• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktori s duplim komandama za rad unatrag... iskustva?

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Da li tko ima iskustva s traktorima koji imaju duple komande za rad unatrag... ?
gledam sto se nudi kod nas od takvih strojeva i stvarno su rijetki.

Kakva su iskustva, gdje vani pogledati ponudu jer ne znam kako takve traktore u njemackoj i drugim zemljama nazivaju. Mozda netko od forumasa ima ili je radio s takvim strojem pa da napise iskustva i dojmove.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
Misliš na ono da se sjedalo okrene i moš vozit unatrag ko npr MB trac,fendt,Antonio carraro??

To ti se zove Rückfahreinrichtung :rolleyes:
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Da na to mislim, da ima mali volan otrga i komande i kada okrenes sjedalo sve radis unatrag
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Da imam neku ideju za takav traktor kopcati malcer...

Da li znas koji je engleski naziv za te strojeve?
 
Posljednje uređivanje:

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,032
Na hrvatskome su to reverzibilni traktori vjerovatno ni na engleskom nije puno drugačije mislim da ima jedan ili dva baš na njuškalu AC se prodaje
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Gledao sam na njuskalu sto se nudi... ima jedan ili dva stroja i to je to.
Antonio Carraro nisam ni gledao jer ne trazim vocarski traktor, ali svejedno hvala :(happy):

NH: nemam se sta odlucivati! Razmisljam o stroju 150+ ks
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Ima na njuskalu mf 6190 sa komandama iza ali to je 130ks a pretpostavljam da si ga vec i vidio..
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Ima kod mene blizu valtra t190 s duplim komandama. Al neznam jel koriste uopce. Zadnji put kad sam sjedio u njoj nije radilo. Zgodno izgleda i fino su uspjeli smjestit sve u kabinu.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
valtra ti to nudi serijski mozes nadoplatit,a svi ostali moras I na nadogradnju ima mi frend valtru sa serijskim okretnim volanom I new hollanda sa naknadno stavljanim okretnim volanom I nije bog zna kaj napravljeno stim da je kostalo 15000 eura I radjeno je u stayeru u austriji ali za silu je ok, za malcer bi ti preporucio valtru jer ju mozes naruciti sa pojacanjem na kardanau tak da traktor od 200 konja Ima djelove od 300 ajmo to tak nazvat em kaj je laksa u odnosu na ostale I ko koza je nema di neide,i vjeruj mi neopisivo je lakse radit tak bilo kaj jer ti je sve ispod tebe I preglednost je fantasticna
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Ima na njuskalu mf 6190 sa komandama iza ali to je 130ks a pretpostavljam da si ga vec i vidio..

Vidio sam ga, dobro izgleda i ima finu opremu ali mislim da je 130ks premalo za malo ozbiljniji malcer.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
zavisi za koji malcer fiksni noz ili noz koji se skriva,
fiksni noz je naravno bolji ali uvjek taj ali on kad zagrize on ne pusta,a noz koji se skriva on kad nemoze on samo cmolji tj kuri drvo I za neki zahvat od 225 sa nozem koji se skriva je dovoljno 130konja znam iz iskustva a fiksni noz bi to isto gonio samo je pitanje koliko dugo I obavezno super spore mora imat
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Isao bi na malcer s fiksnim vidama radnog zahvata 200-225 cm i tu 130 ks umire
I kao sto si gore napisao neusporedivo lakse je raditi u takvoj kabini nego cijelo vrijeme terati u rikverc preko ramena.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
gle radio bi on stim pitanje koliko dugo,ali obavezno super spore imas tu kolegu compy sa case 105 konja I fae 2,0 fiksni noz radi,razmisljas o novom traktoru ili rabljenom I koji malcer ahwi,fae,sepii,agriaster,orsi
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
Razmisljam o svemu rabljenom..... dok ne nadem traktor ne mogu se odlucivati za malcer jer kupovati traktor prema malceru nebi bilo smisla tj. lakse je obrnuto.
Fae, Ahwi pa Seppi tim redosljedom su mi favoriti!
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ja bi uzeo seppi mada to je sve tu negdje rabljenog sumara a dobro je tesko nac uvijek,ne kazem da nema,ja bi ti preporucio da uzmes valtru neznam koliko si upoznat snjom ali je savrsena za taj posao I minimum nekih 160.180 konja ak hoces radit a ne mrljat oko drva naravno pricam o zahvatu 2-2,25 e onda bi to bio vec posao,i hoces iskreno trenutno je takva situacija da bas I nema posla za to ima al to su sve neke parcelice po 1 ral I tak ja se vec dugo dvoumim jel da ga uzmem ili ne ali cu ipak pricekat jos malo pa vidjet problem kaj ljudi nemaju love
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
nemoj uzimat stare kante malcer ih ubija vise bus pod njemu nego kaj bus delal aj da je star do 5 god onda da ispod nikako
 

Najnoviji postovi

Na vrh