• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ja na 335 imam ruske evo 11-sta godina im je i ripna je preko 70% a skidao sam ih prvi put ove godine i to lijevu zato što su rusi malo pretjerali s dužinom ventila pa je u šumi dobio svoje ali je isto 11g, desnu sam skido jer je crtalo od pluga bilo sije.ano
moje iskustvo s tim ruskim gumama je sve najbolje, po šumi, poljoprivreda sebi i drugima, asvalt-a siječam se kad smo ih kupili da su bile najjeftinije cca1100kn s zraćnicom, ispucale jesu ali sigurno još 5g budu služile, zapravo nisam više ni siguran jel ih ima kod nas još za uzeti
 

ARNO

Dobro znana faca
Tu od
10 Sij 2011
Poruka
1,585
ja na 335 imam ruske evo 11-sta godina im je i ripna je preko 70% a skidao sam ih prvi put ove godine i to lijevu zato što su rusi malo pretjerali s dužinom ventila pa je u šumi dobio svoje ali je isto 11g, desnu sam skido jer je crtalo od pluga bilo sije.ano
moje iskustvo s tim ruskim gumama je sve najbolje, po šumi, poljoprivreda sebi i drugima, asvalt-a siječam se kad smo ih kupili da su bile najjeftinije cca1100kn s zraćnicom, ispucale jesu ali sigurno još 5g budu služile, zapravo nisam više ni siguran jel ih ima kod nas još za uzeti

Ima u osjeku njihovo predstavništvo i još uvijek su konkurentne u cijeni , sada nemam njihov podatak ali sam došao do informacije kada sam prije godinu dana kupovao gume
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
eh da sam znao kad sam išao na vojni sud:rolfer:
ako su kvalitetne kao i prije 11g moja preporuka-samo ruske
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dimenzije guma za mali zetor i imt 533 - 539 su vam 28" (cola)

11.2 - 28
12.4 - 28
13.6 - 28
14.9 - 28
16.9 - 28

to su oznake dimenzija za 28"
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
baš me zanima kako bi moj medek izgledo sa 16.9-28
vjerovatno ko neki mali nabildani tenk:lol: samo koliko bih tu snage bilo na raspolaganju, vlerujem da bih lamela imala puno manji rok trajanja a i nisam siguran da bih sama guma stala na orginal felgu:confused:
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
imam u ponudi neke rabljene pa bih ih uzeo jer ove moje Rekor nakon 23 godine počinju davati znakove raspadanja na mjestu gdje su sastavljane počele se razljpljivat
 
M

Mariozn

Guest
imao sam ja na rakovici 16.9 28.manje proklizuje manje skace po rupama i brža je..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na 565 su original 14.9-28, sad sam nedavno kupoval nove i stavil sam opet 14.9, planiral sam 16.9 la sam odustal pošto mi traktor dost radi međuredno, pa je 14.9 taman za sadnju i prskanje :)
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Ruske, ruske, ruske... mislite li na Voltyre? Nije valjda da na njima piše Ruske? Ja znam za Voltyre jer rade za ladu nivu originalne gume, ostali ruski proizvođači guma mi nisu poznati. Koliko bi došle prednje za 539 te ruske? Ima ko iskustva sa Kormoran gumama?
 

lujo16

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
46
Gdje bi se mogle naci jeftinije gume za TV serije 7? Zagorje i Zagreb. Ja sam nasao po 640 kuna. 8 platna.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gdje bi se mogle naci jeftinije gume za TV serije 7? Zagorje i Zagreb. Ja sam nasao po 640 kuna. 8 platna.

Bok sused, evo link:

http://www.robni-centar.com/index.php?target=categories&category_id=115

Prolistaj malo. Cijene ovisiju o marki. Imaš 7,50-16 Speedways po 531 kn, BKT po 555 kn.
Na njih sam naletel kad sam kupoval 8,25-16. Bili su najpovoljniji s dim 8,00-16, ali mi ta nije pasala s prvim kotačima.
Ak ti paše moreš deti 6,50-16 po 499 kn. Traktor bu malo niži, malo sporiji i malo jači.
Još su opcije Partner Krapina, Vulkal Zgb.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Gdje bi se mogle naci jeftinije gume za TV serije 7? Zagorje i Zagreb. Ja sam nasao po 640 kuna. 8 platna.

Pitaj Vrčeka kod Zaboka (mitas), Klasik Zabok (zadnji put mi je rekl da ima Barum, od kud ih je spuknul nije mi jasne)...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Izgledaju mi kao da su s neke kombinirke ili sličnog građevinskog stroja.Ne znam koliko bi takva ripna bila dobra u uvjetima mekanog terena.Ipak prava poljoprivredna ripna izgleda drugačije,rjeđe,pa time ima i puno jači grip i čišćenje prostora među ripnama.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
ali s obzirom da gume ovih dimenzija kostaju 300 EURA po komasdu onda nema sta razmisljati o sarwi , ako odgovaraju kvaklitetom.
Mislio sam da ih neko moze prepoznati s obzirom na karaktersitcinu saru.
 

Najnoviji postovi

Na vrh