• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Z

zetor4718

Guest
..moj susjed na 533 bez kabine ima 12.8-28,ide mali ali nije to to....

11 i 12 nisu nikakva osjetna razlika.znam hrpu ljudi koji su ih promjenili i i jedino što se bolje ponaša u mekanom terenu.moj mali zetor je imao orginal gume 12.4-28 a ja sam kupio 13.6-28 i nije uopće bio slabiji već je bio brži i jači pri vuči klada jer je imao veći zahvat pa je manje progrebavao.na zetoru 6945 imam 16.9-30 gume a neki imaju 16.9-28 i jedino su sporiji.danas sam kupio gume 16.9-30 Mitas 12 platana a cijena po komadu je 4.500kn.sutra ću dati slike,a vidjet ću kako če se ponašati,sa obzirom na cijenu nebi trebale biti loše.
 
N

Neven 533

Guest
11 i 12 nisu nikakva osjetna razlika.znam hrpu ljudi koji su ih promjenili i i jedino što se bolje ponaša u mekanom terenu.moj mali zetor je imao orginal gume 12.4-28 a ja sam kupio 13.6-28 i nije uopće bio slabiji već je bio brži i jači pri vuči klada jer je imao veći zahvat pa je manje progrebavao.na zetoru 6945 imam 16.9-30 gume a neki imaju 16.9-28 i jedino su sporiji.danas sam kupio gume 16.9-30 Mitas 12 platana a cijena po komadu je 4.500kn.sutra ću dati slike,a vidjet ću kako če se ponašati,sa obzirom na cijenu nebi trebale biti loše.

Malo si previse dao za gume meni je za 577 14 platana mitas 3500 negdje 18.4 /15 30
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
..moj susjed na 533 bez kabine ima 12.8-28,ide mali ali nije to to....

vidim da je za i potiv 50-50%
pretpostavljam da ovih 50% kaj "nije to to" - ima loš motor koji je na izdahu...

i mislim da su gume 12.4 a ne 12.8 - a ovaj drugi broj je promjer? koji najveći stane u blatobran od 533 ? :lol:
 
N

Neven 533

Guest
vidim da je za i potiv 50-50%
pretpostavljam da ovih 50% kaj "nije to to" - ima loš motor koji je na izdahu...

i mislim da su gume 12.4 a ne 12.8 - a ovaj drugi broj je promjer? koji najveći stane u blatobran od 533 ? :lol:

A ti ja imam super motor al ne bi radio to jer neznam ne treba mu dodatno opterecenje jos s gumama...
Ipak ce ga to kostat i u potrosnji sigurno...
 
Z

zetor4718

Guest
Malo si previse dao za gume meni je za 577 14 platana mitas 3500 negdje 18.4 /15 30

Samo mi reci što ti piše na gumi,tko ih proizvodi?onda ču komentirati
josix ja sam to napravio na dva traktora i kažem ti može biti samo bolje,normalno nemožeš dati 16.9-30 umjesto 11.2-28 tada bi bilo razlike,ali ovo sitno.a ovo što neven kaže da će biti dodatno opterećen ili veća potrošna uopće nema veze!!Primjer:imt 539 i 540 imaju iste motore i mjenjače,a različite gume.ako ti bude više trošio ugradi mu čip,bit će više konja a manji potrošač!!!!:lol::lol::lol:
 
N

Neven 533

Guest
Samo mi reci što ti piše na gumi,tko ih proizvodi?onda ču komentirati
josix ja sam to napravio na dva traktora i kažem ti može biti samo bolje,normalno nemožeš dati 16.9-30 umjesto 11.2-28 tada bi bilo razlike,ali ovo sitno.a ovo što neven kaže da će biti dodatno opterećen ili veća potrošna uopće nema veze!!Primjer:imt 539 i 540 imaju iste motore i mjenjače,a različite gume.ako ti bude više trošio ugradi mu čip,bit će više konja a manji potrošač!!!!:lol::lol::lol:


