• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

B

branko

Guest
Re: Hurlimann

tocno me podsjecaju na slican slucaj koji se nekad dogadjao sa rekordovim gumam, prije cca 20-ak godina, i na kraju se pokazalo da su to bile protektirane gume. ja sam prje dvije i pol godine kupio neke jeftikaner kineske gume za fergaca (sve cetiri) i za sad sam zadovoljan s njima , prije toga su gore bile stomil i one su pucale dolje na spoju ripne i gume a ove za sad jos nista i koliko sam primjetio da imaju puno bolji grip i od rumagume i stomila jer mi se prvi put dogodilo da mi se traktor ugasio a da guma nije proklizila. kasnije sam kupio sve cetiri i za moj gumenjak a i ovaj koji sam sad slozio (6.50x16 10 PR) i te na mojem su sad drugu godinu gore i isto jos nisam primjerio neko promjene na njima (pucanje npr).
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Hurlimann

Na mojem 542 su Barum ok, na Zetoru stare su već 10 godina i skoro da se nisu ni potrošile ali se događa isto to kao da se odvaja ripna od gume.

S Lamborghinijevim pireli gumama sam zadovoljan.

Ja imam nove GOOD YEAR gume na prikolici za gnoj i iste takve ima i Tehnostrojka- na njima piše da u iz poljske i za sad mi se čini da su ok.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Evo slika GY guma sa Hurija .
Istina one su stare 3 i pol godine ali su jako malo vožene jer imam uske gume sa kojima radim puno više . U svakom slučaju vidi se na gumi ( posebno na prvoj slici ) da nisu puno korištene , neka moja procjena bi bila 400 radni sati .
Na slikama se može donekle vidjeti taj tzv. protektirani sloj kako ga ja zovem ... Primjeti se i po boji i po završnoj obradi da je naknadno naljepljen gazni sloj sa ripnama . Naravno da se to u živo vidi puno bolje i ovako je malo nezahvalno ali eto slike su tu .
Recimo na slikama se primjeti razlika i u boji gume ( sirovine ) koja je korištena za gazni sloj i za obodne zidove gume ...strelice odokativno pokazuju na tu razliku ali i na ta oštećenja koja su definitivno uzrokovana nekvalitetom proizvoda a ne krivom uporabom gume .

Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.

Neki moj savjet svima vama koji kupujete nove gume ili novi traktor sa novim gumama ( pogotovo ako su gume većih dimenzija/široke gume ) birajte Michelin gumu oli ove druge marke guma koje su spomenute od ostalih članova jer i one su puno bolje od GY traktorskih gume .
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Re: Hurlimann

Opet ja.ja prvoj fotografiji je po meni bas to svezi transporta,ripna se napinje i opterecenje je u korijenu,pa ostaju takvi tragovi,stanje u samoj gumi je jos gore,ali celicne sajle ih drze da se ne raspadnu.To su lose dimenzionirali..
Neki proizvodjaci su dobri u F1 dok drugi na bausteli.
 
Č

Čugi

Guest
Re: Hurlimann

Ja sam mom Zetoru prošle jeseni ponovo kupio nove Barumke, iako su i stare fabričke (26 god) bile još uvek solidne, osim za oranje! Extra sam zadovoljan sa njima, oni su oduvek važili za dobar kvalitet a malo para, a pogotovo sada kada su "pod" Continental-om.
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Suljos niti jedan od mojih traktora ne ide preko 40 km/h .
Hurliman pogotovo , u 98 % slučaja sa Hurlijem u transportu idem max. 36 km/h .
Te gume su atestirane za 40 km/h odnosno ove na Masseyu su atestirane za 50 km/h a MF ide max. 42 km/h .
Mislim da nije do brzine , kada dođeš kod mene sve ću ti pokazati i odmah će ti biti jasno . Slike su koliko dobre toliko i loše za neku pravu procjenu stanja jer kamera nije ljudsko oko ...kada budeš vidio svojim očima sve će ti biti jasno .

Vjerojatno sam dužan i jednu ispravku jer Good Year gume koje imam na Masseyu i Hurliju nisu proizvedene u Sloveniji već u Francuskoj . Slovenci su me utoliko razočarali jer ne žele preuzeti odgovornost na sebe kao regionalni GY zastupnici za Hrvatsku ( ili što već jesu ??? ) a ja nisam kriv za nastala oštećenja na gumama . Poučak koji sam izvukao iz svega toga - Prste dalje od traktorskih Good Year guma !
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Hurlimann

Ratarko
Pa kad si vido da na Hurliju gume ne valjaju zašto si opet uzeo GY?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Mario , nisam vidio do ove godine ...
Kažem ti da jako malo vozim na tim širokim GY gumama od Hurlija . Na kraju krajeva nakon 3 i pol godine još se vidi onaj natpis o dimenziji gume koji sam uokvirio na prvoj slici . Gume od Hurlija sam pregledao tek kada sam shvatio da sa MF-GY gumama nešto nije u redu .

A kao danas se sjećam kada su me u ORI pitali koje marke želiš gume na novom Masseyu ... Ja kao iz topa odgovaram Good Year !

