• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
ok ako je za transport jesuli gume bolje od ovh





Uploaded with ImageShack.us




Š A L A sory

hahaha jesu bolje su, prije dvije godine uzeo sam galaxy zadnje gume, dobre su zadovoljan sam s njima,, bolje su od rekorda koje su bile na njemu prije galaxy..
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
drago mi je da nemaš gumenih problema i da si njima zadovoljan jer gume nisu mali izdatak a bez njih ne vrijedi ni traktor
 

Meho

Član
Tu od
21 Sij 2011
Poruka
91
drago mi je da nemaš gumenih problema i da si njima zadovoljan jer gume nisu mali izdatak a bez njih ne vrijedi ni traktor

Hvala, galaxy su se pokazale kao dobre gume, kad je doslo vrijeme da se gume mjenjaju, na forumu sam procitao da su galaxy i good year, dobre gume, pa sam uzeo i ja da isprobam i vrijede svaki novčić,, da sam uzeo rekord do sad bi ispucale ripne i izlizale se, a stomil gume su po meni malo bolje od rekorda, al dok god budemo mogli naci za nabaviti galaxy ili good year,, te gume ide na traktor ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ma lako je za te gume, pogotovo nisu vucne , pa moze i priblizna velicina, mene muce 12,5 x20 vucne, nigdje ih nema.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
ne citas dobro,trebaju mi pogonske dakle vucne,stavi slobodno 11,2x20 nista ne remetis,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ovdje imaju sve moguce dimenzije guma, vrlo korisno.
http://www.michelinag.com/agx/en-US/products/product_detail_pages/09Michelin AG_DataBook.pdf


Calculation for determining front axle lead is as follows;

Front Tire rolling circumference x Front/Rear drive train ration
Rear Tire rolling circumference


kod mene je situacija ovakva,

312 x 1,44 / 469 = 95,7%, a trebalo bi da je u plusu, tj da su prednmje gume brze od zadnjih, sto znaci da trebam prednje gume veceg obima. Ovaj proracun je sa prednjim gumama 12.5R20 i zadnje 16.9R34. Ovaj prenosni odnos (1.44) sam dobio mjerenjem, brojanjem okretaja kotaca, i nisam bas siguran jeli to to, pitanje je gdje naci taj podtaka, trazio i nigdje nema.
Za ovaj omjer ja bih trebao staviti prednje gume 11,2R24, koje mi je lakse naci posto su standardne, ali je problem gdje naci felge.
 
Posljednje uređivanje:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
svaki bi mjenjac trebo da ima tolerancije u prenosu tj u omjeru okretanja prednjih i zadnjih,jedan covjek je tako na fenda savljo vece prednje tj.24 a nazad 30 i imo je problem guranja prednjih ispred sebe kad ukljuci prednju,tvoj omjer je dobar na fendu prednje 20 a nazad 34,da si blize pa da skinemo moje felge s gumama pa da probamo,ali evo ti za primjer na mom caseu su bile nazad 30 i naprijed 24 i nije bilo problema tj da traktor gura prednje kad ukljucim prvu vucu,ali sam moro promjeniti sa 24 na 20 zbog nosaca prednjeg utovarivaca i opet nema guranja prednjih tockova kad ukljucim prednju vucu a omjer je 30 nazad naprijed 20,tako da ti ne bi buno igralo to sto bi stavio 11,2 20
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
razlika između 11,2R20 i 12.5R20 je oko 5-6 cm u opsegu. Aove 11,2R24 je lakse naci, radi ih i galaxz i nisu skupe, dok su ove 12.5R20 od continetla ili good year dođe 2 x 350 EURA
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
13,00 R20 14,75/80/R20 malo me buni dimenzija ovih guma, sto znace ovi brojevi
 

deinstalator

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
300
13,00 R20 14,75/80/R20 malo me buni dimenzija ovih guma, sto znace ovi brojevi

Primer: 195/65 R15 91 T
Simbol Značenje 195 Širina gume (gazeće površine - protektora) u milimetrima. 65 Profil gume (serija) - odnos između visine bočnog zida i širine gazeće površine (protektora) izražen u procentima. U ovom slučaju, visina je 65% širine gume. R Označava radijalnu konstrukciju. 15 Prečnik felne (u inčima - colima). 91 Indeks nosivosti, koji vam omogućuje da izračunate maksimalno opterećenje iz tabela. Broj 91 znači da ova guma može izdržati maksimalnih 615kg opterećenja. T Indeks brzine. Slovna oznaka koja označava maksimalnu brzina koju guma može izdržati pri dozvoljenom opterećenju, u ovom slučaju 190km/h. Indeksi brzine sa maksimalnim brzinama nalaze se u tabeli indeksa brzine. Gume sa većim brzinskim indeksom su skuplje, jer imaju posebnu smešu koja im dozvoljava da postignu veću brzinu.

