• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
Evo da pitam pametnije od sebe.Kupio sam frezu za traktor rabljenu.Međutim kad frezam čini mi se da je traktor u 1.sporoj malo prebrz,a moram ici s punim gasom da se freza fino vrti.Pitanje je da li je moguce staviti multiplikator na kardan?Onda nebi morao tjerati traktor na punom gasu i samim tim bi isao sporije.Traktor je Carraro 454 46 konja,a freza Palladino 1.30
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Ajd da lupim pa možda ostanem žvi: Da nije freza predviđena za 1000 okretaja kardana?
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
Mislim da nije.Kad ju zavrtim u zraku na prazno vrti se dost brzo ali na punom gasu.E sad,ovo je moje prvo iskustvo s frezama pa mozda i preuvelicavam.Meni se cini da je traktor prebrz,ne puno ali je.Evo freze,slike s oglasa,nemem drugih trenutno. freza-paladino-1.30m-slika-167792800.jpg freza-paladino-1.30m-slika-167792803.jpg freza-paladino-1.30m-slika-167792804.jpg
 

TH87

Aktivni član
Premium
Tu od
8 Svi 2016
Poruka
302
Ne znam, maschio 160 freza i antonio carraro 5800 TCF idem bez problema 2. ili 3. sporom ovisno kakav je teren. S IMT 542 sam išao 2. sporom uvijek.
 

sused joža

Član
Tu od
11 Kol 2008
Poruka
41
Nemam ja antonia.Traktor je inace malo cudan,i kad kosim sa striznom kosom moram ici u sporoj i puni gas.Ali to je vjerovatno jer je kosa pripasivana od neznam cega pa prenos bas ne odgovara i kosa dok je malo tuplja...I jos jednostepeni kuplung.Ali stari je htel dupljaka a ovaj je bil povoljan.Općenito o traktorima Carraro
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,093
Pa ako ideš punim gasom onda i traktor za toliko ubrza kretanje.
Znači da definišemo , jeli ti se čini ga je traktor prebrz odnosno freza spora samo na manjem gasu ili u svim režimima?
Moguće je da zamjenom lančanika u frezi ''došteluješ'' sebi mjeru koja ti treba.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Te stare freze su obično bile za veće okretaje van standarda, i sam sam imao takav slučaj i sretno je prodana
 
Na vrh