• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

N

Neven 533

Guest
evo ja se mogu pohvali da na novom zetoru u 4,5 godine orginal mitas gume su se doslovno potrošile, u oranju ga ne moram ni probat potjerat jer nema učinka, za starog zetora kupio novu petlas (bivši barum) guma je veća i malo širja, zetor leti s njome....dimenzije u iste 14.9-28....razlika se vidi i iz blizine i iz udaljenosti...

a ja bas mislio kupovat mitas za IMT 577 dv i sto sad jesu to dobre gume ili bi mi tko preporucio bolje.....
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
mitas su jako dobre gume,e sad ja ih nisam imo dosad jest da ih hvale,ja imam ruske voltire i jako dobra guma, skoro uzimo 11,2 -20 i bila je malo vise od 300km(malo preko 150e)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
mitas su jako dobre gume,e sad ja ih nisam imo dosad jest da ih hvale,ja imam ruske voltire i jako dobra guma, skoro uzimo 11,2 -20 i bila je malo vise od 300km(malo preko 150e)

Gdje si uzimao te ruske gume, ja vidim da ih drzio dion po cijeni 150 EURA komad, ali meni bolje odgovaraju 12.5x20, pa te zato pitam da vidim imaju li oni tu velicinu,
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
Pa kaj nije Mitas bivši Barum :scratch

..bio je,ali je mitas prodao licencu i kalupe il ikako se to veće kaže petlasu u tursku....imam na montiranu barum i mitas,posve 2 različite gume....
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
a ja bas mislio kupovat mitas za IMT 577 dv i sto sad jesu to dobre gume ili bi mi tko preporucio bolje.....

petlas ti je veća ili višlja guma i jeftinija 250 kuna od mitasa u istim dimenzijama,kod mene 14.9-28 petlas je koštu 2350 a mits 2600
 
N

Neven 533

Guest
petlas ti je veća ili višlja guma i jeftinija 250 kuna od mitasa u istim dimenzijama,kod mene 14.9-28 petlas je koštu 2350 a mits 2600

jel dobra dal se trosi ... jer kosta 3500 kn komad 18.4 /15 30
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
jel dobra dal se trosi ... jer kosta 3500 kn komad 18.4 /15 30

...eto prošla je godina dana i orali,tanjurali,dosta transporta i još uvjek se nije raširila drži oblik,nema pukotina po njoj...ima oblik sličan radijalki...
 
N

Neven 533

Guest
...eto prošla je godina dana i orali,tanjurali,dosta transporta i još uvjek se nije raširila drži oblik,nema pukotina po njoj...ima oblik sličan radijalki...

vjerojatno cu njih i uzeti 14 platana imaju jake su da mogu i u sumu u svuda da poduraju jer sad su na njemu neka ruska stara ko i on i barum pise jos ČeškoSlovačka
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
vjerojatno cu njih i uzeti 14 platana imaju jake su da mogu i u sumu u svuda da poduraju jer sad su na njemu neka ruska stara ko i on i barum pise jos ČeškoSlovačka

...ja ću sigurno uzet vjerojatno i drugu gumu da ih uparim za idućih 10 godina od petlasa,jer barumke su mi trajale 15 godina dok nisu počele rifne otpadat....
 
N

Neven 533

Guest
...ja ću sigurno uzet vjerojatno i drugu gumu da ih uparim za idućih 10 godina od petlasa,jer barumke su mi trajale 15 godina dok nisu počele rifne otpadat....

tako ja i racunam da mi traju ne da ih odlomi prije vremena... a i guma je sve na traktoru kako vuci kad je ravna...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
tako ja i racunam da mi traju ne da ih odlomi prije vremena... a i guma je sve na traktoru kako vuci kad je ravna...

....eto jučer smo malo išli orat i na 6211 je ta petlasica,na traktoru ne radi blokada i išo je bolje nego 4320 sa novim mitasicama....
 
N

Neven 533

Guest
....eto jučer smo malo išli orat i na 6211 je ta petlasica,na traktoru ne radi blokada i išo je bolje nego 4320 sa novim mitasicama....

e onda je to to...
 
E

edo_tub

Guest
Galaxy je jedan od vodećih proizvođača guma u USA, 2003 godine su kupili fabriku "Rumaguma" iz Rume RS, i sada se tu proizvode njihove gume za ovaj deo Evrope. Ja sam nedavno uzeo njihove balonke za prikolicu, a od ljudi koji su kupovali za traktor čuo sam samo pohvale.



imam ove gume na 539 zadovoljan tacnije prezadovoljan
mala potrosnja guma imam ih 4 godine nisu mrdnule iako sam cesto u transportu a i u ostalim radovima
za mene Galaxy sasvim dobar i nepoderiv
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
petlas ti je veća ili višlja guma i jeftinija 250 kuna od mitasa u istim dimenzijama,kod mene 14.9-28 petlas je koštu 2350 a mits 2600

ja radim s gumama 8 god.(vulkanizer) petlas se nemože usporediti s mitasom dakle mitas 18.4-30 riješim ti ja mitasa sa 14 platana za 3300kn
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
vjerojatno cu njih i uzeti 14 platana imaju jake su da mogu i u sumu u svuda da poduraju jer sad su na njemu neka ruska stara ko i on i barum pise jos ČeškoSlovačka

mislim da je barum daleko najjači s gumama traktorskim ali ga je teško gotovo nemoguće naći jer kažu da proizvodnja traktorskih guma nije rentabilna zato ode sve na istok
 

Najnoviji postovi

Na vrh