• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

R

Ratarko

Guest
Sada su 650/65R42 a tražim 900/50R42 dok mi svi nude 900/60R32 koja mi baš nije po volji .
 
J

JOSIP.1

Guest
neznam ratarko jesi li ti informiran o cijenama takvih guma???

ovakva sto imas good year (kod mene) 650 nova SAMO GUMA kosta oko 30000kn, a ta 900 sto ti planiras moze biti samo skuplja, plus jos felge, dakle ispod 60- 70 hiljadarki nebudes prosao, ako si dobar trgovac.

u biti sto ne kupis jos jedne 650 i udvojis kotace, i rijesis taj problem, to bi bila jeftinija varijanta.

netko je tu bio treleborg spominjao, bjez od njih ko od crnog vraga, tam se nemoze nist jeftino kupit, tu njihovu gumu za barigelli sam ja prije dvije god platio 18000kn.
 
R

Ratarko

Guest
Preširok sam sa udvojenim kotačima dok bi sa ovim 900 gumama bio oko 3 metra širok na cesti ( slično kao Ropa ) , nadam se jer niti sam nisam siguran . Znam koliko koštaju gume , skupe su .
 
Z

zrine892

Guest
jel si razmisljao da stavis one polugusjenice na mf...mislim da tako nesto ima i JD... :scratch :scratch Obrisan neispravan link. da je preskupo... :mrgreen: :mrgreen:
 
R

Ratarko

Guest
Pričao sam sa tine-om malo o tome ... cijena tih gusjenica ti je viša nego će bogec dati za svoj novi MF :shock:
Gume ću si već nekako riješiti , nadam se , ma u stavri gume nisu problem , zapelo mi je u felgama .
 
P

Picek

Guest
Ratarko kaže:
Gume ću si već nekako riješiti , nadam se , ma u stavri gume nisu problem , zapelo mi je u felgama .
vjerojatno ću požaliti kasnije ali ajde da ipak pitam..
jesi li pitao ORO-uili Favorit?
mi od Valtre ne možemo kupiti gume naknadno.. oni ih ne smiju nama isporučivati jer zastupnici tog proizvođača guma u Hrvatskoj bi se malkice "naljutili" i Valtra naknadno ne isporučuje gume jer im je to zabranjeno..
ne smijemo im se petljati u tržište..
osim ako se ne radi o cijelom kompletu guma i felgi za udvojene kotače..
ono što Valtra nama isporučuje to su felge za potrebne gume..
možda, samo možda je tako i sa drugima..


btw. Trelleborg je talijanska firma sa sjedištem malo izvan Rima..
dobar dio New Hollanda izlazi na Trelleborg gumama..
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
857
Ratarko kaže:
Pričao sam sa tine-om malo o tome ... cijena tih gusjenica ti je viša nego će bogec dati za svoj novi MF :shock:
Kanadski proizvod.
Obrisan neispravan link.
'Sitnih' 39.375 funti za komplet, prve i stražnje. Finta je u prvim kojima možeš vodit traktor.
Dimenzije naprijed 25 cola (635 mm) i zadnje 32 cole (812 mm).
Prednost je u tom, da imaš traktor sa gumama i gusjenicama za manje novca, u usporedbi sa npr. Steigerom.
Dok se ovakve samo za zadnje kotače ponekad pojave u prodaju polovne. Cijenu sad ne znam, ali se mi je činilo puno (dok nisam vidio cijenu za ove).
 
R

Ratarko

Guest
Evo ja se raspisao po forumu pa zanemario ovu temu a ta mi je nekako najbitnija trenutno .

Prvo ,vidim da je Picek prvi progovorio prema meni tako da ona stara izreka " Pametniji popušta " stvarno važi .
Dakle , skidam kapu , ako ne pametniji ali mudriji izgleda jesi .
Ja bi prije umro nego se prvi javio .
Favorit ne kontaktiram za ništa u vezi mog MF traktora a ORO se još nije javio vezano za felge .

Drugo , tine mi je dao jako interesantnu ponudu iz Italije za gume i felge kompletno .
Kada sam ju bolje pogledao ispada da je više od 30 % jeftinija nego što sam dobio od dvije naše domaće firme .
Bez obzira što bi se tu morao malo više angažirati osobno a ne samo maltretirati nekog od naših trgovaca za svaku sitnicu mislim da se isplati jer ušteda je više desetaka tisuća kuna .

Čekam još par dana a ako se ništa ne dogodi ova opcija Italija i tine su mi najizglednije .

EDIT :

Joj koliko sam ja lud za takvim stvarima poput gusjenica za traktor , uhh , samo to si nikada neću moći priuštiti .
 
T

Tonxy

Guest
evo ratarko ,stvarno ti zelim da si jednom nebavis te gusjenice ili ako si ih ne nabavis onda zelim da sta jeftinije prođeš sa tim gumama 900!! hehe :mrgreen:
 
B

bajki

Guest
Moja Rakovica je imala tvorničke Rekord gume koje su bile na njoj 12 godina bez skidanja. Bio sam zadovoljan njima. Sada je montirana jedna Barum i jedna Ruma guma. Ruma guma se manje troši od Baruma iako je montirana jednu sezonu prije Baruma, iako je ta razlika u potrošnji mala. Primejtio sam da se vožnja po asfaltu više vidi na Barumu. Ja sam zadovoljan i sa Rekordom i sa Barumom i sa Ruma gumom.
Na starom Tomi Vinkoviću sam imao Rekord i još uvijek su na njemu te gume (20 god), a nevidi se da su imalo potrošene.
Na novom Tomi Vinkoviću imam neke kineske gume. Jako brzo se troše, pogotovo zadnje na asfaltu ako se nosi neki teži stroj. Ostao sam zapanjen prošli tjedan gdje mi je nesto vanjski dio ripne po cijelom obodu u transportu (cca 18 km) malčera (cca 300 kg). Mislim da će za iduću sezonu ići sve četiri nove!
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
POZDRAV!!!!!

JA IMAM TOMU VINKOVIĆA TV-420(NOVOGA SAM GA KUPIO 1987.g.)OD KADA SAM GA KUPIO NA NJEMU SU GUME REKORD-JOŠ IH NISAM MINJAO,NA NJIME SE NEVIDI DA SU IZLIZANE JEDINO SU ISPUCALE SA VANJSKE STRANE ZBOG VELIKOG TERETA I ZBOG TOGA IH SAD TRIBAN MINJAT,MENI SU REKORD GUME ODLIČNE I PRIPORUČIO BI IH SVAKOME....


POZDRAV


"TOMO VINKOVIĆ"
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Bajki koga tomu vinkovića imaš(koji model)??????? :) :roll:


pozdrav


"TOMO VINKOVIĆ"
 
B

bajki

Guest
alen28 kaže:
Neznem bile su na traktoru kad sam ga kupio. Ja sam kupio samo jednu nedavno Jumbo-250 kn

E te Jumbo ja imam na TV - čista katastrofa.
Ovaj novi je 830, to je ovaj zeleni (Prima).
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
¸Bajki po čemu su te gume čista katastrofa?Koje bi bilo najbolje uzet za tomu vinkovića(bez obzira na cijenu)???? :D


pozdrav


"tomo vinković"
 
B

bajki

Guest
Po meni su te gume katastrofa jer se jako brzo troše za traktor koji nema puno transporta. Neznam hoće li mi izdržati do kraja sezone (ovo je četvrta sezona rada).
Neznam šta imaju u ponudi, ali vjerovatno ide Barum, ako ima Ruma guma.
 
T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Ali su one dobre?koliko koštaju-jeli se isplati njih kupit?



pozdrav

"TOMO VINKOVIĆ"
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod nas se te gume masovno kupuje,ali ima ih jako rijetko u trgovinama.
Ja planiram staviti sve nove Trayalke na 565, stoga jer mislim da se više nego dobre, a opet su dosta povoljne.ž
7.50.16 - 400 kn (pogonska ''V'' ripna)
14.9.28 - 1500 kn

Za tomicu ti trebaju 6.00.16 , ali neznam koliko koštaju pogonske, obične za prednji kraj (539,540...) su ti negde oko 250 - 300 kn + , -
 

Najnoviji postovi

Na vrh