• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
jesam, ali trenutno mu gume nisu pri ruci pa trebam sacekati za taj podatak.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
jesam, ali trenutno mu gume nisu pri ruci pa trebam sacekati za taj podatak.


hajd pa napiši koje su.šara je ok ako ti paše samo zbog onih završetaka na lamelama gazišta se neće stoposto oslobađati blata. ukoliko ti to ne smeta ni ja nebih bježao od tih guma.samo vidi koje su marke i neka ti kaže DOT broj(ono kad su napravljene).
 

mate123

Član
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
55
pozdrav svima
jel mi može netko reć koji su sve dućani traktorskim gumama u zagrebu i okolici (zaprešić i taj dio zapadno prema sloveniji)
meni treba dimenzija 5.50/16
našao sam par trgovina. negdje u stenjevcu koji prodaje vederstein gume, robni terminali zagreb, pneumatik, vulkal i problem je u tome što ili nemaju tu dimenziju ili trebaju naručit, pa onda neznaju kad će doć, uglavnom izmotavaju se jer je kao dimenzija malo egzotična.
zvao sam i sloveniju u furlan i oni mogu nabavit samo neke michelin za nekih 500 kn s povratom poreza.
jedino mi preostaju lokalni vulkanizeri s 20% višom cijenom gume, a nisam baš voljan davat da me neko odere.
hvala na odgovorima
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ako sam razumio citajuci temu unatrag,
najbolji izbor 12.4 su ruske Voltyre u smislu trajnosti?
Al nisam skuzio di ih kupit najpovoljnije u RH...?
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
imam jedan problem....

Na Universalu 643DT prednje su gume orginal 7,50-20 ali meni su te gume preuske dali postoi kakav "kalkulator" ili link sa dimenzijama guma da mogu znati koja niskoprofilna guma bi pasala a da ne pobijegnem puno u veci promije kotača.... imao sam montirane 8.00-20 ali sa njima je strogo zabranjeno voznja sa prednjom vucom po tvrdom terenu jer se okrecu brze od zadnjih kotaca.....
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
imam jedan problem....

Na Universalu 643DT prednje su gume orginal 7,50-20 ali meni su te gume preuske dali postoi kakav "kalkulator" ili link sa dimenzijama guma da mogu znati koja niskoprofilna guma bi pasala a da ne pobijegnem puno u veci promije kotača.... imao sam montirane 8.00-20 ali sa njima je strogo zabranjeno voznja sa prednjom vucom po tvrdom terenu jer se okrecu brze od zadnjih kotaca.....

mislim da ako mjenjas prednje da trebas i zadnje...koje su di dimenzije zadnjih guma?
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
imam jedan problem....

Na Universalu 643DT prednje su gume orginal 7,50-20 ali meni su te gume preuske dali postoi kakav "kalkulator" ili link sa dimenzijama guma da mogu znati koja niskoprofilna guma bi pasala a da ne pobijegnem puno u veci promije kotača.... imao sam montirane 8.00-20 ali sa njima je strogo zabranjeno voznja sa prednjom vucom po tvrdom terenu jer se okrecu brze od zadnjih kotaca.....

nebi trebalo da je to nekakva veca razlika u opsegu da bi bilo problem za sinhronzaciju, prednj i trebaju da vise vuku od zadnjih, jer lakse proklizu, i da je potrebna tolika precizna sinhronizacija onda nebi mogao upravljati sa prednjim.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
mislim da ako mjenjas prednje da trebas i zadnje...koje su di dimenzije zadnjih guma?


14,9-28 nemogu ih mijenjati upravo stavio nove Mitas 2300kn/kom
a i ovako ide prebrzo oko 45km/h
orem u 3. ili 4. sporoj
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
nebi trebalo da je to nekakva veca razlika u opsegu da bi bilo problem za sinhronzaciju, prednj i trebaju da vise vuku od zadnjih, jer lakse proklizu, i da je potrebna tolika precizna sinhronizacija onda nebi mogao upravljati sa prednjim.

problem je u iskapčanju prednje vuce hm... neide glatko moras obavezno staviti u rikverc i parputa cuknuti kvacilom i istog monenta i ručkom za iskopčati a na zemlji se vidi da vrte brže od zadnjih sad kad su prednje poderane a zadnje nove ide super ali ne budu puno prednje još izdrzale....:oops:
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
prednje se MORAJU brže vrtiti, a taj problem s iskapčanje mislim da nema nikakve veze s gumama-možda samo uzročno-posljedične ali ako se držiš tvorničkih naputaka onda nema zime
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
prednje se MORAJU brže vrtiti, a taj problem s iskapčanje mislim da nema nikakve veze s gumama-možda samo uzročno-posljedične ali ako se držiš tvorničkih naputaka onda nema zime

tvornicki naputak je 7,00-20 ili 7,50-20 a ja namontiram 8,00-20
zato meni bi trebale neke gume promijera 7,50-20 a širine vece od 8,00-20 ako me razumijete ili da mijenjam felgu pa stavim 18" (recimo 12,00-18)
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pronaša sam podatak da guma 7,50-20 ima promijer od 915mm

e sad majstori nađitemi neku gumu gazne širine od 220-250mm i promijera 915-920 a promijer felge 20"
 
Posljednje uređivanje:

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
zna li ko koje zadnje gume idu na landini 9880 prednje su mi 14.9 r24 a zadnje su trenutno 16.9 r38 negdje sam procitao da idu 18-ke pa da pitam i vas
inace tesko mi se isljucuje prednja vuca mogu iskljucit al moram malo u rikverc i na kvacilu da trznem i onda da izbacim kazu mi da je zbog guma
 

Perhan

Član
Tu od
18 Lis 2011
Poruka
184
mozda je glupo pitanje
a jel sad moram kupit 34-ku felgu ili moze i na 38-cu da se stavi 34-ka guma mozda ima kakva nizeg profila
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nemoguce. ili naci felge 34" ili da ti decki nadju dimenziju koja bi odgovarala po visini
 

Najnoviji postovi

Na vrh