Ma ljudi nije bitno za te gume ...kao i sve ostalo , zapalim ih i kupim nove ... cilj ovoga svega je informirati vas ostale ljude da ne učinite istu grešku ili eto pronaći među vama još nekoga sa problematičnim GY gumama . Od svega toga što ja doživljavam i prepričavam vam na forumu meni je najzanimljivije vidjeti neku veliku firmu kako se vadi i koprca oko mog sitnog problema !
Možda izgleda da ja ne spavam zbog toga problema sa gumama ili nekog drugog o kojem sam pisao na forumu ali to je samo do mog stila pisanja ... "Don't Worry, Be Happy" i nauči nešto iz toga ako možeš ... :D
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: Hurlimann

Nije baš svejedno, pa za tvoj MF gume koštaju iznad 25 000 kn, zar ne?
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

Nisam siguran ali recimo da zadnja guma za MF košta oko 12.000 kn + PDV
Znam samo odokativno jer za Forda imam 710 zadnju gumu i koštala je 15.000 kn + PDV , radi se isto o GY gumi ... nisam ju kupio nego sam se samo informirao prije 3 godine za cijenu .
 
B

Bobo

Guest
Re: Hurlimann

Ovo je zbilja lose... JAKO lose... Pogotovo sto ne zele priznati pod reklamaciju..

Kolegi sa Barum gumama su se kidali komadi s ripni i on mi govori o barumu sve najgore, ali moje prednje na 539 su se pokazale kao dobre i izdrzljive...

Ove, nazovimo ih tako, "gume" koje sam dobio an 549 su tocno radjene za prvu ugradnju, ne nekoj posebnoj traci i imaju toliko uske ripne, da je guma sad na 80% u 250 sati koje je traktor napravio. Istina da je od tih 250 bilo na asfaltu 150, ali opet je prebrzo trosenje. Za prednje gume je stanje jos i gore, jer su se ripne naprijed "zalizale" koliko je guma mekana... Za godinu dana cu definitivno ici u kupovinu novih guma za 549, jer ce ove biti slick, ali doslovce... Jako sam razocaran... (slike sutra)

Takodjer na 539 imam jednu Stomil koja mi se pokazala kao vrlo dobra, ali je u zadnjih godinu dana pocela pucati i ona (slike sutra) i jednu Rekord, koja je za sada dobra.

A sto se prikolica tice, cuo sam da na novim prikolicama stavljaju protektirane gume, a to je sa PRONAR prikolicama na svim modelima, i na nekim Tehnostroj... Sto ih ej nagnalo da stave protektirane gume, nikada mi nece ici u glavu...

A kad kupis neke jeftine kineske gume, barem znas da su original, jer jeftinu se gumu na isplati protektirati...

Sutra cu postaviti slike novih guma sto je jedan djed u selu kupio prije nekih mjesec i pol dana, da vidite sto je odlicna guma, i duboka, i velike, debele ripne, ma milina...
 
R

Ratarko

Guest
Re: Hurlimann

mario kaže:
RATARKO
Jedna guma dođe toliko?

Da , zašto ti je to čudno ?
Ipak su to Good Year gume , a ne neke loše .... hehe :lol:

@bobo
Jedan serviser traktora koji obilazi stvarno jako puno seljačkih gospodarstava tijekom godine mi je rekao da se Good Year gume brzo zaokruže ?!? Po njegovim riječima ripne se brzo potroše , gube onaj kockasti izgled , o tome naravno osobno ne mogu suditi jer moja njiti jedna guma nema puno sati rada .
 
B

Bobo

Guest
Vidjet ces sutra slike mojih "guma" na 549... takodjer se ne poznaju coskovi na gumama, tj. zaokruzile su se, dok su prednje zalizane od puno transporta na asfaltu... Uzas jedan.

Dakle, kako mi pricate, da je Barum dobra guma za kupiti?
 
R

Ratarko

Guest
Barum - naravno .
Kažem ti da sam ih kupovao u velikom broju i to u dimenzijama - 14.9R28 , 18,4R38 i 20.08R38 .
Možda i još neku druge dimenzije ali tko bi se više sjetio...
 
B

Bobo

Guest
Ok, ali kako objasniti kolegin slucaj, gdje su u roku od par mjeseci, poceli otpadati vrlo veliki komadi sa guma?

Nekako mi to ne ide u glavu, vi svi ovdje hvalite barum, cak se i mani pokazao dobrim na traktoru, no kolega je rekao da vise nema sanse da kupi ista Barum, pa cak niti gumu za kolica...
 
R

Ratarko

Guest
Stvarno ne znam ... Ja kupujem Barum od 1995. godine , nikada problema sa njima , sve gume još uvijek imam i voze !!!
 
Z

zrine892

Guest
joj kako bi to rekli kad nesto ne valja a novo....nesto sasvim promašeno...mozda je materijal bio u pitanju....sto se mene tice guma ja skinem felgu odnesem vulkanizeru stavim ovu i gotovo...mene ne pati bas koja marka....bila li GY,MICHELIN,COMIL...ili sta ti ja znam....
 
R

Ratarko

Guest
Zrine pa i mene nije pralo koje su mi marke gume , do sada .
Sada kada sam shvatio da nisam usamljen u problemu sa GY gumama onda sam progovorio .

Cilj mi je bio upozoriti ostle članove foruma a dalje me nije briga , kupujte što želite !
 
Z

zrine892

Guest
aha..ako tako kazes prihvatit cu se toga...hvala na savjet...
 

Najnoviji postovi

Na vrh