• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Ž

žex

Guest
Pretraživao sam malo o punjenju guma tekucinama ili Liquide tire ballast, kako to zovu ljudi na zapadu. Nasao sam da se to dosta koristi.
Postoje cak specijalne tekucine kao npr. RimGard i naprave za njihovo sipanje. Pored toga koristi se CaCl vjerovatno zbog dosta niske tacke mržnjenja (pri 29,6% rastvora čak -51C ) Najveci nedostatak mu je sto ja agresivan za metal i izaziva intenzivnu koroziju. Problem je gdje ga kupiti inace dosta je skuplji od NaCl (oko 0,4 E za kg) Koriste ga putne službe za odleđivanje puta, pa jedino preko njih.
Zanima me dali je neko to koristio, dal je agresivan za gumu. Našao sam čak da tvrde, da produžava vijek gumama.
Ako ga ne uspijem nabaviti, kontao sam staviti NaCl iako mrzne na -20C. BobanNb rece da gume od njega brzo propadnu.
 
Ž

žex

Guest
Ma mislio sam, da se ne učim, kao i obično, na svojim greškama, al izgleda da ću morati. :?
Poz svima.
 
A

Axial

Guest
Dečki pogledajte cijene ovih guma u SAD-u. Dolar je sada slab, a tu su gume inače jeftine. Transport kontejnerom zbirno. Link:
Obrisan neispravan link.

Ima tu i širokih guma za kombajne itd.
 
B

branko

Guest
alen28 kaže:
Tražim već mjesec dana bih li negdje naišao na jeftinije gume (za ferca). Svuda se cijena kreče od 1050 do 1200 kn zavisi od proizvođača. Ima li netko saznanja postoji li negdje nešto jeftinije?

ja sam prije dvije godine dao 2000 kn za sve cetiri, ali sam se nedavno raspitivao (jednu mi je proslu jesen zarezalo crtalo) i nigdje nisam nasao zadnje ispod 1000 kn. probaj zvati ove http://www.robni-centar.hr/ ako ti odgovara lokacija trgovina. imas jos i Obrisan neispravan link. (rekord) ili ako ti je varazdin blizu http://www.gumiimpex.hr ali ti nitko nema na stranicama ponudu pa trebas nazvati.
 
R

ROKI

Guest
Bježi od jeftinih guma iz Kine, Turske... Govorim ti iz vlastitog iskustva. Prava guma puno znači na traktoru.
 
B

branko

Guest
ROKI kaže:
Bježi od jeftinih guma iz Kine, Turske... Govorim ti iz vlastitog iskustva. Prava guma puno znači na traktoru.


ja sam kupio bas kineske , i za sad hvala bogu nista ne primjecujem na njima , dok znam dosta slucajeva da su barumove i stomilove pucale na spoju ripne, i sto jos zanimljivije ove moje (neki taishan) imaju puno bolji grip nego na bratovom stomil (ovo je subjektivni zakljucak)
 
R

ROKI

Guest
Čuj moj traktorista je stavio na svog fergusona prednje kineske gume i za oko 150-200 rh su NESTALE! :shock: Komplet su se izlizale. Od tih radnih sati 90 % je vožnja po asfaltu.
 
B

Bobo

Guest
Ja opet ne znam kojoj marki guma vise uopce vjerovati...

Svi vi kazete da su Barum gume dobre, no u selu imam losih iskustava s barumkama. Stomil imam jednu na 539 (zadnja) i mogu reci da sam s njom dosta zadovoljan i tek je poslije ohoho godina pocela pokazivati tragove pucanja pri dnu ripni. Na 539 naprijed imam barumke koje su mi se pokazale super odlicne i to su mu tek druge prednje gume, a traktor je okrenuo oko 10 000 sati. Prezadovoljan sam s prednjim gumama. Mogle bi izdrzati jos vise, ali je volan postao pretezak, pa cemo ih mijenjati.

Druga zadnja na 539 je Rekord. ona je dosta novija od one Stomilke, ali je puno prije pocela pucati pri dnu ripni i brze se trosi od stomila.

Na 549 su sve 4 Rekord i gume su uzas uzasni. Neka posebna serija guma za prvu ugradnju gdje se maksimalno stedjelo s materijalom tako da su ripne uzasno malih domnezija. Od 300 i sitno sati koje je traktor napravio bilo je dosta asfalta, ali opet prednje gume su na 60% a zadnje na 70%.. trose se prebrzo...

Gledam gume koje su dosle tvornicki namontirane na TAFE 42DI traktor i to su Good Year gume. Mogu reci da su za tu dimenziju odlicne, iako ratarko ima losa iskustva sa Good Yearom vecih dimenzija...

Neki mi kazu da su "lijeve" gume dobre, neki kazu da nisu. neki preporucaju barum, a vidio sam da s njih u pol godine krenu otpadati komadi...

Gume za male traktore je sve teze naci dobre kako mi se cini a cijena se svugdje krece od 1000 pa na vise za straznej gume, dok prednjih ima vec od 150Kn, pa na dalje...
 
Č

Čugi

Guest
Ima da budeš još zadovoljniji, jer nisu to više Rumske gume kao pre, sad su extra kvaliteta, pisao sam o njima par postova unazad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Dečki, jeste li ikada čuli za Taurus?
Kažu da su im vrhunske (radijalne) gume, Michelin je vlasnik (koliko ja znam).
Prijatelj ih je stavil na velikog Ursusa i veli da nije znal da guma može čak i Ursusa napraviti boljim :lol:
Em su udobnije na cesti, em imaju gripa kao da traktor ima prednji pogon (njegove riječi).
Robni centar ih ima u ponudi.
 
B

branko

Guest
ZJ kaže:
alen28 kaže:
Koji robni centar i dali znaš cijenu?
Pa, Branko ti je napisal, http://www.robni-centar.hr, Križevci. To ti nebi trebalo biti daleko.

pa ne samo da mu krizevci nisu daleko vec imaju svoju trgovinu i u bjelovaru tak da ne mora ici v kz po njih.
 
T

Tonxy

Guest
cuo sam nesto o tim gumama i kazu da su dobre,tj. odlicne. treba probati pa cemo znati,ali kako taj zj-ov prijatelj kaze. :D
 
R

ROKI

Guest
imam prednje Taurus na rusu i mogu reći samo riječi hvale za njih.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,028
Tonxy kaže:
cuo sam nesto o tim gumama i kazu da su dobre,tj. odlicne. treba probati pa cemo znati,ali kako taj zj-ov prijatelj kaze. :D
Pa recimo, Taurus Point8 su ti prva ugradnja na nekim modelima New Hollanda i SDF-a
 
T

Tonxy

Guest
pa onda su vjerojatno i traktori dobri,ako tako dobre gume stavljaju na njih!! kolike su im otprilike cijene?
 
N

nejc

Guest
ZJ kaže:
Tonxy kaže:
cuo sam nesto o tim gumama i kazu da su dobre,tj. odlicne. treba probati pa cemo znati,ali kako taj zj-ov prijatelj kaze. :D
Pa recimo, Taurus Point8 su ti prva ugradnja na nekim modelima New Hollanda i SDF-a
Bile so VČASIH prva ugradja na SDF grupi, a sad niso več, vsaj v Sloveniji ne. Sad so pirelli ali continentall. Može je dobiti tudi GoodYear.
 
T

Tonxy

Guest
znaci nesto se je promjenilo u tom sustavu guma na SDF grupi!! hvala na informaciji nejc
 

Najnoviji postovi

Na vrh