• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Imam jedno pitanje ovako za poznavaoce traktora duplaka Zetora. Konkretno me zanima koje gume od ovih 3 trebaju biti zadnje http://prntscr.com/5qx9gs Sad me isto interesuje jel ista velicina gume 16.9 30 ili 34? Koliko ja znam ovaj zadnji broj je velicina felge? Prednje su mi kao u katalogu ovde 12.4r24 a zadnje 16.9 30 i da napomenem da je puna felga ako nesto znaci :icon_scratch:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Po ovoj tabeli ti mozes da stavis nazad sve tri velicine, a odkud da su kod tebe r- 30"
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vjerojatno je to stavljeno na traktor prije prodaje, pazi na prednju vuču!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Danas probao 7.5 tona sa novim gumama na prikolici.
Ide sve u redu, ali moram je dignut na fedrima jer kad skrećem ima premalo mjesta između gume
i bolcna za kipanje. Prst od bolcna do gume, premalo.

 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koliko je široka ta prikolica, unutarnja mjera??
Stane tako paleta u 2 reda s zatvorenim stranicama??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Onda bi na Pronarku trebalo stati toliko, druga je stvar kaj gume nebi izdržale vjerojatno!
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
A neznam, mi smo na onim gumama vozili otkako je nova od 2003. ili 2004.
i vozila je dosta ovakvih tereta, ali eto zadnjih godina smo čekali koja će prva puknuti
jer su spucale i doslovno se odljepile.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na Pronarki su obične balonke 11.5/75 - 15.3", željam i je staviti takve kamionske, 17.5" ili 19,5" ali šireg i nižeg profila nego kod Antonia.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,456
Takve su i kod mene na tehnostrojki. Samo sto je gabaritno manja. Ako se dobro sjecam jednom smo natovarili 6.5 tona sjemenske psenice. Bilo je ruzno za gledat koliko je vislje od nje bilo.
Nemoj puno patit na sire gume. Jesenas sam vukao zmaj sajlasicu i nisam mogao vjerovat koliko se lakse vuce od obicne zmajevke sa 18" gumama
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Moraju ici 2 palete jedna do druge kad su tako okrenute. Ja sam na nasoj utvi 4t vozio 5 paleta umjetnog uz normalno zatvaranje stranica a ona je i uza i kraca od ove tehnostrojke.

Sto se tice guma, svakako bi glas dao sirim gumama. Sajlasica ima 20" gume i to se sigurno po asfaltu lakse vuce nego balonke. Ali sta se desava u polju? Jesenas u silazi sam vukao svoju 8 tonku sa 10,5x16 i flieglicu sa 17 ili 18" balonkama. Neznam sad sirinu ali barem su u pola sire gume od ovih mojih. Dok je moja tonula kao luda, flieglica nije prakticki tragove po polju ostavljala.. Samo plovi.
Kamionska guma je super na cesti, ako je dovoljno siroka nece previse tonut na polju, no voli bjezati bocno ako teren visi i ako je mokro. Isto tako se zna prestati okretati ako malo vise potone. Ne desava se to samo kod duplih guma.
Svaka je za nesto. Negdje dobijes, negdje izgubis..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Istina je ovo za bočni nagib, u silaži sam vukao onu Welgericu, ima 20 cola kamionske velike gume, mislim da je stara dimenzija 11.0 R20, gume su strava, ali to bježi po blatu na nagibu kud hoće, jedino kak veli kolega, ne ostavljaju trag po polju, samo plove.

Kolega je kupil novu LEŠKO 8t prikolicu, ima prerađana srca na kamionskim felgama 22.5", ali gume su niskoprofilne 355/50R22.5, e to su gume, fino se vozi, ne skače, a bombastično izgleda.

Ove kaj je uzel Antonio sam več na nekoliko novih prikolica vidio da ljudi mjenjaju, znači da valja.
Dimenzija je 265/70 R19.5, mislim da je to neki standard gume za tu colažu.

E sad, pošto se baš ne razumijem previše u dimenzije kamionskih guma, dal postoji neka guma šira od te 265, a da je niži balon u promjeru 19,5", nešto kao npr. 295 ili 305/50R19.5"???
 
Posljednje uređivanje:

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
samo da nadodam dimenzija se da nač svakakva. samo moraš izmjeriti da ti nije previsoka da ti stane, a širinu kakvu hoćeš nabaviš sam da ti colaža paše a felga se lako proširi kod majstora koji zna što i kako to napraviti....
ja sam nabavio 420 65 r 24 gume i obićne felge 12.4 24 sam dao proširiti. i namontirao gume dobio sam sitnicu višlju i više od duplog širu gumu na pogonu i sad to opće ne tone po ovom mekanom....
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
Pozdrav forumaši , kupujem uske gume za mf radialne 12.4 R36, imam u ponudi Alliance 3093kn sa pdv u Rataru , i Taurus point 8 2890kn u Sloveniji kod Furlana, kaj mi preporučujete od tih dviju guma da uzmem , kako su se pokazale?
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Ja predlažem taurus imao sam priliku vidjeti obe gume samo u drugoj dimenziji i
alliance imaju plitku šaru i uži im je gaz
 

Najnoviji postovi

Na vrh