Nisam ih jos kupio nove mitas 14 platana kod vulkanizera tako da a pitao sam na par mjesta samo su skuplje mislim ti trgovci bi zaradili na mrtvom.... :rolleyess:
 
Z

zetor4718

Guest
Nisam ih jos kupio nove mitas 14 platana kod vulkanizera tako da a pitao sam na par mjesta samo su skuplje mislim ti trgovci bi zaradili na mrtvom.... :rolleyess:

E onda nemamo o čemu razgovarati,kad kupiš onda ču ti reći u čemu je fora u cijeni.a trgovci su stvarno prokleti ama baš na svemu
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
jos uvijek trebam predje vucne gume 12.5x 20 ili nesto slicno, gdje naci a da nisu skupe kako mi se nude po 350-400 EURA za komad.
 
N

Neven 533

Guest
E onda nemamo o čemu razgovarati,kad kupiš onda ču ti reći u čemu je fora u cijeni.a trgovci su stvarno prokleti ama baš na svemu

Znam ne sekiram se ja od ovog uvjek kupujem gume jeftiniji je i da mi ih jeftinije
i dobre budu tako da se ne bojim....
Al ako ne budu valjale onda ce biti... :blackeye
 
Z

zetor4718

Guest
Znam ne sekiram se ja od ovog uvjek kupujem gume jeftiniji je i da mi ih jeftinije
i dobre budu tako da se ne bojim....
Al ako ne budu valjale onda ce biti... :blackeye

Ako ti misliš da je tako...ali zapamti nigdje nema jeftino a dobro,a siguran sam 99% kakve češ dobiti gume...!
 
N

Neven 533

Guest
Ako ti misliš da je tako...ali zapamti nigdje nema jeftino a dobro,a siguran sam 99% kakve češ dobiti gume...!

Ma ne sekiraj se ovi za cjelu hrvatsku prodaju jaki su tako da nema tu sad da mi proda krive stare i tako..
Jeftiniji su jer je ovdje jaca konkurencija pa moraju biti jeftinije
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Ma ne sekiraj se ovi za cjelu hrvatsku prodaju jaki su tako da nema tu sad da mi proda krive stare i tako..
Jeftiniji su jer je ovdje jaca konkurencija pa moraju biti jeftinije

Nadam se da cete jednom raspraviti oko toga, pa da se i ostali mogu ukljuciti u teme koje na muce, a vi ste gume vec kupli i neznam cemu sad tolika prica, ja gume upoce nemogu naci, i cekam da mi neko da link firme.
 
N

Neven 533

Guest
Nadam se da cete jednom raspraviti oko toga, pa da se i ostali mogu ukljuciti u teme koje na muce, a vi ste gume vec kupli i neznam cemu sad tolika prica, ja gume upoce nemogu naci, i cekam da mi neko da link firme.

Ja nisam kupio jos gume jos gledam koje ce mi bolje biti posto mi još nije hitno ..
A uzet cu ih preko Vulkala...
Evo ti link...
http://www.vulkal.hr/Default.aspx?Func=H
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ja imam stalno na 539 12-ticu guma je ok , ako bi mjenjao opet bi uzeo ( a već sam i mjenjao ) po mom mišljenju traktor je u svakom slućaju udobnije vozit sa njima po oranju i neravnom terenu , a da ne kažem da je u transportu osjeto brži što nam je vjerujem svima bitno . Pitanje je samo u kakvom je stanju motor da ih može gonit ,a ako je u takvom stanju onda bolje srediti motor jer što će nove gume na traktoru koji nema snage ?
mislim da veća korist je da se obrati pozornost na izgled i dubinu nove ripne jer svaka ripna nije jednako jaka u svakom poslu i što se tiće udobnosti a i vućne sille na aksijalnu ili radialnu . radialne su fenomenalne i pdnose veće terete . Mislim da su najeftinije ruske a imao ih je neki uvoznik iz Osjeka ja sam ih imao i bio sam zadovoljan.
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ok ako je za transport jesuli gume bolje od ovh





Uploaded with ImageShack.us




Š A L A sory

ako treba pumpati onda ovako



Uploaded with ImageShack.us
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh