• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

newTomo

Član
Tu od
25 Ožu 2011
Poruka
122
Bok, na traktoru imam 250/80 r18, dotrajale su i moram ih zamijeniti, e sad, vidim da su radijalne uzasno skupe, pa me zanima dali mogu staviti neke dijagonalne. na felgama ima "mjesta" i za sire. Koliko znam postoje one 9.5, ali one su sirine 240, dok bi ja trebao ipak nesto vise. Please za help. ili ako netko ima rabljene ove gore :))
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
10-18 ili 11.2(/10)-18.
Koliko se sjećam, član Swizach ima 3 gume za prodati, pa ga pitaj.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,227
Re: IMT 533-539

a zasto bi stavljao takve na 539? nema smisla :(grin):
 
O

Odessa88

Guest
Re: IMT 533-539

Znam da nema al mio se svidjaju.Samo me zanima jel bi uticalo na motanje ili nekako na voznju??
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,227
Re: IMT 533-539

to ti neznam rec jer nikad nisam s tim vozio ...
meni su ipak ovakve lepše

imt-539-deluxe-odlicno-stanje-gume-1000-fixno-slika-17676431.jpg
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,030
Re: IMT 533-539

Tino, o odlukama moderatora se ne raspravlja ;)
Za to se dobiva žuti karton.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
@odesa88,
Prednje gume sa ripnama kao zadnje traktorske ti nisu potrebne na 539.
Ako ih staviš lako če ti se volan motat dok su nove al če ti stalno biti pune blata!
One druge sa više crta su bolji izbor al i u njima ostaje blata i ne oslobađa se baš lako i teško če ti se motat volan i nisu neki izbor.
Ako češ mjenjat stavi sa 3 Crte i više platana bar8.
S tim gumama nebuš imal problema u blatu upravljanje je super i na volanu ti bude lagan samo ih nemoj pumpat na manje od 2.5 bara a max ih možeš na 6 bara.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Re: IMT 533-539

Zato Tino jer tema o gumama postoji i kad neko zatreba informacije o njima logično da bu tražil u temi o njima a ne u ovoj temi.
Između ostalog, te gume ne pašu samo na IMT :icon_wink:
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
Re: IMT 533-539

Muhaničar obriši sve vezano za gume tko ima problema oko toga nek mi se obrati.
 
O

Odessa88

Guest
U vezi onih prvih,sto mislis da se skuplja vise blata??
Al i ove sa crtama se lakse motaju kad su nove.Jel mislis da je neka velika razlika u pitanju ili ne??
Ja ih pumpam na 2 bara.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ove sa traktorskim profilom dost zadržavaju blata i nemaš baš neki grip kod skretanja na mekom i skliskom.
Ove sa više crta isto loše oslobađaju blato i motanje volana je otežano jer dosta otpora stvaraju.
Pumpaj bar na 2.5 bara ne troši se tolko brzo guma i lakše je motat.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma je zakon,samo kaj ima nekoliko firma od kojih su isto dobre gume,a i cjena nije nekaj prevelika..

ja sam se iznenadil sa kvalitetom MITAS radijalki,kolega ih ima več oko 5 godina na traktoru i traktor je praktički rečeno svaki dan po cesti sa jednoosovinkom 10 tona i još se niti ne vidi da su se kaj potrošile...još su ko nove..a kolko znam da cesta(asvalt) najbolje ždere gume..
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
U potrazi za traktorskim pogonskim gumama dimenzije:
7.50 x 16 sa 8 platana nudi mi se sljedeće:

Cijena u RH:

Trayal 540 kn
BTK 562
Petlas 610
Mitas 749
Stromax 663
Coltur 763
Farm King 560
Seha 604

Cijene u Slo:

Gripking Speedweys 600


Trayal i ostale su o Slo oko 20 do 40€ skuplje

Moje je pitanje koja je vaša preporuka i ima li tko iskustva od gore navedenih guma
 

Najnoviji postovi

Na vrh