• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Možeš ako su nove ako su korištene mogu se presavinuti kod montaže i puknuti na savijenom dijelu .

mislim da me nisi shvatio sada imam 14,9 (manje) a nabavio sam i planiram uskoro staviti 16,9 x 28 pa me zanima dali moje zračnice odgovaraju ili i njih moram nove, nikada nisu bile probijene niti krpane
 
Posljednje uređivanje:

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
mislim da me nisi shvatio sada imam 14,9 (manje) a nabavio sam i planiram uskoro staviti 16,9 x 28 pa me zanima dali moje zračnice odrovaraju ili i njih moram nove, nikada nisu bile probijene niti krpane

To možeš znam bar trojicu koji su mjenjali samo vanjske .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
jedan vulkanizer kaže MOŽE drugi NE može, treči kaže da sam lud da se uvijek mjenja sve u kompletu,, a svi tjeraju vodu na svoj mlin
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
jedan vulkanizer kaže MOŽE drugi NE može, treči kaže da sam lud da se uvijek mjenja sve u kompletu,, a svi tjeraju vodu na svoj mlin

Gledaj 3 poznanika jedan na 560 jedan na 6211 i jedan na 4511 stavili umjesto 14.6 16.9 i nisu mijenjali unutarnju gumu tako da bi trebalo bit dobro također nekoliko ljudi stavljali 11.2 na 12.4 a sad ti odluči .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Najbolje da odeš u trgovinu i provjeriš šta piše na zračnici. Mislim da češ nači kao što piše na maloj zračnici 6.50 / 7.50 16. Uglavno siguran sam da može
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moze naravno da moze jer je unutarnja rasteziva i prilagodit ce se al kontra ne radit.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Najbolje da odeš u trgovinu i provjeriš šta piše na zračnici. Mislim da češ nači kao što piše na maloj zračnici 6.50 / 7.50 16. Uglavno siguran sam da može

evo jučer motirao 650 x 16,, imao sam nvu Sava zračnicu i na njoj je pisalo 7,00/7,50 - 16,, nagurao sam je u tu 650 x 16 i onako imam duple gume na svakoj strani pa neka vozi
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ajmo ljudi jos jednom pretrest ovu temu o gumama..

trazim za 533 11,2-28
cijene sam nasao od 1300 - 1900kn.
e sad, ono sto me vise muci..
nudi se cultor, mitas,trayal, bkt, petlas, i seha :(whew):
ima i neki super king za tih 1300 ali o tome necu ni razmisljati..

sta bi od svega toga bilo najbolje?
ne radi ferko nesto puno i tesko, ali ima tu voznje po asfaltu i nosenja za njega prilicno teskih prikljucaka..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,221
ajmo ljudi jos jednom pretrest ovu temu o gumama..

trazim za 533 11,2-28
cijene sam nasao od 1300 - 1900kn.
e sad, ono sto me vise muci..
nudi se cultor, mitas,trayal, bkt, petlas, i seha :(whew):
ima i neki super king za tih 1300 ali o tome necu ni razmisljati..

sta bi od svega toga bilo najbolje?
ne radi ferko nesto puno i tesko, ali ima tu voznje po asfaltu i nosenja za njega prilicno teskih prikljucaka..

Iskreno Mitas nisu više kvalitete kao što je bio Barum prije. Na mojima na 3511 piše made in Serbia, a na proximi i na prikolici što sam uzeo nove 20-cola gume piše da su češke.

Ali ja sam uzeo nove za 3511 i zadovoljan sam, a na 6245 imam prve Cultoro i bile su dost povoljnije, a služe...

Po meni ili mitas ili cultor seha neznam kakva je to guma.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
NtAko imas dosta po asfaltu i pod teretom nikak ne mitas i trayal mekane su!

Petlas,seha i cultor da dobre su i nebus pogrijesio.
Ja bi stavio 12.4 na tvom mjestu vise tereta trpe i bolje hvataju i kaj je najbitnije vislji ti bude zadnji kraj traktora.

Ako kupis friske gume pazi u pocetku na njih jer im treba neko vrijeme da se ocvrsnu jer kaucuk reagira na zrak i sunce pa mu treba da "dozreli",bit ce ti mekane i sklone vecem trosenju pa ga nemoj u pocetku preopterecivat i po asfaltu derat,vele da je najbolje gumu montirat nakon 6-8mj od proizvodnje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ne kuzim sad kaj su vama mekane bolje na traktoru nego tvrde?
Kaj vasi traktori idu 100km/h kroz zavoje?
A kaj se udobnosti tice uvjek se moze smanjiti tlak i imas udobniji traktor.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Oficir ja bi tebi predložil da se vratiš na drveni okovani kotač :lol:

Tvrda guma se manje troši , istina ..logika .
Ali kad budeš došao kod mene pokažem ti sve moje gume . sva imaju 50% ripne ali su morale u trnac radi sto drugih razloga a ni jedan nije mehanika , sve fizika i kemija .
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
mitasovu gumu ne bi više ni za tačke kupio, kamoli za traktor ili neš drugo
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja sam neki dan kapril petlas gume 15 coli .
Ugodno me iznenadila završna obrada i dojam "pod rukom" .
Ima čovjek da joj se pokloni .
Ali veli moj veliki poštovani poznanik " lice picu prodaje" .
 

Najnoviji postovi

Na vrh