• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ova guma nije imala srece :=:)
cam00111n.jpg
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
ove su za šumu dobre, ćeloston jesu ali će na njih sigurno lanci, a novih je šteta u šumi.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
Ova guma nije imala srece :=:)
cam00111n.jpg


šraf van,
krpa sa unutarnje strane za šlaf los gume i vozi dalje
imao sam ja takav slučaj i već ide preko 10 godina
da ni nemogu prepoznati gdje je bio "ubod"
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
šraf van,
krpa sa unutarnje strane za šlaf los gume i vozi dalje
imao sam ja takav slučaj i već ide preko 10 godina
da ni nemogu prepoznati gdje je bio "ubod"

To je na poslu slikano na JCB dizalici tak da me bas i ne dira izgleda da ni nje jer svaki dan se guma uredno pumpa:(happy):
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Evo konačno ja obuo svog "ljubimca" gume PETLAS kupljene u Vulkalu, sve 4 dojdu 5160 kn. Izgledaju i idu odlično.
 

Prilozi

  • gume.jpg
    gume.jpg
    33 KB · Pregleda: 306

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa kaj si mu prednje okrenul prema iza?? kaj ga puno koristiš da nekaj guraš unatraške po blatu pa da imaju bolji grip i da se ne zapune z blotom odma??
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
pa kaj si mu prednje okrenul prema iza?? kaj ga puno koristiš da nekaj guraš unatraške po blatu pa da imaju bolji grip i da se ne zapune z blotom odma??
Ima više razloga ali nebih o tome dok se ne osvjedoćim, neki.. manje se troše..pri nizbrdici u šumi s natovarenom prikolicom bolje prianjaju.. pri berbi kukuruza beračem lakše se izvuči u riikverc u blatu..ima još toga ali vrijeme če pokazati svoje. naravno pogon je na sva četiri.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
mislim da ga vozi dosta po cesti, pa je zato okrenuo.......jer se vrh ripne dosta potroši, i onda je za blato nula bodova, a ovako se troši zadnji dio ripne, a prednji bude ko nov, samo pred oranje ih treba okrenuti,tj. zamjeniti lijevu i desnu.....
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Da nisam se usudio eksperimentirat s 13.6..ide i vuče on i sa ovima odlično.

Nije tema, ali koliko tvoj ide hm/h, ma ja vrlo vjerovatno eksperimetriram sa 14.9 zadnjim i prednjim 8-20 ili 8.5 ne znam točno koje su od te dvije..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nije tema, ali koliko tvoj ide hm/h, ma ja vrlo vjerovatno eksperimetriram sa 14.9 zadnjim i prednjim 8-20 ili 8.5 ne znam točno koje su od te dvije..
Nebih ti znao reći..ali ako si uskladio prednje i zadnje to će biti OK.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prednje su 8.3-20, drugih dimenzija nema, 14.9-28 je previše za taj traktor, a i samo će ti smetat u kultivaciji i špricanju, duplo više bude gazio nego s 12.4-28.

Da se mene pita 549 DV najbolje preistaje s 7.50-20 i 13.6-28 i to je to.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa moguče bi bilo,samo po mom mišljenju pošto su ripne pod vrlo malim kutem(skoro ravne) brzo bi se zapunile zemljom i nebi baš bilo puno koristi od njih po blati..po suhom nemi smjelo biti problema...
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
nekako mi je prejeftina a što se tiče ostalog mislim da bi za vuču morala biti bolja ali to je samo moje mišljenje isprobano
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Te gume su super za asfalt jer im je centar gume popunjen ripnama i trpi velike terete,teske strojeve,dobra je za sljunak i tvrdu zemlju al blato nebi isla nabijalo bi se i nis s toga,dok je suho da al blato ne.
 
Na vrh