Više informacija na:http://www.4gume.com/o-gumama/oznacavanje/
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ma jasno mi je ako je tako napisano, ali na oglasu stoji ovako
13,00 R20 14,75/80/R20, cini mi se kao jedna dimenzija oynacena na dva nacina, i otkud sad ovamo 13 cola sirina a za istu gunmu opet 14,75 ili taj broj oznacava nesto drugo. I ovo /80 ali od cega kojeg broja, mene samo zanima koji je obim te gume zbog prijenosnog odnosa.
Ili je mozda oglasivac stavio greskom velicinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,026
Ma jasno mi je ako je tako napisano, ali na oglasu stoji ovako
13,00 R20 14,75/80/R20, cini mi se kao jedna dimenzija oynacena na dva nacina, i otkud sad ovamo 13 cola sirina a za istu gunmu opet 14,75 ili taj broj oznacava nesto drugo. I ovo /80 ali od cega kojeg broja, mene samo zanima koji je obim te gume zbog prijenosnog odnosa.
Ili je mozda oglasivac stavio greskom velicinu.
Bolje da su ti gume naprijed malo veće nego malo manje ;)
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
apsolutno se slayem sa tobom, oe i trebaju da vuku prije nego yadnje proklizu, jer imaju manje optertecenje i lakse proklizu, a ne da ih zadnje stalno guraju, i da jos ukoliko su prednje vece onda kosd motanja to ide u prilog, jer kotaci prave duzi put.
Ako si otvarao ovaj link priej sto sam slao to su gume sa vojnih vozila vojske USA. Malo me dimenyije bune, ali nema mi druge nego da mi izmjere vanjski promjer ili jos bolja opseg pa cu ih uporediti sa trenutnim koje imama, mada mislim da i ove sto su na traktoru nisu bas odgovarajuce, jer kad iskljucim prednju vucu osjetim da traktor otpusti i lkase se krece, pogotovo ako je volan okrenut u jednu stranu.
Inace sam mjerio prijenosni odnos, digao jednu stranu ubacio u sporu i pustio da se okrecu prednji i zadnji, te broja i nabrojao da je odno zadnje/prednje = 1/1.44
tako da cu izracunatai na osnovu poznatog opsega zadnjih, prijenosnog odnosa, dobiti koji je optimalan opseg prednjih guma, uvayavajuci opet ovo da budu nekih 5% vece od iyracunatog.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,026
apsolutno se slayem sa tobom, oe i trebaju da vuku prije nego yadnje proklizu, jer imaju manje optertecenje i lakse proklizu, a ne da ih zadnje stalno guraju, i da jos ukoliko su prednje vece onda kosd motanja to ide u prilog, jer kotaci prave duzi put.
Ako si otvarao ovaj link priej sto sam slao to su gume sa vojnih vozila vojske USA. Malo me dimenyije bune, ali nema mi druge nego da mi izmjere vanjski promjer ili jos bolja opseg pa cu ih uporediti sa trenutnim koje imama, mada mislim da i ove sto su na traktoru nisu bas odgovarajuce, jer kad iskljucim prednju vucu osjetim da traktor otpusti i lkase se krece, pogotovo ako je volan okrenut u jednu stranu.
Inace sam mjerio prijenosni odnos, digao jednu stranu ubacio u sporu i pustio da se okrecu prednji i zadnji, te broja i nabrojao da je odno zadnje/prednje = 1/1.44
tako da cu izracunatai na osnovu poznatog opsega zadnjih, prijenosnog odnosa, dobiti koji je optimalan opseg prednjih guma, uvayavajuci opet ovo da budu nekih 5% vece od iyracunatog.
Možeš i 10%, jer im se omjer jače mijenja s trošenjem ripni nego kod zadnjih.
 

Najnoviji postovi

Na vrh