• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

T

TOMO VINKOVIĆ

Guest
Ali na tomu tribat stavit posebne naprid i posebne nazad?on ima pogon na sva četiri kotača.


pozdrav



"TOMO VINKOVIĆ"
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ako ima pogon na sva četiri kotača onda ti idu sve četiri iste gume, pa je to zglobni traktor.
 
R

ROKI

Guest
Rekord više nije što je nekad bio. Imao sam na svom IMT-533 original Rekord 12,4-28 i nedavno sam ih zamjenio sa Barumkama TZ 11,2-28. Rekord je bio tvrd i dugotrajan, a sad smo na jedan 539 stavili Rekord 12,4-28 i bome se jako brzo troše (dosta su mekane). Na svoj IMT-549 sam sad stavio Barum (prije sam imao TZ 12,4-28) TZ3R 12,4-R28 i imam samo riječi hvale za tu gumu. Traktor mi svake godine prevuče sa zadnjim viljuškarom oko 500-ak tona jabuke na zemljanoj podlozi tako da su kod mene te gume stvarno istestirane što se tiče tereta. Sadašnja radijalna Barumka ima puno veću nosivost, vučnu silu (grip) te je puno stabilnija i mirnija od moje stare dijagonalne. Na MTZ-892 također imam zadnje Barumke TZR 16,9-R38 i traktor je miran i pri brzini od 50-55 km/h. Dok je prije sa starim dijagonalnim Danubijanama bio ko jarac, stalno je skakutao i ljulao se. Dakle, mogu reći da sam sa Barum gumama zadovoljan. Ali pri izboru guma treba obratiti pažnju koja vam dimenzija gume treba, za koju namjenu, nosivost, brzinu kretanja itd. Svaki proizvođač guma ima brdo dimenzija različitih karakteristika i za različite namjene.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Neznam meni su bolje Rekordove, ljepše nekak izgleda traktor s njima nego s barumkama. Šire su, a Barumke se isto brzo troše, barem meni.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ŠANANA IMT 565 kaže:
Kod nas se te gume masovno kupuje,ali ima ih jako rijetko u trgovinama.
Ja planiram staviti sve nove Trayalke na 565, stoga jer mislim da se više nego dobre, a opet su dosta povoljne.ž
7.50.16 - 400 kn (pogonska ''V'' ripna)
14.9.28 - 1500 kn

Za tomicu ti trebaju 6.00.16 , ali neznam koliko koštaju pogonske, obične za prednji kraj (539,540...) su ti negde oko 250 - 300 kn + , -

Trayalke ti se sad prodaju pod drugim imenom,a to je GALAXY.. Možda malo čudno zvuči,poput neke kineske gume,ali ta je korporacija kupila TRAYAL i sad se prodaju pod tim imenom.Mi smo ih kupili jesenas za 533 (11,2-28) i mogu reći da nisu loše zasad,izgledaju mi puno čvršće od REKORD-ovih i puno su tvrđe... Čak i piše na rubu gume MADE IN SERBIA..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
E vidiš sad si me podsjetio, kupovali smo za susjedov traktor 540 jednu zadnju gumu, jednu je već imao novu Trayalku pol godine, koad mi došli u trgovinu i nema trajalki, pa gdje sad nai istu takvu gumu, kaže prodavač nek uzme Galaxy, veli ista ko i ova, mada ima zaobljene ripne..............da to je to.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
gume za traktor

bok ljudi!

Hm.... trebaju mi nove gume za traktor dim. 14.9-28 hm.... gdije kupiti najpovoljnije ili dali znate gdije na netu pogledati cijene

PS: kod lokalnog vulkanizera jedna dođe 1950 kuna neka marke banana (Galaksi ili slicno) sa 8 pl.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: gume za traktor

To 1950 kuna je puno za takvu dimenziju, ja imam tu dimenziju na 565 i isto su mi prikraju i mogao sam nabaviti TRAYAL za 1500 kn isto 8 platni

Kaj se tiče tog Galaxy, to ti je ubiti srpski Good Year, njihova licenca, možda čak i nije loša guma.

Probaj se raspitati za Barum ili Stomil, one su dosta jeftine!
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Re: gume za traktor

hmmm
danas sam pogleda u jednom ducanu kineskinje po cijeni od 1500 kn. 10 pl.

takve kineskinje imam na starmom 533 na prednjim kotacima i troše se ko lude premekana smijesa a imaju 10 pl.
(napominjem da imam prednji hidraulični utovarivac na tom traktoru ali isto se previse brzo troše)
 
Č

Čugi

Guest
Re: gume za traktor

maiky kaže:
PS: kod lokalnog vulkanizera jedna dođe 1950 kuna neka marke banana (Galaksi ili slicno) sa 8 pl.

Galaxy je jedan od vodećih proizvođača guma u USA, 2003 godine su kupili fabriku "Rumaguma" iz Rume RS, i sada se tu proizvode njihove gume za ovaj deo Evrope. Ja sam nedavno uzeo njihove balonke za prikolicu, a od ljudi koji su kupovali za traktor čuo sam samo pohvale.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Mi imamo na 533 GALAXY zadnje,u usporedbi sa rekordom su nebo i zemlja..GALAXY je sasvim ok..
 
B

Bobo

Guest
Malo podizem temu iz mrtvih...

Danas bio kod vulkanizera i gledam kakvih ima traktorskih guma na legeru, kad tamo samo GALAXY. Sad listam cijelu ovu temu i vidim da je Cugi napisao da se radi o Amerisckoj kompaniji koja previ svoje gume u rumaguma pogonima.

Guma 12.4-28 je duplo dublja i ima duplo deblje ripne, nego ova moja sto je sad na 549 (rekord). i gledam ja tako po gumi, onda tvrda, gusto postavljene duboke ripne, mislim si to za dorucak jede malu djecu koliko vuce...

Sad mi se po glavi mota jedna stvar, da li se u voznji osjeti to sto su duboke ripne, pa da ce traktor skakutati s takvim gumama ili?

Jos da mi je takve naci za naprijed, to bi bile moje iduce gume definitivno, naravno, ako ne skakucu zbog dubokih ripni.
 
B

Bobo

Guest
Re: gume za zetor 4320

Marko355 kaže:
Kakve su to radijalne a kakve dijagonalne?


Ajd MOLIM te, al te stvarno MOLIM da za ovakva banalna pitanja koristis Google... Vise i ja gubim zivce, covjece...

Svaki clan ovog foruma mi je drag i ne zelim nikoga sankcionirat ak to stvarno ne zasluzuje...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: gume za zetor 4320

nisam nigdje pronašao konkretan odgovor na pitanje razlika između dijagonalne i radioalne gume :scratch , ali po onome što sam našao sam zaključio sljedeće!
Radijalna guma je odzgora potpuno ravna i široka je niskoprofilna :scratch
Dijagonalna guma ima po sredini ono malo zadebljanje, tj. odozgora je malo polukružna, te uža i višlja :scratch

ispravite me ako griješim :oops: :oops: :oops:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Re: gume za zetor 4320

Na SAMEU imaš radijalne gume ;)
Kako bi BOBO rekao koristi Google 8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: gume za zetor 4320

marko hurlimann xa86 kaže:
Na SAMEU imaš radijalne gume ;)
Kako bi BOBO rekao koristi Google 8)
Paznam da su na Sameu radijalne, ali nigdje nisam pronašao odgovor koja je točno razlika između njih i dijagonalnih, ajd mi daj neki link, ak več veliš da koristim google, :!: :!: :!: , a lijepo sam ti gore napisao da nigdje nisam pronašao konkretan odgovor ;) ;) ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh