežak. Izgleda da mu je ostal strah od onda. Čim ga pogledam bježi, ali kad okrenem leđa, ponekad koristi za pokušaj napada. Žal mi ga je zbog toga kaj je golovratač.
Inače, volim da su mi sve domaće životinje pitome i tome ih priučavam od mladosti. Ovi mladi kokotići jedu iz ruke i ne bježe od mene.
 

HobiFarmer

Novi član
Tu od
19 Svi 2020
Poruka
20
Ekipa hvala na odgovorima. Sutra mi stize 80 jednodnevnih brojlera drzat cu ih za pocetak u 2m2 zasticene od vjetra na krupnoj piljevini i pod 250w infra zaruljom valjda ce bit dobro sve..
Recite mi koliko prije klanja davat samo kukiruz pod uvjetom da im ne ofali necega pa da ne krepaju ili sta vec. Moze li im se davat 10% supera + kukuruz citav zadnni dio tova? Hvala
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,642
Ja ih zadnjih 10 dana držim na čistom šrotu da se "očiste" od koncentrata
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,642
Minerali i vitamini su im najbitniji u ranoj fazi tova, da ne oslabe na noge. Nikad nikakvih problema
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Ja drzim oko tjedan dana, inace je pisalo na vreci koncetrata (ako se dobro sjećam možda vam sad krivo kazem) da je dovoljno 5 dana da se ociste
 

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,189
Ja najmanje 5 al zna se dovuci do 10 dana kad se skomplicira nesto pa se odgadja dan kolinja...
Nista im ne fali i ako postepeno smanjujes super nema niti strajka na jelu niti pada na vagi...
 
Posljednje uređivanje:

HobiFarmer

Novi član
Tu od
19 Svi 2020
Poruka
20
Dat cu in starter pa grower i onda mijesat srot sa konc. i zadnjih 5-10 dana samo kukuruzon probat uz malo muvisela i kostovita.
 

HobiFarmer

Novi član
Tu od
19 Svi 2020
Poruka
20
Hvala. E sad me zanima sta sa hranom koja ima kokcidiostatik, dal da im dajem samo za vrijeme startera ili da kupujem i grower sa kokcidiostatikom ili ne?
 

Najnoviji postovi

Na vrh