• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Baruma vise nema al da ima uzel bi ju opet,a ne sranje mitas.
Tada su valda bile puno kvalitetnije,ak ovisi kaj se radilo,gnojcevina i sunce ih ubije i spucaju,moj je garaziran i vecinom opran i cist tak i gume.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mitas ti ima 3 klase kod nas imaš najlošiju tak da ti ovisi kaj je uvoznik kupio na 3511s imam tigar ne pucaju ali loše za blato rifne ko nove na 560 mitas super za blato ali 1 klasa na 6945 barum više od 20 god rifne 70 % .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@zeljko kz kak da znam koja je klasa po cemu?
Koje kupiti di nema puno muljaze?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Odgovor ti ne mogu dati jer neznam kad sam kupoval mitas tad sam imal kolegu na špediciji u KC kod uvoza je na gumama napisal moje prezime ostalo ti mogu reči u živo ne na pp .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
- evo da se pohvalim montirao sam one 16.9-28 Goodyear sure grip 10 pl., umjesto 24 god. stare Rekordice 14,9, 8pl. ( raspucale od starosti ali ripa je još bila OK) razlika u vuči je orgomna, u blatu sa 6m drva nema priklizavanja i vrtnje u prazno, napumpao sam in na 1,8 i nisu pretvrde, možda je traktor malo brži ali nije previše uočljivo ali je puno jači i lakše ide, nešto je traktor višlji i širi ali i o je zanemarivo najviše sam dobio na vučnoj sili i to se jako primjeti pogotovo meni koji s tim najviše radim
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Da gume igraju veliku ulogu ja sam imal stare barumke i kupio trajal rifne odlične ali su stare sa lošim (potrošenim) rifnama bile bolje u blatu traktor 3511s .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kuzim zeljko i moj frend je imao covjeka na carini i nabavljal je gume ispod cjene a dobra kvaliteta al vise nemre.

Jako ovisi kakav profil ima guma pogotovo u blatu,ja sam i sovim svojim potrosenim barunkama car u sumi u blatu dok neki sa trayalom ili mitas sa boljom ripnom samo se namasti i kopa a nejde.
Tak da nova guma je super al ipak oblik i kut ripne igra veliku ulogu u blatu.
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa to sad nije neki problem, od kad smo u EU ideš kud hoćeš i kupuješ što hoćeš, zakačiš auto prikolicu sa arnjevima i ceradom za auto i pravac u Sloveniju ili Austriju, kvaliteta guma im je sigurno bolja, a sigurno nisu skuplje nego kod nas, jer nas računaju kao istočnu europu i šalju nam zadnje smeće u svemu a ne samo gume a cijena nam je europska.
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Evo i ja se pridružujem klubu, jedna prednja guma mi je progledala na boku:icon_eyes:, Rekordice stare oko 20 g., ispucane sa svih strana, a i profil im je pri kraju:icon_eyes: Ne sviđa mi se što treba keširati, koliko vidim u Sloveniji su oko 110-120 € komad, budem se raspitao kod nas. Što smo zaključili, koje su gume najtrajnije? Petlas, Trayal? Svaka čast mekanim gumama, ali meni je bitno da traju što duže, a ne da ih mijenjam za 5 g.:icon_super:


Ne bud' lijen, danas sam malo zvao za cijene. Meni bliže u Zagorju najjeftinija ja vulkanizacija Ana iz Mača, gdje Trayal košta 770 kn. Robni centar Križevci nudi Starmaxx za 822 kn, a Top Guma Vrbovec ima Mitas za 760, Trayal za 732 i Rekord za 665 kn. Zaboravio sam pitati da li je gdje uključena i montaža, najviše me vuče na ove Rekordice, zbog cijene, ali i činjenice da su moje izdržale vrlo dugo:drink:
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
koje gume da stavim na imt 560 da mogu s njim sve raditi,sad imam 16.9 al nevaljaju za medurednu obradu
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
za međurednu, dosta ti je 13.6 ili 12.4 ..a u koju to kulturu nemožeš sa 16.9? u kukuruz bez brige ide traktor i sa 18.4 samo treba dlbiti dobro naštimana širina traga...
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
za međurednu, dosta ti je 13.6 ili 12.4 ..a u koju to kulturu nemožeš sa 16.9? u kukuruz bez brige ide traktor i sa 18.4 samo treba dlbiti dobro naštimana širina traga...

ma pretezno na kukuruz znam da ide ali moras malo paziti
a jel zna tko jel se isplati ic u sloveniju po 12.4 28 kak je cijena
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
i decki jel cu dobit kakav odgovor,trebam gume 6.00-16 pod hitno a trebat cu i 12.4 28,a neznam gdije su najjeftinije
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Najjeftinije znači da češ i dobiti smeće...ja sam mijenjao prije 3 mjeseca i platio oko 5000 kuna sve 4 nove.
Sa zračnicama i montažom.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zovi vulkove distributere pa pitaj za cjene.
12.4 /28 trayal je komad oko 1300kn
A 6.00/16 su ti od 250-350kn kak koja marka
Cjene su tu kod nas.
 
J

josiprosandic

Guest
poz ekip. Dal ko zna gdje kupit prednje pogonske gume za traktor euro wolf 204
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Zovi vulkove distributere pa pitaj za cjene.
12.4 /28 trayal je komad oko 1300kn
A 6.00/16 su ti od 250-350kn kak koja marka
Cjene su tu kod nas.

gdije to ima za 250kn,idem odma po njih,tu kod nas su 420 najjeftinije
 

Koko

Član
Tu od
12 Sij 2010
Poruka
418
Evo što sam kupio i stanje starih guma:







Rekord, made in China, 8 platana, kupljene u Top Gumi, prijatelj mi ih je kupio i dovezao usput. Kad sam ih vidio prvo mi je pao mrak na oči, jer je to ripna koja baš i nije za blato:icon_hang:, no kako ne vozim često po mokrom, a i cijena je povoljna (rekao sam mu: "Kupi najjeftinije!":icon_lol:), bit će u redu. Cijena im je 665 kn komad, danas su namontirane za 31 kn komad i to je to. Ako izdrže pola kao stare, dobro bu!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
gdije to ima za 250kn,idem odma po njih,tu kod nas su 420 najjeftinije

Pa daj malo surfaj i zovi za cjene pa 420kn je pljacka za jeftinije marke sa 6platana.
Nisam doma da ti dam neke brojeve,prosurfaj nadi brojeve i zovi!!!

Upisi VULKO u google.
 

Najnoviji postovi

Na vrh