• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
....eto jučer smo malo išli orat i na 6211 je ta petlasica,na traktoru ne radi blokada i išo je bolje nego 4320 sa novim mitasicama....

ja stavio na ŠTORcu na prednji pogon petlasice i prezadovoljan sam njima.

Definitivno imaju moju preporuku. Čekam da poderem stražnje pa da i otraga stavim petlasice...
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
ja stavio na ŠTORcu na prednji pogon petlasice i prezadovoljan sam njima.

Definitivno imaju moju preporuku. Čekam da poderem stražnje pa da i otraga stavim petlasice...

...sam ćeš se uvjerit da nisi pogriješio...
 
N

Neven 533

Guest
Dal moze te ko petlas zadnje slikati malo da se vide ko ima nove....
 
N

Neven 533

Guest
..moje su korištene ali izgledaju kao da su jučer kupite osim malo blata po njima...

Koliko ih imas vec dugo ja razmisljam da cu staviti od 14 platana da ne bi slucajno pukle i to nije velika razlika u cijeni...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
kakve su ovo dimenzije? (ups, našao dalje na donjim stranicama "normalne" dimenzije :lol: )
i ko kaže da nema glupih pitanja ?! :rolfer:

http://vulkal.hr/pdf/PETLAS.pdf

treba mi guma 12.4/28 ili 12.4/32, koja ide na fergija 533?
 
Posljednje uređivanje:

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
kakve su ovo dimenzije? (ups, našao dalje na donjim stranicama "normalne" dimenzije :lol: )
i ko kaže da nema glupih pitanja ?! :rolfer:

http://vulkal.hr/pdf/PETLAS.pdf

treba mi guma 12.4/28 ili 12.4/32, koja ide na fergija 533?

prošle godine 6. mjesec,moja je inače 14.9-28,a na fergi imam standardne 11.2-28....
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
bolje su ti orginal 11..

traktor bu kosil i prikolicu vukal, a zemljište mi je udaljeno oko 12km...
malo bi bio slabiji, ali bi brže išal na 1600 okretaja :D

neče vuć 5 tona ko kaj Slavonci delaju :lol:

šala mala :weedman:
 
N

Neven 533

Guest
traktor bu kosil i prikolicu vukal, a zemljište mi je udaljeno oko 12km...
malo bi bio slabiji, ali bi brže išal na 1600 okretaja :D

neče vuć 5 tona ko kaj Slavonci delaju :lol:

šala mala :weedman:

a je al neznam da mu sto daju 12 vise jer neki su imali pa im je bio slabiji pa su skidali sad eto neznam mozda ce ti vise pasati jer 549 ima 12 gore ...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
a je al neznam da mu sto daju 12 vise jer neki su imali pa im je bio slabiji pa su skidali sad eto neznam mozda ce ti vise pasati jer 549 ima 12 gore ...

bratić ima 539 sa 12-sama, i traktor leti...
osjeti se kad vučem 5-6 metara sirovih drvi da je slabiji od ostalih 539 koji imaju 11stice kad ide u brdo, al to brda kaj imam već znam na pamet u koje mogu u prvoj, a u koje u 3ćoj sporoj ako smo baš pretjerali sa vozom :lol:

valjda ima koji forumaš 533 i 12stice na njemu ?...
 
N

Neven 533

Guest
bratić ima 539 sa 12-sama, i traktor leti...
osjeti se kad vučem 5-6 metara sirovih drvi da je slabiji od ostalih 539 koji imaju 11stice kad ide u brdo, al to brda kaj imam već znam na pamet u koje mogu u prvoj, a u koje u 3ćoj sporoj ako smo baš pretjerali sa vozom :lol:

valjda ima koji forumaš 533 i 12stice na njemu ?...

Ti najbolje znas sto ti pase u tom slucaju .... 12 :D
 
N

Neven 533

Guest
a ne znam da li će bit isto ko na 539, ili je 533 puuuno slabiji...
taj dio me muči...

Jedan je imao na 533 ovdje al je bio los motor slabije mu je vukao bio lijen da ne recem ko ursus... mali :eek:
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Jedan je imao na 533 ovdje al je bio los motor slabije mu je vukao bio lijen da ne recem ko ursus... mali :eek:

bit će najbolje da preselim felge sa bratićevog 539, i probam prikolicu punu drva dovuć :D
 
N

Neven 533

Guest
bit će najbolje da preselim felge sa bratićevog 539, i probam prikolicu punu drva dovuć :D

Najbolje pa ces vidit ja sam sebi nove 11 na 533 stavio ide ko lud kopa sad koliko je jaci s novim gumama uzeo sam trayalke 2500 kn... :gitarist:
 

petar

Aktivni član
Tu od
15 Pro 2007
Poruka
1,261
valjda ima koji forumaš 533 i 12stice na njemu ?...

Ja sam imao na svom, neznam, meni se to puno više sviđalo nego sada na ovom 11-ice. Al kako je bio drugi traktor razliku u snagi neznam al da je bilo bolje nego sad s 11 sigurno je, pogotovo u šumi, u sjetvi je manje propadao.

Taj s 12icama je išao bolje nego ovaj s 11, mazo ga je ko beba zvečku u svakom poslu, a okrenio sat ispočetka, imo generalnu, nizak pritisak ulja, iskako iz brzina..

Tak da se ovisi do traktora, na ovaj sad sigurno nebi stavio 12 gume a stvarno je uredan, dok na 539 sigurno bi..
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Ja sam imao na svom, neznam, meni se to puno više sviđalo nego sada na ovom 11-ice. Al kako je bio drugi traktor razliku u snagi neznam al da je bilo bolje nego sad s 11 sigurno je, pogotovo u šumi, u sjetvi je manje propadao.

Taj s 12icama je išao bolje nego ovaj s 11, mazo ga je ko beba zvečku u svakom poslu, a okrenio sat ispočetka, imo generalnu, nizak pritisak ulja, iskako iz brzina..

Tak da se ovisi do traktora, na ovaj sad sigurno nebi stavio 12 gume a stvarno je uredan, dok na 539 sigurno bi..

zahvaljujem na odgovoru, nisam stigao još ovog svog opteretit, pa ne znam kak vuče, pali ko mina... budem vidio, al svakako bih rađe 12 stice na njemu....
 

Ruddy

Član
Tu od
17 Ožu 2009
Poruka
212
bratić ima 539 sa 12-sama, i traktor leti...
osjeti se kad vučem 5-6 metara sirovih drvi da je slabiji od ostalih 539 koji imaju 11stice kad ide u brdo, al to brda kaj imam već znam na pamet u koje mogu u prvoj, a u koje u 3ćoj sporoj ako smo baš pretjerali sa vozom :lol:

valjda ima koji forumaš 533 i 12stice na njemu ?...

..moj susjed na 533 bez kabine ima 12.8-28,ide mali ali nije to to....
 
Na vrh