• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ponekad ni je dobro biti dobar posudio sam prikolicu za bale (stane 16 bala ) jučer vidim da presjećena nova guma kupio sam BKT 14 platna akcija 661 kn +113 unutarnja od sad pazim kome posuđivam .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dado....kaj piše na gumi MADE IN ??????jel srbija možda??

Da si uzel Cultor ili Trayal nebi ništ požalio, u tim dimenzijama su se odlično pokazale, a prošao bi više od 200 kn/kom jeftinije.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,817
Prije 6-7 god sam za 700 kn kupio dvije 6.50/16 barum za ursusa isto takva šara. Pa nisu normalni koliko su poskupjele
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,194
Dado....kaj piše na gumi MADE IN ??????jel srbija možda??

Da si uzel Cultor ili Trayal nebi ništ požalio, u tim dimenzijama su se odlično pokazale, a prošao bi više od 200 kn/kom jeftinije.

Za trayal prednje gume neznam kakve su, ali ja ih imam zadnje na mf-u, kupljene su nove prije nekih 5, 6 godina.. traktor dela mozda 200 sati godišnje, ma ni toliko, i ripne su se na pola istrosile.. po meni gume nevaljaju nist, i ripne su im nekak predebele i traktor dok je malo bolje mokro samo okrece na mjestu..
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Gume su made in Češka republika. Trayal i ste te dotrajale gume neču ni čut za njih. Možda bi prošo jeftinije 200kn po gumi al bi zato za 2-3god kupovo opet nove a ove bi morale durat 7-8god ako ju negdje nepoderem ili razrežem negdje
 

basanova

Član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
40
Dali je netko nedavno kupovao CULTOR gume???
To je navodno RUMA GUMA..
Pa me zanimaju prije svega iskustva i mišljenja..
Ja bi trebao kupiti 14.9 - 28
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno ivane trajal baš ništ ne valja skinul sam stare Barumke i stavil Trajal teže ide po blatu nego sa izlizanim 25 god starim Barumom .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
moj otac je kupio novog 539 prije nkoliko godina ima sve TRAYAL gume i nešto manje od 3000 sati a nema tragova trošenja gume, do doše radi samo lakše poslove i transport ali gume su za sada čista petica
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne troše ni meni previše traktor je 3511 s tak da ne radi teške poslove ali u blatu odma napuni rifne i nikud nemože nisam mogel vjerovat da gdje je išel sa potrošenim gumama dan iza ne može sa novima .
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
e u tu priču ne ulazim ovaj ide samo po livadi, špicanje i lagani transport ali nekako mi prebro skuplja sate
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni je dosta bitno ipak sam blizu Kalnika pa ima bregova razlika u gumama velika kad vidiš da isti traktor ide a drugi kliže samo zbog guma .
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Slazem se sa zeljkom skroz si u pravu i meni se nekolko puta to desilo i ima razlike u kutu ripne i zakrivljenosti i u blatu se stvarno osjeti razlika.
 

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Gume su made in Češka republika. Trayal i ste te dotrajale gume neču ni čut za njih. Možda bi prošo jeftinije 200kn po gumi al bi zato za 2-3god kupovo opet nove a ove bi morale durat 7-8god ako ju negdje nepoderem ili razrežem negdje

jel imaju te tvoje nove mitasove gume dot na sebi?
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
trayal nije baš neka guma, ne čisti se od blata.
ja sam kupil tursku sehu na kombajn i guma je fantazija 18 platna je i bolji kalup od mitasove koja je skuplja s cijenom bila i maksimalno je bila s 14 platna........ SEHA skoro je najjeftinija, a nije pretvrda (s obzirom da ruske dosta tvrde gume) a ripne su van balona na dijagonalnoj gumi, a što se blata tiće nema straha prime i odma baca tj opada s nje tak da je to moja preporuka....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Gume su made in Češka republika. Trayal i ste te dotrajale gume neču ni čut za njih. Možda bi prošo jeftinije 200kn po gumi al bi zato za 2-3god kupovo opet nove a ove bi morale durat 7-8god ako ju negdje nepoderem ili razrežem negdje

Jel piše na gumi da je Made in Češka?? Poslikaj kolega!
Ja nemam ništa protiv Mitasa, nekad smo ih kupili na 560 koji je prodan i stvarno su bile odlične gume i dan danas neki kolege koji su tada kupili zadnje gume još im traju bez problema. neznam kakve su nove mitasice dijagonalke, ali za radijalke nemam riječi, svaka čast al samo nek su iz češke, jer navodno se rade i u srbiji i svugdje.
Kaj se tiće trajnosti guma, u današnje vrijeme ni jedne dijagonalne gume ne traju dugo, ja kažem 5-7 god ak izdrže to je super, nebudu se potrošile, nego budu ispucale zbog loše kvalitete, nema više onoga da gume traju po 20 i više godina.

Trayal je gume na sreću, sve ovisi na kakvu se namjeriš, nema garancije kvalitete, imam ih sve 4 na 565 i za sada sam zadovoljan, ne troše se ništa posebno, a puno sam u transportu.
Kad te trayalke odu, uzel budem Mitas 16.9, ali obavezno radijalne.

Dali je netko nedavno kupovao CULTOR gume???
To je navodno RUMA GUMA..
Pa me zanimaju prije svega iskustva i mišljenja..
Ja bi trebao kupiti 14.9 - 28
Cultor gume svakako preporučam,to je bivša Ruma guma i trebale bi biti puno kvalitetnije od Trayala.
Imamo ih sve 4 na 539 stavljene prije 2-3 godine i za sada nikakvih problema, ispucale nisu i ništa pretjerano se ne troše, a traktor je svaki dan u pogonu.
Cultor mi se posebno sviđa u dimenziji 12.4-28 i definitivno idu na 540 na godinu. Dimenziju 14.9 nisam vidio još nigdje, ali čujem da je vrlo slična trayalu po obliku.

Spominjala se Seha, definitivno bi trebala biti dobra guma, uzela su dvojica kolega nedavno, jedan na Z 6911, a drugi na IMT 567 u dim. 16.9-28, guma izgleda odlično i kvalitetno iako je iz turske, to je valjda jedini njihov proizvod koji mi se sviđa :)
 
Posljednje uređivanje:

Zetorboy

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2010
Poruka
2,701
Gume su made in Češka republika. Trayal i ste te dotrajale gume neču ni čut za njih. Možda bi prošo jeftinije 200kn po gumi al bi zato za 2-3god kupovo opet nove a ove bi morale durat 7-8god ako ju negdje nepoderem ili razrežem negdje

danas sam baš gledao na našem zetoru takve iste mitasove gume u toj dimenziji i takvom šarom, gume su iz 2011 god, sa strane su ispucale da je to prestrašno nešta, gaz im je dobar još, nije tolko..ali ta guma izgleda gore neg neka od 20 godina koja stoji na suncu.. budem poslikao
 

Najnoviji postovi

Na vrh