• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Radijalna guma više leži na podlozi sa cijelom svojom površinom pa se stekne dojam koda je šira, što u konačnici ispada da i je šira od dijagonalne.
Uglavnom dijagonalne i radijalne gume su neusporedive po svemu....radijalna vodi u svakom pogledu.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Radijalna guma više leži na podlozi sa cijelom svojom površinom pa se stekne dojam koda je šira, što u konačnici ispada da i je šira od dijagonalne.
Uglavnom dijagonalne i radijalne gume su neusporedive po svemu....radijalna vodi u svakom pogledu.

nebih se složio sa ovom tvrdnjom,, svaka guma ima svoju namjenu, npr. ogr. novi LKT dolazi iz Češke sa org. MItas dijagonalim gumama na kojima piše "pro les" što znači "za šumu", tvrđa je u cjeloj svojoj površini, okrugla dok je Radijalna ravna ali i mekša i ima tanje stranice, eto jesenas prije berača ljudi sa srpom okolo polja skiuli kuruz i ostali tzv. "pastonci" (koso osječena" stabljika" i na to je jedan kolega sa Johan dere radijalnim gumama istu bočno rasjekao a pitam se kako bi u šumi vozio po granju, trnju, panjevima,, za poljoprivredu i transport je bolja a za ostalo nije,,
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Ja na traktoru imam kleber radijalne mislim da su mu tvorničke jer je 88g i ima 3900rh traktor je stalno po šumi i još su stalno lanci namontirani i nisu se još ni jednom probušile ali ću ih morat mjenjat jer su ispucale,kad bi ove današnje gume izdržale 4000rh odmah bi kupio nove,a ovako tražim polovne:roll:
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Ja na traktoru imam kleber radijalne mislim da su mu tvorničke jer je 88g i ima 3900rh traktor je stalno po šumi i još su stalno lanci namontirani i nisu se još ni jednom probušile ali ću ih morat mjenjat jer su ispucale,kad bi ove današnje gume izdržale 4000rh odmah bi kupio nove,a ovako tražim polovne:roll:

kako znada su radijalne?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
nebih se složio sa ovom tvrdnjom,, svaka guma ima svoju namjenu, npr. ogr. novi LKT dolazi iz Češke sa org. MItas dijagonalim gumama na kojima piše "pro les" što znači "za šumu", tvrđa je u cjeloj svojoj površini, okrugla dok je Radijalna ravna ali i mekša i ima tanje stranice, eto jesenas prije berača ljudi sa srpom okolo polja skiuli kuruz i ostali tzv. "pastonci" (koso osječena" stabljika" i na to je jedan kolega sa Johan dere radijalnim gumama istu bočno rasjekao a pitam se kako bi u šumi vozio po granju, trnju, panjevima,, za poljoprivredu i transport je bolja a za ostalo nije,,

U redu je i tvoja tvrdnja, ovo za šumu stoji, to svakako.

Imal sam i ja peh jesenas, na Sameu zadnja Continentalka počela lagano puštat, a mi neznamo što je, kad jednom po kiši bio je vani i kak je bila mokra guma vidim aj izlaze balončići iz nje, pogledam malo bolje i vidim da se na unutrašnjoj strani s boka rasjekla guma, koda bi je iglom probio i tu je lagano puštala. Vulkanizeru s njom, skinuo je dolje, stavio krpu s unutarnje strane i teraj dalje.
Vidio sam i zaključio da su strašno mekane gume i zato oprezno s njima, negdje je dobila, vjerojatno na štrčak od kukuruza.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
kako ja znam u broju gume ima slovo R npr. 16.9/R 30

malo proučite temu npr. na 15 stranici je član BOBO o tome nešto pisao,, u biti radijalke se na traktoru lako prepoznaju gazeči sloj im je ravan a ne polukružan kao na dijagonalnim a bočna stranica im nije ravna već grbava kao da ima bubrege i to je TO, ovo sa slovom R nema veze, u gornjoj oznaci slovo R označava colažu ili R radijus
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Radijanle gume najčešče imaju oznake npr. 480/70R34, dok dijagonalna ima 16.9-28, no ima izuzetaka, sve je od proizvođača do proizvođača.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
malo proučite temu npr. na 15 stranici je član BOBO o tome nešto pisao,, u biti radijalke se na traktoru lako prepoznaju gazeči sloj im je ravan a ne polukružan kao na dijagonalnim a bočna stranica im nije ravna već grbava kao da ima bubrege i to je TO, ovo sa slovom R nema veze, u gornjoj oznaci slovo R označava colažu ili R radijus

Kak se meni čini da je jako bitno to slovo R,jer baš ono označava radijalnu gumu...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Radijanle gume najčešče imaju oznake npr. 480/70R34, dok dijagonalna ima 16.9-28, no ima izuzetaka, sve je od proizvođača do proizvođača.

upravo tako, neki čak imaju oba dvije oznake
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Na gumama piše kleber 14.9-28 radial i sastrane ima bubrege i cjelom površinom leži na zemlji


Uploaded with ImageShack.us
i ja sam imal kleberice na steyeru 38 cola ali brojevi su bili drugač napisani nego na ovim dijagonalnim pisalo je 650/75R38 za ovaj srednji broj nesam siguran al nema veze tak da sumljam da je to do marke gume pa da se razlikuju brojevi
 
Posljednje uređivanje:

jozek

Član
Tu od
18 Stu 2008
Poruka
422
Seha je dost loša guma,nema kvalitetu i brzo ispuca..

Mitas je u zadnje vrijeme jako popularna guma kod kupnje i nisam čuo da se neko žali na nju...

ti imaš sehu ili si to od koga čul inače su cenovno dost povoljne namjeraval sam kupiti zadnje na MF
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
ti imaš sehu ili si to od koga čul inače su cenovno dost povoljne namjeraval sam kupiti zadnje na MF

Vidio sam ju na jednom traktoru kak izgleda nakon 2 sezone rada,a traktor ne radi puno više stoji nego raadi..
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
El ima tko slučajno polovnu gumu 580/70r38 ili 520/85r38 (20.8r38 ).?

Znam za dvije 520/85r38 samo nisam siguran dali su za prodat. Mogu sutra nazvat covjeka.
 
B

Bobo

Guest
Marko, SEHA ti je super guma... Imam jednu na kombajnu a covjek koji ju je meni prodao na sva tri svoja traktora ima seha gume... On je s njima vrlo zadovoljan i vidio sam kako izgledaju nakon vise godina rada i nema greske.

Istina, na kombajnu radi godisnje 20 dana, ako i toliko, ali stalno drzi tezinu kombajna u supi (ne dizem ga na panjeve) i nikakvih deformacija nema, a kombajn tezak 4 tone...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
neznam za druge ali evo nakon 4 godine na Sonaliki BKT,.ocijena mršava 3,još ako izdrže 2 godine bude dobro s obzirom da nije pod velikim opterečenjem i u šumu ide 3 dana godišnje
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Može. Kakve su?

Skinute su sa Masseya 135ks cim je uvezen pa stavljene nove. Po meni mogle su jos radit al covjek ima para pa sto si nebi priustio nove. Stare su prije mjesec-dva jos stajale kod tog covjeka u dvoristu, sutra cu ga nazvat pa ti javim kasnije navece jer cu bit cijeli dan kod rodje na kolinju. Ako bude htio prodat mogu ti ih poslikat pa se dogovarajte oko ostalih detalja kako vas volja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh