• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

B

Bobo

Guest
Re: Hurlimann

To je dobra stvar za imati. Uske gume za prskanje, a siroke za ostalo.

To je za vece traktore must have, jer sa sirokim gumama prskati psenicu...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Slažem se za prskanje pšenice sa širokim gumama iako onu prvu prihranu pšenice obavim sa tim širokim gumama , dok je još mala i većinom bude zemlja polusmrznuta ... kalendarski to još bude zima .
 
B

Bobo

Guest
Dobro prva prihrana, dok je jos mlada, pa ju mozes gaziti, i nista njoj nece biti... No kad poraste, pa koliko ti stete naprave siroke gume po psenici, nije za usporedbu, pogotovo na vecim povrsinama koje ti radis. Da se radi o 2 jutra psenice, pa ni lijevo ni desno, za 3-4 prolaza po njivi... No tebi bi siroke gume napravile vise stete nego koristi u prskanju visoke psenice...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,071
Re: Hurlimann

Prednje su gume 11.2-24 a zadnje 480/70-30?
A zadnje stavljaš 12.4-36?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

ZJ kaže:
Prednje su gume 11.2-24 a zadnje 480/70-30?
A zadnje stavljaš 12.4-36?

Mijenjam sve četiri gume .

Široke/normalne su mi 320/70 R 24 i 480/70 R 30
Uske su 230/85 R 24 i 12.4 R 36
 
B

Bobo

Guest
Re: Hurlimann

Cek malo...

Ja ne bi bio ja da ne pitam neke stvari, pa tako i ovaj put...

Vidim da su prednje gume i uske i siroke jednakog promjera, no zadnje uske su veceg promjera od sirih (ili sam krivo skuzio) ?

Ako sam skuzio dobro, kako radi prednja vuca kad imas uske gume namontirane?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Krivo si shvatio ... ona dimenzija od 36 cola se odnosi samo na felgu ...te gume su mi niskoprolfilne , LOL !
 
B

Bobo

Guest
Re: Hurlimann

Ipak, kao i u vecini slucajeva ja krivo kuzim...

Nista, moj bed... sorry :oops:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,071
Re: Hurlimann

Ratarko kaže:
ZJ kaže:
Prednje su gume 11.2-24 a zadnje 480/70-30?
A zadnje stavljaš 12.4-36?

Mijenjam sve četiri gume .

Široke/normalne su mi 320/70 R 24 i 480/70 R 30
Uske su 230/85 R 24 i 12.4 R 36

Valjda 280/85 R 24 = 320/70 R 24 = 11.2(/10)-24
Zadnje 12.4(/11)-36 = 480/70-30 = 16.9(/14)-30

Bobo, sve štima :D
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Ups , da samo ona dimenzija 230 nije ta nego je trebalo biti 280 ali to nema veze za bobino pitanje . To je tipfeler bio .

ZJ , sada sam tek shvatio da mi nisu jasni tvoji znaci jednakosti ?
Nisu ti te dimenzije guma jednake da mogu biti znaci jednakosti između njih .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,071
Re: Hurlimann

Ratarko kaže:
Ups , da samo ona dimenzija 230 nije ta nego je trebalo biti 280 ali to nema veze za bobino pitanje . To je tipfeler bio .

ZJ , sada sam tek shvatio da mi nisu jasni tvoji znaci jednakosti ?
Nisu ti te dimenzije guma jednake da mogu biti znaci jednakosti između njih .

Naravno da nisu jednake, ali razlika je samo u širini, dok im je visina, odnosno opseg približno jednak.
To i je ono kaj sam htio naglasiti, no trebal sam uzeti ovaj znak (odgovara, a ne jednako) ~
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Meni je zanimljivo da ima Continental gume a moj one ništa koristi GY gume :evil:
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Hurlimann

Moj ima Pirelli, one su nešto skuplje od Continetalovih.
 
B

Bobo

Guest
Re: Hurlimann

Ratarko, da imas "rekord" bio bi ti zadovoljan i sa Good Year gumama...

Zasto nisi sa GY zadovoljan? Meni se sve gume brand name proizvodajca cine OK, pa tako i GY... Nisam upucen u problematiku, jer se ja sa Rekorda, stomila i Baruma nisam maknuo... Znam samo da je Barum krs nad krsevima i da nikada vise nece na moja vozila...
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Hurlimann

Zašto je krs Barum? Imam ga na Zetoru i 542.
 
B

Bobo

Guest
Re: Hurlimann

Kolega iz sela isao mijenjati zadnje gume na 539, i odlucio se za malo bolje gume od Rekorda i njemu slicnih no-name proizvoda, pa uzeo Barum...

