• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
2 komada dimenzija 12.5x12 skoro nove sa nekog vojnog inozemnog vozila sam platio 100 EURA po komadu, s obzirom da su od goodyear u toj mjeri 350 EURA po komadu, vidjet cemo , zasad nakon 8 mjsecei su super.

Koja je to dimenzija 12.5x12, jel to sa neke prese? Btw, ja sam kupio dvije 12.5x37x16.5" Wrangler OZ gume od američkog vojnog Hummer-a i montirao ih na prikolicu, platio 25E komad u savršenom stanju. Tovario sam 4 tone tereta na njih i nose bez ikakvih problema.

http://tinypic.com/m/eumxc3/3

http://tinypic.com/m/eumxc5/3
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
definitivno je BKT žnj klasa,ja sam imao nesreču pa sam sa sonalikom dobio te gume a novija godišta sada stavljaju goodyear,več je nekoliko ripni otpalo na zadnjem kotaču a na prednjem su takve zračnice da sam več dva puta krpao jer se poglođe sa strane ,kao da ima više u njoj plastike nego gume,a jebi ga cijena određuje kvalitet:madmana::madmana:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
definitivno je BKT žnj klasa,ja sam imao nesreču pa sam sa sonalikom dobio te gume a novija godišta sada stavljaju goodyear,več je nekoliko ripni otpalo na zadnjem kotaču a na prednjem su takve zračnice da sam več dva puta krpao jer se poglođe sa strane ,kao da ima više u njoj plastike nego gume,a jebi ga cijena određuje kvalitet:madmana::madmana:

Izgleda da ima više vrsta BKT guma:confused:

Znam jedan SDF traktor koji ima oko 2500-3000rs,isto ima BKT gume,prednje su se malo više potrošile neg zadnje(ima naprijed 300kg utega non stop).Na zadnjima se jedva vidi da je potrošena..

Onak neka realna guma moglo bi se reč,bar se tako pokazalo u mojoj okolici.
 
B

Bobo

Guest
Marko, vi tamo imate pjeskovita tla, traktor ne iskoristava grip gume kao na nekoj teskoj zutoj zemlji... moguce da je i zato da se kod tebe bkt dobro pokazao...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Marko, vi tamo imate pjeskovita tla, traktor ne iskoristava grip gume kao na nekoj teskoj zutoj zemlji... moguce da je i zato da se kod tebe bkt dobro pokazao...
Ovaj traktor ni ne ore,više radi transport,ali nema znaka da bi se ripne trgale ili jako trošile, i pričam o radialnim gumama.

Naravno nije to kao Pireli,Michelin ili tako nešto,ali opet nije ni ko kineske.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Ovaj traktor ni ne ore,više radi transport,ali nema znaka da bi se ripne trgale ili jako trošile, i pričam o radialnim gumama.

Naravno nije to kao Pireli,Michelin ili tako nešto,ali opet nije ni ko kineske.

moja iskustva kroz poso za bkt solidan.Problem je što je izbor sužen na mitas koji se radi u Srbiji kao i good year ne sve dimenzije,Kina-katastrofa,seha-Turska-niža klasa,trayal-loš puca kraj ripne itd.Michelin,continental i pireli ipak za većinu nas preskupe
 
B

Bobo

Guest
E vidis, ja opet za SEHu cuo sve pohvale... Trgovac koji je meni prodao SEHA gumu za kombajn mi je pokazao da je on narucio za svoj MF sve 4 nove bas SEHA, jer su svi kojima je prodao takve gume pre zadovoljni bili s njima...

Moja prednja desna je na kombajnu odradila tek jednu sezonu i vjerujem da ce trajati dulje nego kombajn ;)
 
M

Miško 007

Guest
Bome danas ne znaš koje gume kupiti koja dilema...
A da opet imaju pristojnu cijenu.
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
E vidis, ja opet za SEHu cuo sve pohvale... Trgovac koji je meni prodao SEHA gumu za kombajn mi je pokazao da je on narucio za svoj MF sve 4 nove bas SEHA, jer su svi kojima je prodao takve gume pre zadovoljni bili s njima...

Moja prednja desna je na kombajnu odradila tek jednu sezonu i vjerujem da ce trajati dulje nego kombajn ;)

moja firma uvozi seha gume ne kažem da nevaljaju pre tanke lako ih se probija ali može to puno bolje za te novce.Prodo sam kumu na 577 prednje 9.5 24 za godinu dana ih više nema sad smo stavili mitas made in Srbija još gore
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
heh, ajmo probat ovako, jer čitajući cijelu temu nis niš pametniji, a na prolječe moram u šoping za zadnje gume, dimenzija 12,4-28

na temelju vaših osobnih iskustva, i provjerenih tuđih iskustva (neki prijatel tvrdi nešto za gumu a vi vidjeli dokaz) , kako bi poredali od najboljih prema lošijima marke guma?

mitas, trayal, barum, continental, michelin, goodyear, vredestein, i koje god da ste još isprobali, zaboravite na cijenu, aj da se dijele badave, koje bi gume uzeli, posložite listu želje, od 1 na dalje...

hehe, ovo je ko' anketa skoro :lol:
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Radijalne Kleber, kostaju dost ali nesto! Spadaju u drugu cijenovnu grupu iza Michelina, Continentala i Good Year_a, u klasi sa Fuldom, Vredesteinom i Pirelli a puno ispred Mitasa, BKT, Baruma, Trayala, Galaxya... imam ih na traktoru i dok dodje vrijeme opet cu uzet te!
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Radijalne Kleber, kostaju dost ali nesto! Spadaju u drugu cijenovnu grupu iza Michelina, Continentala i Good Year_a, u klasi sa Fuldom, Vredesteinom i Pirelli a puno ispred Mitasa, BKT, Baruma, Trayala, Galaxya... imam ih na traktoru i dok dodje vrijeme opet cu uzet te!
men su galaxy vec 3 godina i nisu se puno potrosile mada imam osjecaj da su mekane jer sam u jedne odsjekao 5-6 ripni na kamenu pravo kao ziletom
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Nemogu nać na internetu ko u HR prodaje traktorske gume Kleber, samo u SLO mi izbaci...
di si ih ti kupio Kićo?
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
heh, ajmo probat ovako, jer čitajući cijelu temu nis niš pametniji, a na prolječe moram u šoping za zadnje gume, dimenzija 12,4-28

na temelju vaših osobnih iskustva, i provjerenih tuđih iskustva (neki prijatel tvrdi nešto za gumu a vi vidjeli dokaz) , kako bi poredali od najboljih prema lošijima marke guma?

mitas, trayal, barum, continental, michelin, goodyear, vredestein, i koje god da ste još isprobali, zaboravite na cijenu, aj da se dijele badave, koje bi gume uzeli, posložite listu želje, od 1 na dalje...

hehe, ovo je ko' anketa skoro :lol:

redom continental michelin,vredstein,pireli,good year,barum,mitas,bkt,trayal,seha to su moja iskustva kroz posao kojim se bavim i razgovor s ljudima kojim ih kupuju.Ne zaboravite da je jako važno dali su guma namjenjene manje više za poljoprivredu,transport ili šumu
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Dali se STOMIL još proizvodi??:confused:

Nekad sam te gume imao naprijed na traktoru i dobro su se pokazale.

Od ovih "stranih imena"-continental,pireli,michelin,.....,mislim da nebi smjelo bit prevelike razlike,to su sve kvalitetne gume.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
redom continental michelin,vredstein,pireli,good year,barum,mitas,bkt,trayal,seha to su moja iskustva kroz posao kojim se bavim i razgovor s ljudima kojim ih kupuju.Ne zaboravite da je jako važno dali su guma namjenjene manje više za poljoprivredu,transport ili šumu

e baš sam to primjetio u opisu traktorskih guma, svaki model je predviđen za drugi teren...
ja pokušavam nać transport-šuma kombinaciju...

i vidim da nisi naveo kleberice, pa mi to samo potvrđuje sumnju da ih baš nema u HR... a u Karlovcu onda nikako, pitanje je dal uopće ima i ovih navedenih...
 
B

Bobo

Guest
Jaopet gledam gumu da bude malo meksa, ali da se ne trosi previse. Susjed ima nazad galaxv 12.4-28 i kaze da su dosta mekane na oko ali se ne trose skoro nista ali da ih je morao pumpati na veliki tlak da ne leze. Sad se vozi samo na sredinama ripni i sad su "pre tvrde" a u oranju nemaju gripa nista, jer su kako kazem dosta prepumpane... Ja trazim bas takve gume, koje ce na propisanom tlaku malo "lezati".

Recimo, moje iduce gume na 549 ce biti sve 4 radijalne, nebitno koja marka, najvjerovatnije MITAS, jer je dobar omjer ulozeno-dobiveno. Netko je pitao za STOMIL. Mislim da je isto kao i BARUM, sve preslo pod MITAS...
 
D

dako

Guest
Evo da neotvaram novu teme.Zamolio bih iskusnije članove za pomoć.
Mijenjam zadnje gume na zetoru 5011,na njemu su tvorničke gume 12,4 28,sad sam u dilemi jer mi je prijatelj koji ima puno više iskustva dao prijedlog da stavim gume 14,9 28 jer će traktor biti stabilniji.Moram naglasiti da se poljoprivredom skoro više i nebavimo.
Traktor koristim najviše za šumu i drva pa ako mi možete reći prednosti širih i većih guma i dali moram i prednje mijenjati ako stavljam veće nazad i usput ako netko zna di se može kupiti povoljnije jer kod nas su u prosjeku:
12,4 28-1500kn kom.
14,9 28-2100kn kom.
hvala.
lp Darko
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
zašto prednja?

pa nemaš prednju vuču,, jedino ako su ti loše ali one nemaj vezu sa zadnjima
 

Najnoviji postovi

Na vrh