• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,835
Malo prije sam se vratio od vukanizera, išao sam si nekakve gume gledat pa sam naletio na traktorske upravo ovih dimenzija koje si naveo.
Znači 16.9 34 i 420 85 34 su iste gume kako po širini tako i po opsegu. 480 70 34 je za 6 cm šira guma od ove dvije dok joj je opseg skoro isti. Mjerili smo metrom a sve tri dimenzije su polovne tako da nisu jednako poderane pa je opseg malo odstupao od gume do gume ali uglavnom to je to.
Hvala kolega na trudu.ja sam našao na nekakvom kalkulatoru za gume da su te gume "iste",unutar 2.5% razlike,pa se mogu staviti jedne umjesto drugih...ti si sad to potvrdio u praksi.
Uglavnom i sa 480 gumom idem u red kukuruze i kultiviram bez brige.
16.9 je skoro duplo jeftinija guma,znam da nije radijalna,ali i manje gazi kada kosim travu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,663
Imaš 16.9 i radijalnih guma.
Ove oznake 420, 480 i sl. su kolko sam skužio dimenzija širine gume u milimetrima.
A ovo da je 16.9 guma puno jeftinija. to stoji.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Evo screen shot dijela iz EC Conformity Certificate 2 od 5. Pobrojeno je puno kombinacija guma. Može se koristiti bilo koja od navedenih kombinacija, a moje mišljenje je da kombinacije koje se koriste trebaju biti upisane u prometnu (kao kod auta). EC Conformity 2 od 5_dio.jpg
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Dečki bok,

u potrazi sam za gumama dimenzija prednjih je 12.4 R28 i stražnjih 16.9 R38.
Od Oblaka iz Krška sam dobio čini mi se ok ponudu za Taurus, zanima me da li su Seha i Mitas tu negdje po kvaliteti ili da ni ne razmišljam da ću nešto uštediti ako bi se odlučio za njih?

Pozdrav
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,719
Za sehu sam na par mjesta čuo a i tu pročitao da nisu baš neka sreća. Ima ih i na oglasima polovnih, barem na fejsu, skoro nove. Zašto ih mijenjaju neznam. Nisam ih nikad imao tak da neznam iz prve ruke.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Hvala na odgovoru.
Bolje je onda ići na sigurno pa platiti tu razliku, caa 100€ po gumi pa da je čovjek miran.
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Trebam na universala 550 bez prednje vuče staviti na prednji kraj nove gume, pa sam u dvoumim da li da stavim vodeće kak su bile (petlas) i do sad ili pogonske, dimenzija 6.00-16.
Molim za iskustvo ako netko ima pogonsku gumu na prednjem kraju, a da nema prednje vuče...prednosti, mane...
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Jučer zvao ne tehnički u vezi guma i kaže mi da za sad to ne gledaju, ali se već pričalo o tome, pa je pitanje kad će to uvesti.
Tako da je pala odluka, uzet ću vodeću kabat, 320,00kn komad
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,864
Pasale bi mi neke gume za Hanomag. Ove su već dosta stare i ispucale, pa mu je teško nosit utovarivač. Na kolko bi se takve gume morale pumpat uopće? Ja stavljam 1,8 bara

Vjerujem da su nove dosta skupe, pa bi mi valjale i rabljene, može i s istrošenim ripnama, bitno da nisu izmučene i popucane.
Ina neko iskustva gdje bi se takve gume nalazile (vučene šprice možda)? 🤔
Dimenzija 7-36. Možda bi uspio pod blatobran ugurat i 9,5-36. Al ovisi kolko je viša/šira od ove..
 

Prilozi

  • Screenshot_20210405-100616.jpg
    Screenshot_20210405-100616.jpg
    23.9 KB · Pregleda: 11

sole13

Novi član
Tu od
13 Tra 2021
Poruka
1
Poštovani forumaši, molim Vas pomoć u odabiru guma za Fergusona. Gume koje trebam su dimenzija 11.2-28 i vulkanizer mi je ponudio sljedeće 3 marke guma:
Petlas 1550 kn
Trayal 1470 kn
Galaxy 1520 kn
Cijene su za gotovinu i s montažom. Pošto se ne razumijem uopće što je od toga dobro i da li je to uopće dobro molim Vas za savjet. S traktorom se ne radi više ništa od teških poslova uglavnom neki prijevoz i povremena košnja/malcanje s roto-malcerom.

Da li da uzme nešto od toga ili da potražim neku drugu marku. Cijena mi nije tolko bitna nego da ne uzmem neko gov*o od guma ako me razumijete.

Hvala na odgovoru!
 

Pero

Član
Tu od
24 Lis 2019
Poruka
40
Pozdrav imam dilemu za traktorske gume koje uzeti izmedju : Kultor,kabat,seha koje su bolje
 

Skyline

Novi član
Tu od
11 Velj 2020
Poruka
14
Pozdrav, dali na felgu od imt 577 može ići guma 16.9 tj. 420, i dali netko zna težinu felge cca? Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh