• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Jel ima razlike u visini radijalne i dijagonalne gume.Sad imam 16.9 r 34 a narucio sam sam sad 16.9 34 dijagonalne.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Zanima me da li prolazim na tehničkom ako imam upisane 480/70r34,a stavim 16.9r34 ili 420/85r34?
Pošto ovih koje želim nema u upisanoj dimenziji,a da se ne zeznem pa na kraju ne prođem na tehničkom...trenutno imam čelave 16.9r34,a sa njima oranja nebude.
Ima tko iskustva slična?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Meni je kontrolor uspoređival dimenzije na gumi i upisane u prometnu. To ne znači da bu i netko drugi tak prošel, ali ništa ne košta da se kod tehničkog pregleda u prometnu upišu i druge dimenzije koje su predviđene za taj traktor. Dakle, treba samo doznati koje su to dimenzije. Možda najbolje u stanici za tehnički pregled prije nego se pristupi samom pregledu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Navodno su te navedene sve unutar 2.5% po nekakvoj tablici.
Ali ići ću pitati da nebi bilo nismo znali;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Pitaj prije, no "mali atest" bi u krajnju ruku trebal riješiti problem.
To su gluposti kaj naši zahtijevaju.
Traktor nije trkaći auto da mora sve biti homologirano. Zavisno o poslu, mijenjaju se dimenzije guma. A kaj bi bilo da doeš z 9,5-48" jer su ti druge doma, a sad je, recimo, sezona kultivacije i špricanja, pa ne koristiš široke gume kroz ovih pol godine?
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Mene nije htio pustit jer mi je raširen bio Imt na 180 cm špur, kaže skupi ga, pa dodji, a jbt reko...
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,887
Išli iz Siska u Križevce kupiti gume za traktor 11.2-28 srpske cultor, kod DOMa
U Sisku i okolici možeš samo naručiti i čekati i masno platiti!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Zanima me da li prolazim na tehničkom ako imam upisane 480/70r34,a stavim 16.9r34 ili 420/85r34?
Pošto ovih koje želim nema u upisanoj dimenziji,a da se ne zeznem pa na kraju ne prođem na tehničkom...trenutno imam čelave 16.9r34,a sa njima oranja nebude.
Ima tko iskustva slična?
Malo prije sam se vratio od vukanizera, išao sam si nekakve gume gledat pa sam naletio na traktorske upravo ovih dimenzija koje si naveo.
Znači 16.9 34 i 420 85 34 su iste gume kako po širini tako i po opsegu. 480 70 34 je za 6 cm šira guma od ove dvije dok joj je opseg skoro isti. Mjerili smo metrom a sve tri dimenzije su polovne tako da nisu jednako poderane pa je opseg malo odstupao od gume do gume ali uglavnom to je to.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Njih zanimaju broji koji pišu na gumama, ne jesu li su iste ili ne.
S 480 je traktor širiji za nekih 60-tak mm, pa više nije istih dimenzija...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Njih zanimaju broji koji pišu na gumama, ne jesu li su iste ili ne.
S 480 je traktor širiji za nekih 60-tak mm, pa više nije istih dimenzija...
I kaj, recimo imam upisane 16.9 R34 u prometnu. Dođem na tehnički sa jednom gumom 16.9 a druga je recimo 420 85 R34, po tome nisam teh. ispravan?
 

Najnoviji postovi

Na vrh