Kako po ljetu ima dosta transporta na silos i nazad, gume su u prve dvije ture bile odlicna i nije se pokajao sto je odlucio dati malo vise novaca za gume, NO kad je treci puta isao na silos, gume se pocele raspadati i pucati, da bi na kraju ljeta imao gore gume na traktoru, nego vecina ljudi u selu, koji kupuju neke najjeftinije gume... Tom "raspadanju" doprinosi i cinjenica da nismo imali skroz asfaltiranu cestu, pa je bilo i makadama...

Vjerujem da je naletio na neke s greskom ili nesto, ali ono je bilo gadno za gledati na sto je to licilo, a koliko se IMT 539 moze opteretiti sa 1-osovinskom prikolicom, na nasim brdima? Jako malo... Sad i on ima neke jeftine gume i zadovoljniji je s njima nego sto je bio sa barumom...

Ja na 539 imam jednu stomil, jednu rekord nazad i dvije barumke naprijed. Prednje gume su mi se pokazale kao dobre, jer se dosta sporo trose, ali ove godine su izgubile grip po asfaltu (postale plasticne). Danas sam isao u 3. brzini na pola gasa i motao full lijevo, full desno i prednji kraj samo proklizava, sto prije nije bio slucaj, tako da je red da se mijenjaju i prednje gume...

U barum sam izgubio povjerenje od incidenta s kolegom, ali meni su se prednje pokazale kao vrlo dobre gume... Vjerovatno je ono jedan od milijun sansi da se takvo sto dogodi, no ipak se dogodilo...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Barum je zakon guma . Do sada sam kupio minimalno 10 komada Barum guma i nisu me nikada iznevjerile , bez zafrkancije , dobio sam od njih upravo ono što sam i očekivao , jeftina guma a dobra .

Na drugu stranu imam nekoliko GY guma raznih dimenzija i nisam zadovoljan sa njima .
Od novijih GY mogu spomenuti ove na Hurliju i Masseyu . Niti jedne nisu dobre , ne samo da nisu dobre nego imaju fatalne greške u izradi koje nisam uspio reklamirati . U novije vrijeme se GY gume prave u Sava tvornici u Sloveniji te smatram da je nešto tamo vraški pošlo naopako . Slovenci su dolazili i gledali gume na Masseyu ali u dopisu kasnije sam dobio njihovo mišljenje gdje krive mene za oštećenja nastala na gumama . Bez obzira što sam prijavio oštećenja na gumama kada je Massey ima 48 radni sati ( Iz Bjelovara sam ga dovezao sa 12 saati ) nisu na bilo koji način željeli preuzeti krivicu na sebe . Ono što na to sve mogu kazati je da nema govora da sam ja oštetio gume , jednostavno niti pod razno o tome ne želim razmišljati .

Evo par slika GY gume sa Masseya , traktor na slikama im 48 sati .
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Evo dopisa iz Slovenije nakon što su pregledali gume , pregled guma je bio kada je traktor imao 100 sati .
Tu se vide i točni podatci o kojim se gumama radi da ne pišem posebno .

Obrisan neispravan link.

Sutra ću uslikati GY gume sa Hurlija da se vidi još jedno oštećnje koje me čeka i na Masseyovim gumama ali to će doći za godinu dvije . Radi se o tome da guma puca i odlijepljuje se , najjednostavnije rečeno ponaša se kao da je protektirana , cijeli gazni sloj sa ripnama se počeo oljepljivati od ostatka gume ... Ista stvar se nazire i na Masseyovim gumama ali prerano je govoriti da li će se stvar pogoršati .

Eto toliko o tome zašto GY gume ne valjaju ako su novije proizvodnje .
Na vadilici za repu imam GY gume ali one su stare , prije tih očiglednih problema koje GY danas ima .
Također sam na RX-u imao GY gume i bile su dobre , prošlo svršeno vrijeme - sada su užasne .

NIKADA SE VIŠE U MOJEM DVORIŠTU GOOD YEAR GUMA NEĆE KOTRLJATI !

PS. ne bi bilo loše da bobo ovih par postova stavi u neku novu temu o gumama pa tamo možemo nastaviti ?
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Hurlimann

Moje neuko znanje govori da su gume ostecenje od voznje asvaltom,ripne su velike i izmedju dvije je velik razmak a velika snaga,plus dosta velike brzine.Dali psotoje neke koje su vise univerzalne,tj.koje su dobre i za njivu i za asvalt?
 

Najnoviji postovi

Na vrh