• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
ŠANANA daj baci oko koliko koja ima platana,to dosta utjeće na izdržljivost i trajnost gume,naravno i kvaliteta same gume.
Ali recimo na petlas sa 3 crte i 6platana stalno poberemo trn i malo malo krpanje,dok sa 8 platana nikad problema sa bušenjem.
A i ove sa 6ply su ispucale nakon 3 godine dok sa 8ply nakon 5god su tek počele pucat sa strane.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Meni su te sa 3 crte se cak pokazale pre masivne pa na razlohanom prednjem trapu letaju, teske su, neke stare su isle bolje. Pogledat cu koliko su platana, cak mislim da su cultor bile vise platana od trayala, a cifra zanemariva. Al nemos mi reci da nije bitno kakva je guma, sta mislis koliko takav imt radi kod gazde, ja imam dva i uvijek je jedan u pogonu to je glavni traktor, veliki ore i pripremi, i sad za par kuna sparat i reci da nije bitno. Mozda trayal bolje drzi na snijegu kad okreces nego neka bolja, tko ce znati ;)
Btw. Imam savu s3 na golfu i michelin alpin a5 na passatu, obje su zimske alii..
Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Type-r, usporedil si Savu i Michelin. Nisi napisal, ali pretpostavljam da je Michelin u velikoj prednosti. Ja sa Savom imam različita iskustva. Kad sam imal Savu S3 made in Slovenia bila je u svemu bolja od Michelina A4, čak i trajnosti. Ali ista Sava made in Poland neusporedivo lošija od obje.
Slično iskustvo imam i s traktorskim pogonskim Pirelli gumama, made in Spain i made in Tunisia. Velika razlika u kvaliteti iste marke.
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Sava za snijeg zakon, sve ostalo lose dok michelin ide kao po tracnicama di god i kad god, veci dio zime je mokro nego pod snijegom pa je to velika stvar no nebitno, treba covijek gledat da dobije najbolje za svoje novce, to sam htio reci. Sava je poljska sad da.
Vidis ja sa a4 prezadovoljan isto, zato sam i kupio a5. Tko ce ga znat.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Iwano slažem se i u potpunosti si u pravu,ali i type-r dobro priča.

Znači jako je bitno di je rađena ista guma.
Evo recimo mitas srpska kao i trayal i cultor iz srbije puno lošije kvalitete nego neke gume tako i mitas iz češke ili petlas i seha turska.


Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Moje cultor su 8 platana made in serbia

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
@type-r
Sava se radi i u Sloveniji ! Ja ima Slovensku Savu
 

Prilozi

  • DSC_0138.jpg
    DSC_0138.jpg
    31.9 KB · Pregleda: 54
  • DSC_0139.jpg
    DSC_0139.jpg
    60.5 KB · Pregleda: 51

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Znam i to je guma, al kod mene nedobavljiva

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Žac ovisi koja dimenzija,uglavnom 15 i 16' su u sloveniji rađene dok 13 i 14' su poljske i nevaljaju baš niš,tvrde i kližu ko blesave po mokrom asfaltu.

Ja imam sada protekt zimske prednje michelin A2 i guma je stvarno guma,prezadovoljan sam,očeš suhi asfalt,mokri,meki snijeg,ugaženi snijeg,ide i ide a ne proklizava.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
trenutno su na traktoru gume; jedna 16,9 34 cultor, a druga zadnja je 16,9 r34, ne sjecam se proizvodjaca, koliko je pametno sad staviti umjesto njih 540/65 r34, obim je isti kao 16,9 34, samo je sirina veca, bojim se problema za prskanje kukuruza, oranje,
problem je sto su trenutno gume raspar, ova cultor je skoro nova, a druga radialna je neravnomjerno istrosena pa traktor poskakuje,
Da sad kupujem novu cultor da uparim sa ovom koja je na traktoru je veca investicija nego da nadjem dvije radijalne polovocinog stanja,
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
zanimljivo, ali jedna strana ripni je vise istrosena u sredini, tako da se oslanja u kretanju samo na jednu stranu ripni a ove istrosene su u zraku, tako da je prevelik razmak od ripne do roipne pa se traktopr cupka na sporijem kretanju. Zanimljivo da su ripne tako istrosene, kao da su od losijeg materijala radjene.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,343
Tak je i meni na malom traktoru i vulkanizer je rekel da nisam provjeraval i nije bila dosta napumpana te je zbog toga totalno nejednako potrošena.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Takvo trošenje ripni je večinom zbog prenapumpanosti gume.
Na koliko pumpaš 16.9?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Probal sam ja svašta al za kišu ljetni protekt je super,drži ko mutav preporod nakon toye i glupe fulde.
A o zimskima netreba puno ni pisat zakon.
Komad 13' je oko 180kn.
225/45/17.-390Kn.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,208
Evo kolega IvanKC, javi se kolegi i naruči nek ti dopeljaju doma i nek čekaju spremne dok stare ne spucaju do kraja :):icon_mrgreen:

Nek ove izduraju jos proljetnu sjetvu pa za na jesen dobije druge..
Nekak mi se ne daju jos novci kad ove jos idu, al stvarno bi bilo bolje da je sad kupim pa nek stoje, jer ako koja vrisne v pol sezone onda bude drz nedaj.. :D:
Al kad se tesko od novac odvojiti, al dok pukne moras i nema druge.

A ovo kaj govorite za kvalitetu gume, ako traktor radi puno bolje mu je staviti kvalitetnije gume a ne se svaki cas zamarati s tim..
Meni svi govore da sam lud kaj bi stavil radijalke na 539, da je to uzaludno bacen novac, ali meni je to glavni traktor na 20 jutara zemlje (12 jutara oranica), i taj radi poslove koji za njega uopce i nisu, pa ako nije zasluzil barem extra gume onda kvragu..
 

Najnoviji postovi

Na vrh