• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

M

Miroslav Smoljo

Guest
trebam za rusa t40 prednju, 7.5,,,8,,,,, svejedno samo da je zdrava,,rifna nije bitna jer ionako nema prednje vuče
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
jel bi tko znao cijenu guma: 16.9 R98 ,18.4 R38 ,12.4 R24 i 13.6 R24 ,da su radijalne.

i npr ako zadnje imam 16.9 a prednje 12.4 ,dali bi mogao zadnje stavit 18.4 a da ne moram mijenjat prednje?
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ako je u pitanju Zetor u kombinaciji gume idu 12.4 R24 i 16.9 R38, i druga kombinacija 13.6 R24 i 18.4 R38, ako povećavaš zadnje moraš i prednje i obrnuto zbog prednje vuče.
a u cijene nisam baš upoznat.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zna li netko koja bi došla cijena gume 480/70R30 i dali bi se mjenja opseg gume ako stavim 450/70R30????
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dečki kaj mislite koje je bolje gume stavit na prednji pogon sa gustim ripnama ili rijetkim po mom mišljenju rijetke jer se ne zapune tako brzo a sad neznam niti sam šta da napravim pa bih vas molio da predložite koje su bolje inače radi se o istim gumama samo su na jednima ripne gušče a na drugima rijeđe
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
dečki kaj mislite koje je bolje gume stavit na prednji pogon sa gustim ripnama ili rijetkim po mom mišljenju rijetke jer se ne zapune tako brzo a sad neznam niti sam šta da napravim pa bih vas molio da predložite koje su bolje inače radi se o istim gumama samo su na jednima ripne gušče a na drugima rijeđe

koje dimenzije,koji traktor kakav posao najviše radi taj traktor
daj naučite se već jednom dati više podataka o temi koja vas zanima a ne kao ti koje su GUME BOLJE
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a gume mi trebaju za mtz 82 prednji pogon znači on radi poljoprivreda najviše(oranje tanjuranje i ostalo ) i transport pa pitam jer mi s ečini kao da s eove što su gušče ripne prije zapune u oranju i prije proklizi nego ov ešto su rjeđe pa lakše blato ode na stranu
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
pozdrav svima molio bih za pomoc na koliko se bara duvaju gume 16.9x30, 8 platana ja sam do sada imao na traktoru neke ruske gume bile su tvrde kao kamen ove sam sada stavio Barumke naduvao sam ih na 1.2 bara mekane su traktor se ljulja i naginje na njima kako cu sa njima u sumu i sam ne znam
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
inače ti zna pisat na samoj gumi do kolko se smije pumpat,inače te gume daj si na nekih 1.8 i bit če ti taman
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
hvala na brzom odgovoru naduvao sam ih na 1.6 nije puno bolje mislim da sam se zeznuo u odabiru guma nisu one bas za sumu trebao sam uzeti ruske voltyre ali sta da se radi mislim da su ove gume ipak za poljoprivredu
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa da li liježu onako puno il su onako osrednje, ti si sigurno imao prije neke ruske gume koje su tvrde kao kamen pa su ti sad ove čudne, ništa se ti nebrini one su takve, to ti je još bolje je guma potpuno naliježe na podlogu pa je veća vučna sila.
ako možeš poslikaj gume kada iz opteretiš nekom prikolicom i kada su neopterećene.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
tim gumama je dosta i 1.6, a ako su diagonalne one će uvijek biti mekane.

NE!! Ako su radijalne onda će uvijek biti mekanije, a dijagonalna guma je lošija guma i nije "udobna" kod radijalna ;)
 

branko-

Član
Tu od
8 Ožu 2012
Poruka
63
sto se tice vuce u pravu ste traktor vozi kao lud jedino kada idem preko veliki nagiba bojim se da gumu ne razvalim a na asvaltu je milina voziti inace tovarim sedam metara drva nosi bez problema a u sumi sam izbio sebi iz glave da ih mogu prosjeci pa sada to ide bez problema navikne se brzo
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,902
guma Mitas radialna , 18.4 R 38, cijena ? kvaliteta? ako ko zna...:p
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
neznam jel smijem napisati ime firme, kod nas u osijeku, je na tom mjestu najpovoljnije bilo kada sam zvao za rusa, za zadnje 15,5-38 su bile oko 3500kn......sa 8 platana....
 

Najnoviji postovi

Na vrh