• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
Vidjecu sta cu neka ovih mogu jos drzat. One su na njemu od 95 godine mozes mislit kakav je to kvalitet gume.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zanima me koja je guma od ovih bolja ako ima neko ko zna neka mi da neku informaciju,trayal ili galaksi dimenzije 12,4/28
 

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
trebam hitno vanjsku zadnju za rusa t40.polovnu naravno,rifne nisu bitne,samo da je guma bez oštećenja. posijo sam žito i sad mi pukla dok sam oro za kukuruz i ječam. a bila je dotrajala. može i sa felgom. po mogućnosti brodsko-posavska županija.
 
S

staffmen

Guest
jel znate di bi se mogle jeftino nabavit gume 4x12 za motokultivator?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
13,6 / 38 RADIALNA gdje bi bilo najpovoljnije ,RC Križevci ILI Progum Vrbovec
 
M

Miško 007

Guest
Jeli tko probao voltayre gume čujem da su dobre.
Jel zna tko cijenu...
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
baš i nije neka cjena za ići u Sloveniju po to

a neznam, mislim da kod nas ta 11.2/24" dođe jeftinija oko 1200 kn, zadnje, ali 16.9 /14-r28 je nekih 2500 meni za sve 4 treba oko 7500 kn , montaža uključena u Dom-križevci..(mitas)

samo, neznam jel se može tu dobiti povrat poreza ili nešta na kraju?
 
Posljednje uređivanje:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a neznam, mislim da kod nas ta 11.2/24" dođe jeftinija oko 1200 kn, zadnje, ali 16.9 /14-r28 je nekih 2500 meni za sve 4 treba oko 7500 kn , montaža uključena u Dom-križevci..(mitas)

samo, neznam jel se može tu dobiti povrat poreza ili nešta na kraju?

kod nas platiš 23% porez a tamo vratiš nekih 19% i računaj 2 puta moraš ići tamo jednom po gume drugi put po povrat poreza
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Drugo je iči sa za auto gume,to tam promjeniš i niko neskuži da imaš nove gume.Ali za traktor bi moro plačat carinu ili neku naknadu,kao šta nemožeš im Mađarske preveski robu vredniju od 300kn po jednoj osobi tak možda nemožeš ni u Sloveniji,nisam 100% siguran al baš ti to nepreporučujem.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,026
Nebi vjeroval, al to ti je sad marka prve ugradnje na SDF traktore manjih snaga :scratch
 
B

Bobo

Guest
Kolega kupio sve 4 BKT gume (kineske) na Brenu i pocele ripne otpadati s gume... Tj, pocele se "guliti"...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Kolega kupio sve 4 BKT gume (kineske) na Brenu i pocele ripne otpadati s gume... Tj, pocele se "guliti"...

bkt su Indijske gume a ne Kineske
 

majstor

Član
Tu od
7 Velj 2009
Poruka
256
Drugo je iči sa za auto gume,to tam promjeniš i niko neskuži da imaš nove gume.Ali za traktor bi moro plačat carinu ili neku naknadu,kao šta nemožeš im Mađarske preveski robu vredniju od 300kn po jednoj osobi tak možda nemožeš ni u Sloveniji,nisam 100% siguran al baš ti to nepreporučujem.

Preko carine se može prevesti roba u vrijednosti 1000 kuna+pdv imaš pravo na povrat poreza a u hrvatskoj si oslobođen plačanja istoga.Jedini bi bio problem da na granici kontroliraju porijeklo pa ako nije iz EU trebalo bi se plačati carina.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
2 komada dimenzija 12.5x12 skoro nove sa nekog vojnog inozemnog vozila sam platio 100 EURA po komadu, s obzirom da su od goodyear u toj mjeri 350 EURA po komadu, vidjet cemo , zasad nakon 8 mjsecei su super.
 

Najnoviji postovi

Na vrh