• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Da li netko ima iskustva s petlas traktorskim gumama, radial TA 110 (u pitanju su 480/70r34 i 380/70r24)?
Svi prodavači mi vele da su bolje od mitasa, a i jeftinije su.
Na univerzalu imam zadnje mitas radijalen već sedmu godinu i prezadovoljan sam.
 

Tiško

Član
Tu od
13 Ožu 2013
Poruka
146
Da li netko ima iskustva s petlas traktorskim gumama, radial TA 110 (u pitanju su 480/70r34 i 380/70r24)?
Svi prodavači mi vele da su bolje od mitasa, a i jeftinije su.
Na univerzalu imam zadnje mitas radijalen već sedmu godinu i prezadovoljan sam.

gle osobno iskustvo nemam al znam neke podatke,
mitas ti je postao i zamjenio continental premium,npr ja gledam za sebe continental 340/85/28 conti ac 85 je zamjenila mitas premium ac 85(u biti kupujes premium kvalitetu)
petlas je turski i jako dugo je u agro gumama e sad neznam kolka ti je razlika u cijeni?
meni je razlika 350kn,tak da se i čak gruntam,ili mitas ili petlas.
no s druge strane našo sam goodyear radial koji stoji na lageru 5 godina i puno je niži cijenom,no nek se nekaj desi s gumom kifla takve više nema u proizvodnji.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Je li zracnica 14.9-28 moze duvati 16.9-28 gumu ? Imam dvije zracnice a kupujem gume 16.9, pa razmisljam da li moram i zracnice kupiti ili ove sa 14.9 mogu ??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ima li tko kakvih saznanja gde se raspitati za radijalne gume 11.2-28 (280/85R28)?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Mene zanima to za ove 11,2-28 radijalke..
Isle bi na 539, jel ima veze koje su marke ili su sve dobre, tj kad bi kupoval da se kupe najjeftinije?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ono kak sam ti rekel, u tim malim dimenzijama jedne od najjeftinijih radijalnih su Mitas, Cultor, Petlas i možda Taurus, pa sad treba vidjeti gde je kakva ponuda.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ima li tko kakvih saznanja gde se raspitati za radijalne gume 11.2-28 (280/85R28)?

PETLAS 280/85 R28 (11.2 R28), TA110, TL118 - 1829,00 s pdv-om za gotovinu. Moguća dostava na kućnu adresu, besplatna. Ako trebaš javi.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
PETLAS 280/85 R28 (11.2 R28), TA110, TL118 - 1829,00 s pdv-om za gotovinu. Moguća dostava na kućnu adresu, besplatna. Ako trebaš javi.

Evo kolega IvanKC, javi se kolegi i naruči nek ti dopeljaju doma i nek čekaju spremne dok stare ne spucaju do kraja :):icon_mrgreen:
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
984
Jučer sam osobno bio u Vulkalu u njihovom skladišti u Zagrebu i malo gledao gume i mislim da je definitivno pala odluka za petlas, guma izgleda sasvim solidno i cijena je u odnosu na drugre OK. E sad kakva je kvaliteta što se tiče pucanja i koliko se brzo troši te će vrijeme pokazati...
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Da,tvrtka autosprint. Gospodin peic, probaj vidjet koliko je, ovo je bilo s montazom
Isto 3 crte, al je naoko jaca i manje plasticna, cijenovno 20ak kuna razlike

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Kakve ima veze koja marka su prednje gume kad i tak nikakva korist od njihove kvalitete, nisu pogonske
 

TypeR

Član
Tu od
25 Velj 2013
Poruka
501
Pa jel bitno jel se podere za godinu ili dvije, hoces ju rasjec odmah ili ce izdrzat ak je kvalitetnija, ja na 540 nosim bar 4-6 utega od imt-a i bitno mi je kakva je guma. de ukljuci mozak malo jebote, sigurno je guma bolja razlika u 2 komada je 50 kuna i nema smisla metat taj srot kao i kineze neke.
Moja 2 540 su na 50 jutara, siroki i uski. Sprica, sijacica, kultivator, utovarivac, transport, suma sve.
Ne voza se svatko po selu i radi 2 bostana s takvim traktorom.

Poslano sa mog Nexus 4 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jedna iz iskustva...

Sudjeloval sam u izmjeni više pari tih prednjih 6.00-16 guma, baš tih vodećih sa 3 crte. Kod ujaka, kod strica, kod deda, kod kolega, traktori 539 i 542.
O ovom slučaju se za sad Trayal pokazal izdržljiviji, vjerojatno baš zato kaj je kao više "plastičan", nekak mi se čini po viđenom do sad da je guma tvrđa i izdržljivija.
Znamo svi da je kvaliteta Trayala jako loša zadnjih godina, no eto pokazalo se malo bolje od Cultora, koji je na 539 napred, kupljene nove prije 4 godine, desna je ispucala uz samu felgu i svaki čas čekamo da vrisne.
Kod Cultora mi se ne sviđa kaj je mekana guma, jest vjerojatno finija, nije plastična, ali strašno je mekana i "žvače" se.

Inače, što se tiće zadnjih pogonskih guma, tu dajem veliku prednost Cultoru, ali ove prednje vodeće mi se više sviđaju Trayal.

Dali je to slučaj u mom kraju takav sasvim slučajno o tome ne mogu pisati, mada bi po viđenom Cultor bio svakako kvalitetniji od Trayala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh